The Curious Case of Benjamin Button

Duchowe inspiracje. Cytaty, teksty i wiele innych.
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Prometeusz » 22 lutego 2009, o 00:05

Nie dawno obejrzałem ten wspaniały film. Myślę, że większość forumowiczów już go oglądała. Polski tytuł to "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Ten film ciekawym niebanalnym spojrzeniem na śmierć, życie, przemijanie... Opowiada o człowieku, który doświadcza swoje życie od końca do początku, gdyż rodzi się starcem, a z wiekiem młodnieje. W filmie jedną z rzeczy, która mi się podobała to to że stanowił on właściwie panoramę przeróżnych osobowości z ich wartościami i sposobami na życie. Sam główny bohater o swoim wypowiada się tak: W sumie moje życie było proste, można powiedzieć, że bez przerwy czegoś szukałem". Ilu z nas może powiedzieć tak o sobie? :]

Zamieszczam tu wszystkie ciekawe cytaty które wyłapałem:

1. "Bóg daje, Bóg odbiera" (scena gdy Benjamin stawia pierwsze kroki, a pastor umiera)

2. "Ludzie przychodzili i odchodzili" (mieszkał w domu starców...)

3. "[dom starców] to najlepsze miejsce na dorastanie. Byłem z ludźmi, którzy odstawiali na bok absurdalność życia, których zajmowały problemy pogody"

4. "Wiele razy będziesz samotny - w przypadku odmieńców to nieuniknione.[...] Grubi, wysocy, biali, wszyscy tacy sami - z tym że bardziej się boją."

5. "Zabawne, że czasem słabo pamiętamy osoby które wywarły na nas największe wrażenie."

6. "Nie chodzi o to by grać dobrze, ale by czuć to co się gra. W muzyce trzeba się zatracić."

7. "Nie daj sobie niczego wmówić rób to co chcesz robić"

8. "Kiedyś musi być ten pierwszy raz." (mówi to gł. bohater, który wygląda na 60-70 lat).

9. "Musimy stracić tych, których kochamy. Inaczej nie znalibysmy ich wartosci."

10. "Możesz jak pies wściekać się że coś poszło źle. Zaklinać się i przeklinać los, ale gdy koniec nadchodzi po prostu odpuść."

11. "Każdego dnia Bóg mi przypomina, że mam w cholerę szczęścia, ze jeszcze żyję"

12. "Lecz tym jest życie:serią krzyżujących się zdarzeń będących po za jakąkolwiek kontrolą."

13. "wtedy zrozumiała: nikt z nas nie jest doskonały."

14. "Najciekawsze jest to że nigdy nie jest za późno, by być kimkolwiek się zechce. Czas nie ma znaczenia, można zacząć w dowolnym momencie. Możesz się zmienić lub nie, nic tego nie przesądza. Twój czas możesz użytkować albo tracić."

15. "Mam nadzieję, ze spotka cie wszystko co najlepsze, że doświadczysz zdarzeń które cię zaskoczą, doznasz nieznanych Ci emocji. Poznasz ludzi o odmiennych poglądach. Przeżyjesz dumnie swoje życie, a jeśli coś się nie uda, że znajdziesz dość siły by zacząć od nowa."

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Sidd » 24 lutego 2009, o 17:25

Jeszcze nie widziałem... ale zapowiada się bardzo ciekawie.
Dobra inspiracja :)

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Niewinny » 25 lutego 2009, o 18:58

Bóg nie daje i nie odbiera matole.

Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: rómen » 27 lutego 2009, o 16:25

Patrząc z punktu, że to człowiek jest bogiem to to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Sam daje i sam odbiera.

Pozdrawiam :-)
"Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia." Jan Paweł II

Awatar użytkownika
Jaasmin
Posty: 173
Rejestracja: 16 stycznia 2009, o 17:41
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Jaasmin » 27 lutego 2009, o 16:41

Wszechmogacy Bardzo proszę o szanowanie innych i nie stosowanie obraźliwych zwrotów. Dziękuję :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Prometeusz » 3 marca 2009, o 09:27

Pomijając fakt prawdziwości, to był cytat. To po pierwsze. A sam tekst to przysłowie odnosił się do sytuacji z filmu w której pokazana jest zmienność w świecie. - Ktoś zaczyna nagle chozić, a ktoś nagle umiera. Nawet taki matoł jak ja to rozumie.

lokumbo

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: lokumbo » 3 marca 2009, o 18:30

gdzie sie podzial moj mail? moze moderatorzy cos wiedza ;).

Awatar użytkownika
Jaasmin
Posty: 173
Rejestracja: 16 stycznia 2009, o 17:41
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Jaasmin » 17 marca 2009, o 21:09

lokumbo Twój post jest tam gdzie powinien być :)

lokumbo

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: lokumbo » 19 marca 2009, o 18:29

moj post nie byl wcale obrazliwy jakby mu sie dobrze przyjrzec. ale nie mam pretensji, ze wyparowal :).

malami
Posty: 14
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 10:29
Reputacja: 0
Płeć: K

: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: malami » 13 lipca 2010, o 11:21

"Najciekawsze jest to że nigdy nie jest za późno, by być kimkolwiek się zechce. Czas nie ma znaczenia, można zacząć w dowolnym momencie. Możesz się zmienić lub nie, nic tego nie przesądza. Twój czas możesz użytkować albo tracić."

Są rzeczywiście w tym filmie momenty które uwielbiam, sama kompozycja wydaje mi się niemniej zbyt kompleksowa, ale jest w tym filmie jakiś urok ciszy...prostych prawd, wypowiedzianych z przekonaniem ale bez patosu.

Trzebaby to wypisywać na murach nigdy nie jest za pózno, czas nie ma znaczenia.
Czas działa na naszą korzyśc. Sam decydujesz.
Amen.

I cudowny głos Pitta ach...

Pagan
Posty: 13
Rejestracja: 5 lutego 2011, o 18:26
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Pagan » 8 lutego 2011, o 09:21

Filmu nie widziałem, ale mnie zachęciliście tym wątkiem :) Wypowiem się szerzej jak już obejrzę. Jak mi się bardzo spodoba, to was będę po rekach całował za ten wątek :D

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: villah » 8 lutego 2011, o 20:26

właśnie szukałem filmu dla ojca, no i znalazłem ^^

Successfull
Posty: 2
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 18:22
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: The Curious Case of Benjamin Button

Postautor: Successfull » 24 lutego 2011, o 18:25

filmu nie widziałem lecz wiem o czym jest. Ja polecam Siłę Spokoju (ew. Peacfull Warrior) do oglądnięcia ;)
"Cel + Działanie" - www.jb11.pl


Wróć do „Inspiracje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości