A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
Ekhmm

A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: Ekhmm » 4 lipca 2010, o 11:17

Z Katechizmu - sekcja 460
460 Słowo stało się ciałem, by uczynić nas "uczestnikami Boskiej natury" (2 P 1, 4). "Taka jest racja, dla której Słowo stało się człowiekiem, Syn Boży Synem Człowieczym: aby człowiek, jednocząc się ze Słowem i przyjmując w ten sposób synostwo Boże, stał się synem Bożym" 74 . "Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem" 75 . Unigenitus Dei Filius, suae divinitatis volens nos esse participes, naturam nostram assumpsit, ut homines deos faceret factus homo - "Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami" 76 .

http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkI- ... o8kkkI-2-2
-----------
Nowy Testament
II List do Piotra 1:4
(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, otrzymali wiarę równie godną czci jak i nasza: (2) Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie przez poznanie Boga i Jezusa, Pana naszego! (3) Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. (4) Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia /wywołanego/ żądzą na świecie.

Reszty nie chcialo mi sie wklejac:
I list do Koryntian 15:49
list do Rzymian 8:29
II list do Koryntian 3:18
I list do Jana 3:2
list do Kolosan 1:15
--------------
Komentarz zbedny, ci co to napisali to niezli heretycy.

Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, o 20:26
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: coolfon » 4 lipca 2010, o 13:14

Ekhmm, ty heretycki pomiocie! Znajdujesz sie pod wpływem czarów Wieśka, dlatego piszesz takie bluźnierstwa! Apage satanas! :evil: :evil: :evil:
Kocham Wieśka

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: villah » 4 lipca 2010, o 15:27

bedziesz sie zmażył w piekle rudolfie czerwononosy reniferze

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: Prometeusz » 5 lipca 2010, o 10:27

Katolicy czytają jedno, myślą drugie, mówią trzecie i robią czwarte.

pomieszanie z poplątaniem :lol:

Dlatego odszedłem od kościoła, (bo nie przeszkadzałoby mi gdybym w nim był) gdyż chcę spójności w tym z czego czerpie z tym co myślę, mówię i robię. Iść "w jedno"

Kurvik
Posty: 128
Rejestracja: 27 października 2010, o 23:44
Reputacja: 0

Re: A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: Kurvik » 28 października 2010, o 17:34

Bo wszyscy buddyści, auryści, oddechiści, jogini czy inni -ści tacy integralni i spójni jak cholera, nie?
I to jebnięte uczucie, że wszystko co piszę to straszna bzdura, wcale nie tak ale muszę to przecież JAKOŚ napisać, bo tak to bym się w ogóle nie odzywał. Not so wiesz.

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

: : A co mówi nauczanie Najświętszego Kościoła Katolickiego

Postautor: Ciekawy » 15 marca 2011, o 09:59

Full Moon pisze:Katolicy czytają jedno, myślą drugie, mówią trzecie i robią czwarte.

pomieszanie z poplątaniem :lol:

Dlatego odszedłem od kościoła, (bo nie przeszkadzałoby mi gdybym w nim był) gdyż chcę spójności w tym z czego czerpie z tym co myślę, mówię i robię. Iść "w jedno"

Jak komus to pomaga, to niech kleka i bije sie w piersi, odprawia rytualy. tylko szczerze i z przejeciem - nie widze problemu..
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad


Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości