Czy widzisz druga osobe taka jaka jest?

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
Tom
Posty: 143
Rejestracja: 8 maja 2012, o 13:21
Reputacja: 0
Płeć: M

Czy widzisz druga osobe taka jaka jest?

Postautor: Tom » 29 maja 2012, o 10:11

Czy widzisz jedynie swoje wyobrazenie na jej temat?
"Widzimy innych, nie takich jacy sa, ale takich jacy sami jestesmy"
Anthony de Mello
http://www.youtube.com/watch?v=jnCQUiK1 ... re=related

Pytam, bo mam problem z byciem postrzeganym przez innych na internecie jako...(i tu mozna dopisac wiele negatywnych przymiotnikow), a czuje, ze jestem inny od tych przymiotnikow. Musze sie chyba nauczyc wyrazac to co czuje tak jasno jak Slonce, aby byc postrzeganym dokladnie takim jakim jestem...

Czy roznicie sie poza internetem od tej osoby, ktora stworzyliscie na internecie(w moim przypadku zadaje sobie pytanie czy Tomek jest rozny od Tom). Moja odpowiedz: Ja czuje, ze taki sam jestem w zyciu jaki jestem w internecie. A przynajmniej mam takie aspiracje, bo chce byc soba...

tetsuo2
Posty: 9
Rejestracja: 8 września 2012, o 14:01
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Czy widzisz druga osobe taka jaka jest?

Postautor: tetsuo2 » 8 września 2012, o 14:57

Nigdy nie widzimy 'obiektywnej rzeczywistości' i dotyczy to nie tylko innych ludzi, ale i całej reszty. Ale jeśli ktoś jest postrzegany w sposób całkowicie odmienny od tego, jak sam postrzega siebie, to prawdopodobnie szwankują umiejętności komunikacji...
Lubię oglądać debaty polityków w TV i myślę sobie wtedy, że przydałby im się dobry kurs asertywności, żeby dobrze dyskutować ze sobą, ale z drogiej strony jak muszą odpowiadać na takie agresywne pytania dziennikarzy, to i trening asertywności warszawa

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Czy widzisz druga osobe taka jaka jest?

Postautor: villah » 8 września 2012, o 20:46

A ja widzę, to trochę :lol: inaczej, każdy z nas w jakiś sposób wie o tej obiektywnej rzeczywistości-jest jej świadom tylko umyka mu to na rzecz umysłu.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości