KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Powitania, pytania, informacje o użytkownikach.
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 14 sierpnia 2014, o 17:10

Moją intencją nie było byś Ty lub ktoś wychodził na głupka, tylko by ludzie czytając - sprawę przemyśleli, zamiast również wpadać w emocje. Jeśli w którychś wypowiedziach wyszedłeś na głupka i chcesz to zmienić to podeślij mi je na PW wraz z sugestiami. Jeśli tak bardzo przejmujesz się, że twoje posty mogą być tak odebrane, możemy coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 14 sierpnia 2014, o 18:35

Jeśli mowa już o ateiźmie, przyznaniu się do wiary i nie wiary. - Z tego artykułu http://natemat.pl/85943,wtorni-ateisci- ... z-kosciola z przytoczonego tam sondażu wynika, że sporo osób nie wierzy i nie praktykuje, jednak dalej się deklaruje jako wierzący. I że nawet Zakonnik nawołuje do tego by się te osoby zdeklarowały i odeszły z kościoła ;-). Więc jeśli ten Pan z filmu się ośmieszył, to ośmiesza się również ten zakonnik - choć to oczywiście nie jest moja opinia.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 00:03

Sprawa jest prosta przyklapanych postów nie powinno się już moderować.
To oczywiste. A co ja też mogę sobie popoprawiać swoje wypowiedzi które mi się nie podobają? Albo coś do nich dopisać?

Jakby każdy tak mógł robić i to robił to dopiero byłby harmider. :)
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 00:18

A ja przytoczę wypowiedz Korwina skoro darzony jest taką sympatią:



Cyt:

''My, wierzący, nie mamy problemów egzystencjalnych. Wy macie: musicie zadać sobie pytanie: „Po co żyjemy?” Bo jak nie po oto, by wypełniać nakazy Dekalogu i zapewnić sobie bytowanie w szczęściu po wsze czasy – no, to właściwie jaki jest sens ludzkiego życia?
Liberałowie-ateiści odpowiadają zazwyczaj słowami śp.Jana Stuarta Milla: ‚”Celem jest maksymalizacja szczęścia możliwie największej liczby ludzi”.
OK. Nie mam wprawdzie felicytometru i nie wierzę w możliwość jego skonstruowania – ale: niech będzie. W takim razie dlaczego nam przeszkadzacie?
W czym?
W szczęśliwym umieraniu!
My wierzymy, że po w miarę przyzwoitym życiu przenosimy się do Lepszego Świata. I nam to sprawia przyjemność! Lubimy tak właśnie umierać. A Wy nam chcecie tę przyjemność popsuć! Niby dlaczego?!?
Zachowujecie się jak dziecko bez nogi, które psuje koledze rowerek, by też nie mógł na nim jeździć!
Być może Pana Boga nie ma – ale my wierzymy, że jest, i nam jest z tym dobrze. Natomiast na czym miałoby polegać Wasze dobro, gdybyście nawet przekonali nas, że Pana Boga nie ma? Robicie to w imię Prawdy? Ale-ż dowodu na nieistnienie Boga nie macie!''


Portal Natemat jak najbardziej lewacki.

Z http://www.wykop.pl/ramka/19009/korwin- ... -ateistow/

Ja już to wyjaśniałem w czym ten pan z filmiku się ośmieszył i to było jak najbardziej na temat jednak
cenzura musiała być.
Chcesz żebym wkleił wypowiedzi samych ateistów na temat tego filmiku?
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 15 sierpnia 2014, o 00:29

Taak, od dawna wiadomo - "religia to opium dla ludu"

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 00:40

No i Korwin ćpa nie?
W dotatku Katolik i to się w głowie nie mieści że taki inteligentny a się dał tak przerobić.

Cyt:

''
Korwin-Mikke: Należę do prawicy laickiej To znaczy: sam jestem katolikiem i wysoko cenię rolę religii w społeczeństwie, ale zdecydowanie sprzeciwiam się ingerencji Kościołów (z Rzymsko-katolickim na czele) w politykę, a już w żadnym przypadku nie chowam się za sutannę - pisze Janusz Korwin-Mikke.
- Należę do tzw. prawicy laickiej. To znaczy: sam jestem katolikiem i wysoko cenię rolę religii w społeczeństwie, ale zdecydowanie sprzeciwiam się ingerencji Kościołów (z Rzymsko-katolickim na czele) w politykę, a już w żadnym przypadku nie chowam się za sutannę. Uważam, że to my, politycy, powinniśmy popierać Kościół (jeśli ma rację…) – a nie Kościół ma popierać polityków! W końcu to my, a nie księża, powinniśmy nosić broń! Naokoło siebie widzę jednak, jak ONI, tryumfujący eurolewacy, z pogardą traktują ludzi wierzących: katolików, protestantów, muzułmanów, żydowskich ortodoksów… Człowiek wierzący – ICH zdaniem – to Ciemniak, nie mający prawa do wtrącania się do polityki.


Dobrze mówi i jak tu go nie cenić?

http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-nal ... 18448.html
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 15 sierpnia 2014, o 00:52

On jest raczej dilerem w tym kontekście. :D

"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców jest fałszem, a dla władzy jest po prostu użyteczna" :)

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 02:04

Ale przecież on tego nie powiedział.Jak gdzieś stwierdził to regularnie chodzi do Kościoła. :) Więc jest tym co ćpa.
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Kocur » 15 sierpnia 2014, o 02:14

Prawicowemu politykowi nie opłaca się inaczej więc niezależnie od tego jaka jest prawda możemy jedynie przypuszczać. Poza tym wśród ludzi inteligentnych powstaje więcej ćpunów bo właśnie takie osoby częściej sięgają po narkotyki :P Korwin jest inteligentny ale przecież nie trzeba się zgadzać z jego wiarą czy poglądami na temat Rosji.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 15 sierpnia 2014, o 03:01

Korwin jest właśnie zdania, że jakby Boga nie było to należało go wymyślić bo to wprowadza porządek. Mówił o tym wiele razy oraz że ludzie bojąc się Boga popełniają mniej przestępstw. Cytat + komentarz Kocura wszystko wyjaśniają. :)

Czy wierzący powiedziałby słowa: "nawet gdyby się okazało że Boga nie ma..." Wierzącym przeważnie takie słowa nie przechodzą przez gardło. Dokonywanie szacunku to cecha ateisty. Zresztą pisałem już w temacie, że ateiści nie wykluczają istnienienia czegokolwiek, po prostu nie przyjmują dogmatów. Jakby się okazało że Bóg istnieje, zostało to udowodnione to ateista by to po prostu zaakceptował jak inne fakty. Ale na razie w teorii Boga i religijnej nie ma żadnej spójności.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 10:08

Kocur pisze:Prawicowemu politykowi nie opłaca się inaczej więc niezależnie od tego jaka jest prawda możemy jedynie przypuszczać. Poza tym wśród ludzi inteligentnych powstaje więcej ćpunów bo właśnie takie osoby częściej sięgają po narkotyki :P Korwin jest inteligentny ale przecież nie trzeba się zgadzać z jego wiarą czy poglądami na temat Rosji.


Bez przesady wiele razy się deklarował jako wierzący i nie robił to z tego względu że mu się to opłaca.
Dla mnie to jeden z tych polityków którzy nie grają pod publiczkę i wiele z tego co robi i mówi poparcia mu nie przysparza,a wręcz przeciwnie.
Określa siebie jako katolika jednakże też trochę dziwny jest ten jego katolicyzm i przez to też widać że nie idzie na populizm ze swoją wiarą.
Oczywiście z jego wiarą nie nikt nie musi się zgadzać ale wie co mówi i rozumie znaczenie samej religii i wiary,podobnie jak i wielu ateistów.
To wynika z jakiejś znajomości historii i podstaw kultury europejskiej
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 10:14

Full Moon pisze:Korwin jest właśnie zdania, że jakby Boga nie było to należało go wymyślić bo to wprowadza porządek. Mówił o tym wiele razy oraz że ludzie bojąc się Boga popełniają mniej przestępstw. Cytat + komentarz Kocura wszystko wyjaśniają. :)

Czy wierzący powiedziałby słowa: "nawet gdyby się okazało że Boga nie ma..." Wierzącym przeważnie takie słowa nie przechodzą przez gardło. Dokonywanie szacunku to cecha ateisty. Zresztą pisałem już w temacie, że ateiści nie wykluczają istnienienia czegokolwiek, po prostu nie przyjmują dogmatów. Jakby się okazało że Bóg istnieje, zostało to udowodnione to ateista by to po prostu zaakceptował jak inne fakty. Ale na razie w teorii Boga i religijnej nie ma żadnej spójności.


Tak jak najbardziej wierzący powiedziałby takie słowa,ale fajnie byłoby żeby cytować całe zdanie o nie ucięte wpół.
Ja też mógłbym tak powiedzieć i to gdzieś nawet wypowiedziałem na tym forum.

Korwin
Cyt:

''
Być może Pana Boga nie ma – ale my wierzymy, że jest, i nam jest z tym dobrze
. Natomiast na czym miałoby polegać Wasze dobro, gdybyście nawet przekonali nas, że Pana Boga nie ma? Robicie to w imię Prawdy? Ale-ż dowodu na nieistnienie Boga nie macie!''
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 15 sierpnia 2014, o 10:29

Nie chodziło mi o twój cytat (oglądam sporo wywiadów z JKM). Nie chcę z tym cytatem polemizować, bo łatwo można byłoby go obalić (szczególnie, że populizm bije po oczach z tej wypowiedzi). Ty po prostu liczysz, że ludzie łykną "zasadę autorytetu", a ja kilkukrotnie zaznaczałem, że mój ateizm polega na samodzielnym myśleniu. Jest tak jak Kocur mówi, że można się zgadzać z częścią poglądów JKM, ale można przy tym zachować swój mózg i nie łykać wszystkiego bez krytycznie. W KNP jest sporo ateistów. Mi nie przeszkadza, że ktoś sobie wierzy i chodzi do kościoła. JKM nie przeszkadza, że ktoś odrzucił religie. Z tym, że on nie wchodzi w dyskusje światopoglądowe na temat religii z równymi sobie, bo wie, że nie ma mocnych argumentów. Odziedziczył religie z całym konserwatyzmem i tak się już przyzwyczaił i nie chce tego zmieniać. Nawet na rękę są mu niektóre poglądy religijne. Dla mnie JKM to klasyczny przykład Transerfera, korzysta z wahadeł, ale nie daje się wciągnąć w ich gierki.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 15 sierpnia 2014, o 10:56

Ja tam nie widzę żadnego populizmu i ta jego wypowiedz nie była dla mediów i mało kto ją zna.
Nie wiem po co chcesz mi coś wmówić że ja chce żeby ktoś coś łyknął.

Dla mnie to zabawne jak ktoś wartościuje kogoś przez pryzmat wiary.
Jak się z katolików robi debili to ten ktoś powinien być świadom że do nich zalicza także ludzi o szerokiej wiedzy i wysokiej inteligencji.

Jest wielu naukowców o dużo większej wiedzy jak JKM jak pewnie i inteligencji wierzących w Boga i w dodatku świetnie znających Biblię,gdyż się nią zajmowali.

Oczywiście nie rozumiejących jej jak protestanci czysto literalnie.

Wypowiedz JKM o Biblii:

https://www.youtube.com/watch?v=I8PftGiwZdQ

Ciekawe coś o powstawaniu świata.
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 15 sierpnia 2014, o 12:42

Wypowiedz JKM o Biblii:

https://www.youtube.com/watch?v=I8PftGiwZdQ

Ciekawe coś o powstawaniu świata.


Z wywiadu powyższego:

(o Bibli)
"jako przekaz etyczny to jest średni szczerze mówiąc, ja podchodzę tutaj do biblii bardzo wybiórczo"

"są sprzeczne przykazania w Biblii, można je różnie interpretować"

(o Chrześcijaństwie)
"Przez chrześcijaństwo nie rozumiem doktryny jaką głosił św. Franciszek bo nie ukrywam, że jeśli miałbym żyć w świecie, gdzie nadstawiam prawy policzek kiedy uderzą mnie w lewy, to ani przez moment nie byłbym chrześcijaninem. Ja wierzę w chrześcijaństwo Ignacego Loyoli, jak Ci dadzą w mordę to oddaj mu jeszcze mocniej, prawda, aby się łajdak nauczył. Czcić Jezusa Chrystusa Pana Naszego. Także... ksiądz Skorupko, ksiądz Brzuska, którzy walczyli z bronią w ręku. Ja jestem za takim chrześcijaństwem, w tym sensie. Tak samo jak konkwistadorzy peruwiańscy, podbijali Peru. Takie chrześcijaństwo właśnie."

Korwin jest 85% Biblijnym Chrześcijaninem. Tak "wybiórczo" ;) bez nauk Chrystusa o nadstawianiu policzka i Chrystus nie jest już sługą, który myje stopy przed wieczerzą swoim uczniom, a Panem, którego trzeba czcić niczym cielca ze złota. W żaden sposób natomiast nie można go nazwać chrześcijaninem teologicznym (pseudo-filozoficznym), czy chrześcijaninem rozumianym modernistycznie jako "kochajmy się bracia, wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi", bardziej "nie jesteś z nami jesteś przeciwko nam i musimy Cię podbić".

Korwin dostrzega sprzeczności w Biblii. Potrafi zachować uczciwość intelektualną, za to go cenię. :ok Mówi te otwarcie o problemach kościoła "Zaczyna się on godzić z władzą świń."

Po za tym, zarzucasz Dawkinsowi agresje, a Korwin wręcz wyznaje kult agresji. Więc też tak wybiórczo wachlujesz autorytetami i nie do końca zdajesz sobie sprawę o czym oni mówią. Widzisz tylko jeden fakt "Korwin chodzi do kościoła" i brniesz na przód w swoją retorykę. :przytul :kwiatek


Wróć do „Użytkownicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości