mooji

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
zoolwik
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2007, o 14:35
Reputacja: 0

mooji

Postautor: zoolwik » 28 listopada 2008, o 12:46

przypadkowo znalazlem taka strone, i o ile nie mialem ochoty na poznawanie kolejnych mistrzow i kolejnych teorii, zwlaszcza po lekturze UG Krishnamurtiego, o tyle wciagnelo mnie to co mowi ten czlowiek. I w przeciwnienstwie do UG podejmuje jednak probe wskazania ludziom jak dojsc do tego oslawionego oswiecenia (mimo, ze twierdzi, ze nie ma nikogo, kto moglby owo oswiecenie uzyskac). Mi sie podoba :)
http://www.mooji.org/dialogues.html

ewa333
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2010, o 23:14
Reputacja: 0
Płeć: K

: mooji

Postautor: ewa333 » 27 maja 2010, o 14:58

mi sie tez podoba, ma wlasnie satsang w Londynie w ten weekend

Ekhmm

: mooji

Postautor: Ekhmm » 27 maja 2010, o 21:10

Mooji jest w porzadku, mowi do rzeczy, tylko za duzo kwiatow ma za plecami, a ja nie przepadam za takimi uduchowionymi aranzacjami. Pochodzi z Jamajki i ma cos z Boba Marley'a :-)

ewa333
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2010, o 23:14
Reputacja: 0
Płeć: K

: mooji

Postautor: ewa333 » 27 maja 2010, o 23:12

hmm widzialam na poscie ze miales krotkie samadhi, i co? co z tym zrobiles?
masz ochote zakonczyc te sprawe w tym zyciu? czy nie?
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ewa333
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2010, o 23:14
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: ewa333 » 27 maja 2010, o 23:15

:-D :-D :-D :ok

Ekhmm

Re: mooji

Postautor: Ekhmm » 27 maja 2010, o 23:33

zgadza sie doswiadczylem czegos bardzo niecodziennego, przypuszczam, ze to samadhi, ale nie bede ukrywal, ze nie chce tu grac speca, bo za duzo takich na forach o duchowosci, nie wiem nic o wcieleniach, reinkarnacji, wedrowkach dusz, a nie mam w zwyczaju wierzyc w to co przeczytam w 'mondrych ksionzkach'. Wiem tylko, ze ciagnie mnie do wolnosci, a samadhi bylo stanem wolnosci... ode mnie

ewa333
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2010, o 23:14
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: ewa333 » 28 maja 2010, o 12:16

hmm ja wierze i ufam tylko swojemu doswiadczeniu i ewentualnie temu co mi rezonuje w sercu to odnosnie tych 'roznych duchowych teorii', to co jest doswiadczone jest prawdziwe czyli ta wolnoc jest prawdziwa i nie musiz w nia wierzyc bo jej doswiadczyles i idac dalej, jestes nia, jezeli bedziesz na niej koncentrowal swoja uwage to sie w tej wolnosci rozplyniesz na zawsze, oczywicie zdaza sie ze pojawia sie strach i probuje sciagnac cie i uwiazania i niespelnione pragnienia, uczciwie zbadaj czy strach jest prawdziwy, pusc uwiazania i zobacz ktore pragnienia musisz zapokoic i to zrob ale nie siedz tam za dlugo, te 'wcielenia i reinkarnacje' to tylko teorie umyslu, jak sie tu pisze mysloksztalty ale jak sie im przyjzysz to stwierdzisz to nie ja natomiast one dotycza caloci tego czym jetesmy a drugim biegunem jest nic, pustka, totalna wolnosc, brak strachu, brak identyfikacji z 'historiami, z 'ja', nic cie nie trzyma jestes niczym i rownoczesnie wszytkim,
nie wiem po co ci to wzystko pisze, wez co chcesz, w sumie trafilam na to forum przez Moojiego, on bardzo fajnie mowi o tych wszystkich rzeczach i dokladnie kieruje do sedna, pozdrawiam

Ekhmm

: mooji

Postautor: Ekhmm » 28 maja 2010, o 13:41

Czy to o czym piszesz przezylas na walsnej skorze, czy to tylko wiedza teoretyczna, bo ja tez moglbym to napisac, wiem w czym rzecz jednak jeszcze nie udalo mi sie uchwycic tej "rzeczy", Mooji rzeczywiscie jest jednym z najlepszych 'nauczycieli'. Ja juz chyba skonczylem na dobre z czytaniem i ogladaniem video o RD, ale Moojego moge polecic, ajkby kto pytal. I tez nie wiem po co ja tu siedze.

Aha, juz mam odpowiedz na moje pytanie :-)

Awatar użytkownika
shestealsclouds
Posty: 16
Rejestracja: 9 czerwca 2010, o 14:40
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: shestealsclouds » 18 czerwca 2010, o 15:30

Natknęłam się na jego filmiki (na youtube)jakiś czas temu, lubię go słuchać.
"It is a profitable thing, if one is wise, to seem foolish."

malgosia6
Posty: 26
Rejestracja: 23 czerwca 2010, o 15:50
Reputacja: 0
Płeć: K

: mooji

Postautor: malgosia6 » 23 czerwca 2010, o 17:55

może ma ktoś jakieś info w języku polskim o Mooji, to prosze wkleić stronke, dzieki :)

Ekhmm

: mooji

Postautor: Ekhmm » 23 czerwca 2010, o 20:10

Po polsku nic nie ma.
Przed chwila zjadlo mi bardzo duzego posta, w ktorym chcialem napisac cos wiecej, drugi raz mi sie nie chce.

malgosia6
Posty: 26
Rejestracja: 23 czerwca 2010, o 15:50
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: malgosia6 » 23 czerwca 2010, o 20:25

woelka szkoda, że Ci zjadło :(

znalazłam tylko to, może ktoś będzie zainteresowany...
http://www.youtube.com/watch?v=MxJWj_sMx8U
http://www.youtube.com/watch?v=wDAE0Et9PRA

malgosia6
Posty: 26
Rejestracja: 23 czerwca 2010, o 15:50
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: malgosia6 » 23 czerwca 2010, o 20:30


malgosia6
Posty: 26
Rejestracja: 23 czerwca 2010, o 15:50
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: mooji

Postautor: malgosia6 » 25 czerwca 2010, o 20:15

jeszcze znalazłam z polskim tłumaczeniem ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=v3nZ7Kmp ... _embedded#!

Ekhmm

: mooji

Postautor: Ekhmm » 15 października 2010, o 13:35



Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości