Księga Duchów

Polecane pozycje
hansel
Posty: 12
Rejestracja: 13 listopada 2017, o 12:21
Reputacja: 0
Płeć: M

Księga Duchów

Postautor: hansel » 13 listopada 2017, o 13:31

Pewnego wieczora, żona profesora Rivaila, Amelie Boudet wręczyła mu paczkę, którą chwilę wcześniej przyniósł listonosz. Znajdował się w niej list, w którym przeczytać można było następujące słowa: "Panie Allanie Kardecu, wyrażam moją wdzięczność, przesyłając Panu znajdującą się w tej paczce książkę. Chcę także opisać moją historię, prosząc jednocześnie, by dalej pracował Pan nad tym, by przynosić światło ludzkości - mam bowiem ku temu ważny powód."

Autor listu pisał, że zrozpaczony po śmierci swojej żony, zdecydował popełnić samobójstwo. O świcie udał się na most. Gdy oparł na jego barierce prawą dłoń, by wspiąć się na nią i rzucić się w wodną otchłań, potrącił jakiś przedmiotu, który spadł mu pod nogi. Ku jego zdziwieniu była to książka. Wziął ją do ręki i w świetle latarni przeczytał zapisane w niej słowa: "Ta książka uratowała mi życie. Proszę ją uważnie przeczytać i z niej skorzystać. - A. Laurent".

Allan Kardec odłożył list i spojrzał na przesłaną książkę. W paczce znajdował się egzemplarz "Księgi Duchów". Na jej pierwszej stronie zauważył nie tylko słowa, które zacytowane były w liście, ale także dopisek: "Moje życie też uratowała. Niech Bóg błogosławi dusze tych, którzy pomogli w publikacji tej książki. Joseph Perrier.”.

Nie wiadomo, czy historia zaczerpnięta z książki "Duch Prawdy" jest prawdziwa, z całą pewnością jednak ludzi, którzy wpisaliby podobną dedykację na pierwszej karcie Księgi Duchów są na całym świecie tysiące. Cóż jest wyjątkowego w książce, o której dziennik Courrier de Paris w rok po jej wydaniu pisał: "Księga Duchów autorstwa pana Allana Kardeca, jest nową stronicą wielkiej księgi nieskończoności i jesteśmy przekonani, że w przyszłości na tej właśnie stronie umieszczona zostanie zakładka"?

Księga Duchów to dzieło wyjątkowo. Allan Kardec zebrał w niej ponad tysiąc pytań, które nurtują od zawsze ludzkość i odpowiedzi, które na nie uzyskał od Duchów. Odpowiedzi te są wyjątkowe nie tylko dlatego, że podyktowane zostały z zaświatów, ale przede wszystkim z tego powodu, że przedstawiają logiczną i spójną wizję naszego życia - wizję, która wyjaśnia nam przyczyny cierpienia, sens naszego istnienia, los, który czeka nas po śmierci. Odpowiada nam na pytania: Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Czytelnik znajdzie w niej słowa pociechy, dzięki którym będzie w stanie stawiać czoła codziennym problemom, ale także potwierdzenie tego, że nasi zmarli bliscy wciąż żyją i przebywają obok nas.

Bez wątpienia dzieło to jest lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których interesuje tematyka życia po śmierci, a także tych, którzy szukają swojego miejsca życiu i wyjaśnienia zawiłych kwestii od zawsze nurtujących ludzi.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/151255/ksiega-duchow

Wróć do „Książki o duchowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości