Cesar Teruel

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
czlowiek-nikt
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 00:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Cesar Teruel

Postautor: czlowiek-nikt » 11 września 2013, o 16:54

Witam wszystkich!
Co sądzicie o "naukach" Cesara? Ktoś z was w ogóle go zna? Pytam między innymi w kontekście tego materiału video - http://www.youtube.com/watch?v=ruPf2ye79cc
Jeśli już istnieje na tym forum podobny temat, to proszę o usunięcie tego postu.

blinky
Posty: 193
Rejestracja: 16 grudnia 2012, o 17:42
Reputacja: 0

Re: Cesar Teruel

Postautor: blinky » 12 września 2013, o 17:50

Fajny jest. Choć przykładowy filmik nie jest ''najszczęśliwszy''.Wyraznie zmaga się w nim z zakłócającą personą guru. Idąc za jego przykładem koszulki...łatwo nie jest jak pół sali mu ją przynosi w prezencie...w rzeczywistości on sam. Wszystko jedno...odpuścił.

Na pierwszym spotkaniu w Warszawie już ma ten problem rozwiązany...i to jest piękne. Często ta koszulka staje się celem-no i mamy mumie z świętym masłem w ustach.
Cieszę że się tutaj pojawił.
Człowiek krzesze światło w nocy, kiedy wzrok mu gaśnie. Żywy dotyka umarłych we śnie, budząc się, przypomina śpiącego.

czlowiek-nikt
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 00:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Cesar Teruel

Postautor: czlowiek-nikt » 12 września 2013, o 21:33

Według mnie, mógł lepiej wyjść z tej sytuacji. Jego odpowiedzi raczej nie przysporzą mu nowych "zwolenników".
Wiecie może kto był jego nauczycielem? Z tego co wyczytałem w internecie, to był nim Satya Sai Baba, ale również chodzą pogłoski, że U.G Krishnamurti?

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Cesar Teruel

Postautor: villah » 14 września 2013, o 20:44

Spójrz na to w inny sposób, ludzie którzy doszli do tego poziomu co on, nie wiedzą niczego szczególnego, po za tym, że doświadczają nietrwałość i kruchości składników naszego życia bardziej intensywnie, niż inni, nie jest on nikim szczególnym. Równie dobrze na tym krześle mógłby siedzieć Bill Gates wykładający ludziom sposoby efektywnego inwestowania pieniedzy, oni tylko znają swój fach.


Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości