Bioenergoterapia?

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: piotrekski » 26 czerwca 2015, o 13:38

Za dużo informacji o tym więc myślę, że to realne. Aczkolwiek nie zawsze bezpieczne.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

: Bioenergoterapia?

Postautor: JamesonWithApple » 26 czerwca 2015, o 14:27

emilaa pisze:Ponieważ ostatnio bardzo zaintrygował mnie temat uzdrawiania pranicznego, postanowiłam zapytać Was o zdanie? Najpierw wyjaśnię dla niewtajemniczonych -uzdrawianie praniczne polega na uwolnieniu energii życiowej (prany), która uruchamia w naszym organizmie proces samouzdrowienia. Więcej info na ten temat tutaj - http://terapia-prana.pl :) Myślicie, że to możliwie? w sumie podchodzę do tego sceptycznie, ale i z dużą ciekawością ;-)

Nie jest to możliwe, współczesna nauka o tym jasno mówi, przy lekkich chorobach ludzie mogą się poczuć lepiej, nazywa się to placebo.. Osoby prymitywne korzystają z bioenergoterapii ''uzdrawiania'' a osoby mądre czyli uzdrowiciele biorą pieniądze za nic..
Ludzie korzystający z tego typu usług to idioci, którzy dodatkowo sobie szkodzą nie wybierając się do lekarza tylko uzdrowiciela..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: Kocur » 26 czerwca 2015, o 15:05

Placebo od czasu do czasu zadziała też na silniejsze choroby i to tłumaczy te wszystkie "cudowne uzdrowienia".
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: JamesonWithApple » 26 czerwca 2015, o 17:09

emilaa pisze:Widzę, że też nie jesteście przekonani :mrgreen: jak byłam mała, babcia raz zabrała mnie do uzdrowicielki, która używała wahadła, żeby rozpoznać dolegliwości, później musiałam pić ohydne zioła ;-)

Współczuję nieodpowiedzialnej babuni... Tutaj jeszcze można potraktować to łagodniej bo osoba starsza wychowała się w czasach kiedy nauka była na zdecydowanie niższym poziomie..

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

: : Bioenergoterapia?

Postautor: nikt » 27 czerwca 2015, o 11:46

JamesonWithApple pisze:Ludzie korzystający z tego typu usług to idioci, którzy dodatkowo sobie szkodzą nie wybierając się do lekarza tylko uzdrowiciela..


bioenergoterapia czy inne x-terapie tego typu mają sens jako działanie wspomagające leczenie medyczne.Nie przynoszą one bezpośrednio efektu medycznego ale ich działanie wspomagające jest zauważalne. Często pozwalają one bowiem obniżyć poziom stresu i poprzez pewną intymność i indywidualne("ludzkie") podejście do chorego wpływają na umysł-ciało przez co sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

: : : Bioenergoterapia?

Postautor: JamesonWithApple » 27 czerwca 2015, o 13:03

nikt pisze:bioenergoterapia czy inne x-terapie tego typu mają sens jako działanie wspomagające leczenie medyczne.Nie przynoszą one bezpośrednio efektu medycznego ale ich działanie wspomagające jest zauważalne. Często pozwalają one bowiem obniżyć poziom stresu i poprzez pewną intymność i indywidualne("ludzkie") podejście do chorego wpływają na umysł-ciało przez co sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia.

masz rację... nic tylko czekać kiedy nfz pokryje koszty bioenergoterapii.. zastanawiasz się co mówisz? na obniżenie stresu u chorego są inne metody..

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

: : : : Bioenergoterapia?

Postautor: nikt » 27 czerwca 2015, o 13:53

JamesonWithApple pisze:masz rację... nic tylko czekać kiedy nfz pokryje koszty bioenergoterapii.. zastanawiasz się co mówisz? na obniżenie stresu u chorego są inne metody..


refundacja czy jej brak mnie nie interesuje.
Stwierdzam tylko ,że w ograniczonym zakresie w/w metody działają.
Wybór 'odstreszacza' to indywidualna sprawa zainteresowanego.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: Prometeusz » 28 czerwca 2015, o 19:10

Stwierdzam tylko ,że w ograniczonym zakresie w/w metody działają.


Przeważnie nie działają, maskują objawy choroby. Lub wykrzywiają świadomość objawów.

Aczkolwiek lepsze samopoczucie może wzmocnić organizm do walki z chorobą, jeśli organizm jest wstanie poradzić sobie z chorobą, to wtedy może dojść do wyzdrowienia, lecz to dotyczy to tylko pewnej grupy chorób.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: piotrekski » 7 lutego 2016, o 12:41

książka ''potęga podświadomości" Josepha Murphy mówi o leczeniu przez wiarę w to, że można się uleczyć a tak na prawdę leczy podświadomość tylko trzeba wierzyć. Ja wierzę :-D
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: Niewinny » 13 lutego 2016, o 12:40

piotrekski pisze:książka ''potęga podświadomości" Josepha Murphy mówi o leczeniu przez wiarę w to, że można się uleczyć a tak na prawdę leczy podświadomość tylko trzeba wierzyć. Ja wierzę :-D


Uleczyć z kataru czy uleczyć np. że utnie ci nogę i wyrośnie ci nowa?

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bioenergoterapia?

Postautor: piotrekski » 13 lutego 2016, o 13:16

urwana noga nie jest chorobą, a katar to przeziębienie które oczyszcza organizm z toksyn. Tak uważam, wynika to z obserwacji.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

qqwwee1990
Posty: 11
Rejestracja: 16 października 2015, o 06:33
Reputacja: 0
Płeć: M

: Bioenergoterapia?

Postautor: qqwwee1990 » 10 marca 2016, o 10:27

Bardzo ładny, to czyni mnie zrozumieć.
ดาวน์โหลดจีคลับ

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: Bioenergoterapia?

Postautor: kwiatuszek » 11 marca 2016, o 00:12

Skoro latamy po sufitach gadamy w kilku jezykach to czemu by miala nam noga nue idrosnac??wzystko jest mizliwe jesli w to wierzysz


Wróć do „Świadomość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości