Człowiek a ideologia

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
Awatar użytkownika
AranelElbereth
Posty: 45
Rejestracja: 14 listopada 2013, o 16:12
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

Człowiek a ideologia

Postautor: AranelElbereth » 21 lipca 2014, o 23:51

Jiddu Krishnamurti
''Pierwsza i ostatnia wolność''
Fragmenty ''rozdziału I''
Wstęp

[...]
Wszędzie widzimy cierpienie,polityczne,społeczne,religijne,cała psychologiczna istota jest zagubiona, wszyscy liderzy,tak polityczni jak i religijni,nas zawiedli;wszelkie książki straciły swoje znaczenie.Możesz zwrócić się do Bhahawadgity lub do Biblii,czy też do nowego traktatu z dziedziny polityki czy psychologii,i zauważycie że przestały one brzmieć prawdziwie,zatraciły właściwości prawdy,stały się zwykłymi słowami.Wy,którzy powtarzacie te słowa,jesteście zagubieni i niepewni.Samo powtarzanie słów nic nie daje.Tak więc słowa i książki straciły swoją wartość;jest tak,że gdy cytujecie Marksa lub Bhagawadgitę i jesteście jednocześnie niepewni,zagubieni,wasze powtarzanie staje się kłamstwem,ponieważ to co jest tam napisane staje się zwykłą propagandą,a propaganda nie jest prawdą.A więc,gdy powtarzacie przestaliście rozumieć swój stan istnienia.Przykrywacie tylko swoje własne zagubienie słowami autorytetu.
[...]

Sekty które oferują wam system na pokonanie cierpienia,ekonomicznego,społecznego czy religijnego,są najgorsze,gdyż wówczas to system staje się istotny,
a nie człowiek:czy będzie to system religijny,czy też system lewicy czy prawicy.Ważny staje się system,ważne stają się filozofia,idea a nie człowiek;i na rzecz idei,ideologii,jesteście skłonni poświęcić cały rodzaj ludzki,co właśnie dzieje się na świecie.To nie jest tylko moja interpretacja;jeśli będziecie obserwować,stwierdzicie,że właśnie tak się dzieje.System stał się ważny.Z racji tego że system stał się istotny,człowiek,ty i ja,stracił na znaczeniu;a kontrolerzy systemu,tak religijni jak i społeczni,tak z lewa jak i z prawa,zyskują autorytet,zyskują władzę,i dlatego poświęcają was,jednostkę.
Właśnie to obecnie ma miejsce.
[...]
Znalazłam sens życia,ten się zmienił.
zenbudda.blogspot.com
Moje prace: aranelelbereth.tumblr.com

Bóg istnieje dla tych którzy w niego wierzą,bóg nie istnieje dla tych którzy w niego nie wierzą.

Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości