Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno – intuicyjne...

Polecane pozycje
agnieszka3201
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, o 13:56
Reputacja: 0

Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno – intuicyjne...

Postautor: agnieszka3201 » 17 stycznia 2014, o 09:29

Czytelniku,
napisałem dwie książki o Bogu i zaświatach, jednak nie mają one nic wspólnego z nauką, jaką głosi Kościół. Jedna z koleżanek zapytała mnie, dlaczego chcę walczyć z Kościołem, przecież to jest nierealne, on ma za dużą władzę. Nie zależy mi na szkalowaniu Kościoła i walce z nim.
Moje narzędzie walki to wiedza. Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły (nie tylko katolicki) wprowadzają ludzi w błąd, opowiadając o Bogu, zaświatach i „tajemnicach wiary”. Otóż mącą ludziom w głowach na całym świecie, nie szczędząc środków finansowych i nie przebierając w sztuczkach psychologicznych.
Ich głównym celem jest zwabienie w sieci potencjalnego wyznawcy, a następnie wyłudzanie od niego pieniędzy (chrzty, komunie, śluby, pogrzeby i popularna „taca”). Oczywiście głoszą wzniosłe hasła o Bogu, o zbawieniu, o miłości, jednocześnie uważając swoją wiarę i swoje zasady za jedynie słuszne. Zwabiony wyznawca jest zastraszany tym niby-kochającym Bogiem, piekłem i unicestwieniem duszy za wykroczenia przeciw Bogu, a raczej przeciwko głoszonym przez nich ślepym ideom.
Większość ludzi zadaje sobie mnóstwo pytani i szuka na nie klarownych odpowiedzi. Np.
1. Dlaczego się urodziłem i po co? Co chcę osiągnąć w życiu?
2. Czego chce się nauczyć i doświadczyć w obecnym życiu?
3. Dlaczego musimy umrzeć unicestwiając własne ciało?
4. Czy po śmierci ogarnia nas pustka, nicość? Jaki byłby wtedy cel życia?
5. Czy człowiek ma duszę?
6. Co to jest dusza?
7. Co dzieje się z duszą człowieka po śmierci?
8. Czy rzeczywiście istnieje drugi świat?
9. Co robimy w zaświatach?
10. Czy powracamy na ten świat w następnej inkarnacji?

Ludzie powinni szukać odpowiedzi na te pytania, ale nie w kościołach i różnych wyznaniach religijnych, ponieważ tam usłyszą tylko wymijające lub mętne odpowiedzi i nadal pozostaną niedoinformowani. Poszczególne kościoły i wyznania mają swoje, jedynie słuszne odpowiedzi i każą w nie wierzyć pod groźbą kary boskiej i wiecznego potępienia. Zastraszeni ludzie najczęściej boją się szukać innych odpowiedzi i zgłębiać w mało logiczne dogmaty, kiedy podświadomość mówi im co innego, a trzeźwy umysł podpowiada: „Do licha, coś tu jest nie tak!”. Jednak kościół jak zwykle będzie wtedy starał się przekonać wyznawcę, np. oferując mu lekarstwo – tabletki na serce w formie różańca i nakazując: „Módl się do Boga, żeby oddalił od ciebie szatana, który podpowiada ci te złe myśli”. Jednak cóż złego jest w tym, że człowiek chce zgłębiać to, co niepoznane, że chce wiedzieć więcej o sobie i zaświatach? Tak więc, Czytelniku, przemyśl swoje ziemskie powołanie.
{Piotr Kociszewski}
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno – intuicyjne...

Postautor: Sidd » 20 stycznia 2014, o 14:17

Ich głównym celem jest zwabienie w sieci potencjalnego wyznawcy, a następnie wyłudzanie od niego pieniędzy


Widzę to trochę inaczej. Duszpasterze na prawdę wierzą w to co robią. Mają czyste intencje w stosunku do ludzi. Oni na prawdę chcą ich "zbawiać" kierować w stronę Boga, którego wierzą. Większość księży szczerze pragnie dobra wszystkich ludzi. Jedyną kwestią jest pojęcie dobra. W tym wypadku dobro oznacza wiarę w danego Boga. Nie jest to złe... bardziej może nieświadome.

Forma powyższego tekstu wskazuje na emocjonalne podejście do tematu Koscioła. Skąd tyle emocji? Warto skierować uwagę na swoje wnętrze (swoje emocje). Uświadomić sobie przyczyny negatywnych emocji skierowanych do Kościoła. Gdy wnętrze zostanie uzdrowione, urazy przebaczone... wtedy nastąpi wewnętrzny spokój. Akceptacja tej rzeczywistości (w tym Kościoła). Nie neguje to oczywiście przekazywania wiedzy duchowej i mądrości (zapewne zawartej w powyższej książce).
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

: Zaświaty za kulisami. Pismo automatyczno – intuicyjne...

Postautor: aartefax » 21 stycznia 2014, o 01:19

agnieszka3201 pisze:Czytelniku,
Chciałbym uświadomić ludziom, w jaki sposób rozmaite sekty i kościoły (nie tylko katolicki) wprowadzają ludzi w błąd, opowiadając o Bogu, zaświatach i „tajemnicach wiary”. Otóż mącą ludziom w głowach na całym świecie, nie szczędząc środków finansowych i nie przebierając w sztuczkach psychologicznych.


Przy czym sam autor nie przebierając w sztuczkach psychologicznych zastosował chwyt reklamowy typu metoda ''na Kościół''.Moim zdaniem trzeba wymyśleć coś nowego.To się już zużyło.
A czy autor nie wprowadza ludzi w bląd? Epatuje szczera prawdą?
Pomoc to szczytny cel, tylko,że rzadko jest bezinteresowna,a często bywa wręcz szkodliwa.
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.


Wróć do „Książki o duchowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości