Buddyjski humor :)

:)
Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Buddyjski humor :)

Postautor: Sidd » 25 czerwca 2006, o 10:14

Trzej mnisi postanowili razem pomedytować. Usiedli po jednej stronie jeziora, zamknęli oczy i pogrążyli się w medytacji. W pewnej chwili jeden z nich wstał i rzekł do pozostałych:
- "Zapomniałem mojej maty."
Poczym w cudowny sposób wkroczył na taflę wody i przeszedł na drugi brzeg do swojej chaty. Kiedy wrócił, drugi mnich wstał i powiedział:
- "Zapomniałem wywiesić moją drugą szatę do wyschnięcia" - On także pełen spokoju przemaszerował przez taflę jeziora i wrócił tą samą drogą.
Trzeci mnich obserwował uważnie towarzyszy i postanowił przetestować swoje własne zdolności.
- "Czy wasza wiedza jest większa od mojej? Ja również jestem w stanie to zrobić!" Powiedział głośno i ruszył w stronę jeziora aby przez nie przejść. Jednak natychmiast wpadł w głęboką wodę. Niezniechęcony wspiął się z powrotem i spróbował ponownie tylko po to, aby znów wpaść do wody. Próbował jeszcze raz... i jeszcze... za każdym razem tonąc w wodzie.
Dwaj pozostali przypatrywali się temu w spokoju. Nagle jeden powiedział cicho do drugiego:
-"Myślisz, że powinniśmy mu powiedzieć gdzie są kamienie??"

:)
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2006, o 12:21 przez Sidd, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 25 czerwca 2006, o 10:23

Dwóch mnichów buddyjskich postanowiło się zabawić. Po trzynastu piwach jeden wstał i zadelkarował, że idzie do domu. Niestety miał do pokonania bardzo daleką drogę.
-"Ledwo stoisz... na pewno trafisz?" - powiedział pierwszy.
-"Pytanie! Pewie, że trafię! Pójdę... drogą środka..."
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 25 czerwca 2006, o 10:34

Pewnego dnia młody mnich, wędrując napotkał na swojej drodze szeroką i rwącą rzekę. Nie mogąc jej przekroczyć usiadł przygnębiony na ziemi. Gdy już miał się poddać i zawrócić nagle na drugim brzegu dostrzegł buddyjskiego nauczyciela. Krzyknął:
- "Mistrzu! Mistrzu! Czy możesz mi powiedzieć, jak się dostać na drugą stronę rzeki?"

Nauczyciel zastanowił się, spojrzał pod nogi, poczym zmierzył bacznym wzrokiem oba brzegi i odkrzyknął:
"Chłopcze! Jeteś już na drugiej stronie!"

:)
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 25 czerwca 2006, o 10:51

Ilu mnichów zen jest potrzebnych do wymiany jednej żarówki?
Trzech.
Jeden do wymiany żarówki, drugi do nie-wymiany żarówki, trzeci zarówno do wymiany, jak i nie-wymiany żarówki.

;-)
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Awatar użytkownika
SCDriver
Posty: 38
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 17:42
Reputacja: 0

Postautor: SCDriver » 25 czerwca 2006, o 18:43

:mrgreen:
Pustka Buddy :D

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 29 czerwca 2006, o 15:43

Czworo mnichów postanowiło medytować przez dwa tygodnie w milczeniu. Pierwszej nocy świeczka rozświetlająca pomieszczenie zaczęła migotać i nagle zgasła.
"O nie! Świeczka zgasła!" - powiedział pierwszy mnich.
Odezwał się drugi - "Czy nie powinieneś milczeć?"
Trzeci - "Czy wy dwoje nie potraficie nigdy usiedzieć spokojnie?"
Czwarty zaczął się śmiać mówiąc - "Ha, jestem jedynym, który nie mówi..."
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Awatar użytkownika
SCDriver
Posty: 38
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 17:42
Reputacja: 0

Postautor: SCDriver » 29 czerwca 2006, o 16:30

buehehehehe :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Pustka Buddy :D

sajanka
Posty: 23
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 15:36
Reputacja: 0

Postautor: sajanka » 30 czerwca 2006, o 17:42

lol dobre : D

nieobecny
Posty: 14
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 23:16
Reputacja: 0

Postautor: nieobecny » 3 sierpnia 2006, o 17:21

Fajny ten o jeziorze, brzegu rzeki i mnichach zen do żarówki. :D
Istnieję, cała reszta została wymyślona.
yae

halley
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2006, o 18:01
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: halley » 3 sierpnia 2006, o 19:16

hahahaha dobre! :mrgreen:
Poznaj prawdę a ona Cię wyzwoli

Awatar użytkownika
Silverka
Posty: 54
Rejestracja: 16 czerwca 2006, o 19:15
Reputacja: 0

Postautor: Silverka » 31 sierpnia 2006, o 15:03

fajne, zwlaszcza to na koncu :-)

Awatar użytkownika
ILJAS
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2009, o 23:49
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Buddyjski humor :)

Postautor: ILJAS » 6 grudnia 2009, o 20:30

Czemu mnisi siedzą w pozycji kwiatu lotosu? Żeby pierdzieć mantrami ustami... :)
Czemu chińczycy bekają? Żeby nie pierdzieć... Czemu Katolicy klęczą? Żeby łatwiej wstrzymać pierdzenie w kościele... głupi i obrzydliwy humor :) :lol:
http://www.mojageneracja.pl/1331835/0

Awatar użytkownika
civilmonk
Posty: 104
Rejestracja: 9 marca 2010, o 18:32
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Buddyjski humor :)

Postautor: civilmonk » 12 marca 2010, o 13:26

Pomarańcza

Kiedyś była śmieszna sytuacja - umówili tybetanski Lama na dyskusje z mistrzem Zen. Siedzą naprzeciwko siebie; mistrz Zen, chcąc rozpocząć dyskusję, wyciąga z rękawa pomarańczę i z zenowską energia krzyczy: Co to jest?. A Lama tylko się na niego patrzy i przekłada kolejne koraliki w mali. Mistrz Zen znowu krzyczy: Co to jest?, a Lama pyta wtedy tłumacza: Cóż to za biedny człowiek, czy on nigdy nie widział pomarańczy?

CM


Wróć do „Humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości