KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Powitania, pytania, informacje o użytkownikach.
aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 1 sierpnia 2014, o 23:04

Full Moon pisze:Tematem jest 'klub' więc może przybrać zabarwienie Hyde Parku, ale proszę mimo wszystko trzymać się głównego wątku.


Tak to prawda ale wcześniej było zaproszenie na herbatkę,a dzwonka na wykłady nie było.
To chyba za ten ostatni mój utworek otrzymałem ostrzeżenie. :mrgreen:
Ale niech będzie w temacie i ja zapraszam na dobry portal ateistyczny http://ateista.pl

A warto ze względu na to jak ktoś chce sie przekonać jak wygląda prawdziwa merytoryczna dyskusja na podstawie argumentów i faktów.
Tam każdy sprawdza na jakich zródłach opiera swój wywód więc nie ma możliwości jakichś przekłamań.
Dość duże grono ludzi o różnych poglądach a większość nie kieruje się jakimiś uprzedzeniami.
Jakiekolwiek przejawy fanatyzmu są wyśmiewane.

Osoby z otwartym umysłem powinny być zadowolone.Można się podszkolić w dyskusji.Jakie błędy się popełniało. Bez żadnej ściemy.
A za poczucie humoru nikt tam nie karze.

To chyba w temacie i zgodnie z regulaminem mam nadzieję.

:kwiatek
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Niewinny » 3 sierpnia 2014, o 19:29

aartefax pisze: Dość duże grono ludzi o różnych poglądach a większość nie kieruje się jakimiś uprzedzeniami.
Jakiekolwiek przejawy fanatyzmu są wyśmiewane.


Przecież to forum to jedno wielkie uprzedzenie.
Piszesz że fanatyzm jest wyśmiewany a ja twierdzę że jest wprost przeciwnie, tam jest cała masa fanatyków tylko że jak fanatyk religijny ma swoją świętą księgę to tamci mają swoje święte wyniki badań, hipotezy, teorie naukowe itp.

Różnica taka że wielu daje się nabrać jakoby wiara w naukę i na jej podstawie wydawanie osądów - ok.
Wiara w boga/jakąś siłę "nadprzyrodzoną" czy choćby własne doświadczenie i na podstawie tego wydawanie osądów - nie ok.

A powinno być tak że każdy wierzy w to co chce i nie wydaje osądów.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Kocur » 3 sierpnia 2014, o 19:41

Sam sobie przeczysz bo najwięcej osądzasz.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Niewinny » 3 sierpnia 2014, o 20:07

Kocur pisze:Sam sobie przeczysz bo najwięcej osądzasz.


Jak ja lubię posty w takim stylu :D :D :D

Już pomijając twój ból d***.

To co piszę nie jest mną, to co pisze może sobie przeczyć.
Ja sobie nie przeczę.

Nie sprowadzaj swojego życia do tego forum.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Kocur » 3 sierpnia 2014, o 21:00

Ta i jeszcze ból d*** widzisz :mrgreen: Pozbądź się projekcji to pogadamy.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 4 sierpnia 2014, o 01:21

PPRAWWDA pisze:
aartefax pisze: Dość duże grono ludzi o różnych poglądach a większość nie kieruje się jakimiś uprzedzeniami.
Jakiekolwiek przejawy fanatyzmu są wyśmiewane.


Przecież to forum to jedno wielkie uprzedzenie.
Piszesz że fanatyzm jest wyśmiewany a ja twierdzę że jest wprost przeciwnie, tam jest cała masa fanatyków tylko że jak fanatyk religijny ma swoją świętą księgę to tamci mają swoje święte wyniki badań, hipotezy, teorie naukowe itp.

Różnica taka że wielu daje się nabrać jakoby wiara w naukę i na jej podstawie wydawanie osądów - ok.
Wiara w boga/jakąś siłę "nadprzyrodzoną" czy choćby własne doświadczenie i na podstawie tego wydawanie osądów - nie ok.

A powinno być tak że każdy wierzy w to co chce i nie wydaje osądów.


To zależy gdyż są tam też fanatyczni ateiści antyklerykałowie i zdarzają się też jacyś fanatyczni katolicy ale to naprawdę rzadko a ich żywot bardzo krótki.
Dyskutuje się na różne tematy gdyż wielu uczestników tego forum ma liczne zainteresowania.
Oczywiście najwięcej emocji wzbudza polityka i dyskusje światopoglądowe.
Religia i KRK.
Jest wojenka pomiędzy zażartymi antyklerykałami a ateistami o poglądach konserwatywnych(ludzi wierzących jest bardzo mało)
Zostaje obalanych tam wiele mitów na temat religii czy KRK.
Fanatycy często czerpią wiedzę z (ir)racjonalisty.pl
Ta wiedza zwykle jest kwestionowana gdyż treści często są zmanipulowane mające służyć pewnej propagandzie.
Czterej wielcy jezdzcy ateizmu (Dawkins Hitchkens.Dennet i Harris) nie są tam akceptowani przez większość.
Człowiek obdarzony jakąś niezmanipulowaną wiedzą od razu zorientuje się w poszczególnych kłamstewkach.
Manipulatorów pragnących narzucić swoje poglądy jest pełno na forach jednak na ateista.pl
jest to wychwytywane. Poprzez wiedzę a także umiejętności logicznego rozumowania.
A to też dzięki dobrej uczelni.


Ale też wiem że jak są dyskusje o jakichś zjawiskach nadprzyrodzonych to ateiści konserwatyści nie będą tego bronić.
New Age zupełnie nie jest akceptowany i zwykle wyśmiewany.
Natomiast rozmowy o Bogu mogą mieć pewien poziom ale też ateiści konserwatyści zachowują pozycję neutralną i nie przesądzającą.
Ateista fanatyk wie na pewno i nie pozostawia raczej wolnej przestrzeni dla istnienia Boga ateista nie fanatyk zostawia sobie furtkę.
Dawkins wprowadził ośmiostopniową skalę na linii teista a ateista ale 100% ateistą też nie jest.Wcześniej poruszyłem nieco tę kwestię(dużo wcześniej)
Najbardziej ciekawy przykład to jak ateista przyznał się że uczęszcza na Mszę św ale w rycie przedsoborowym,ale nikt nie zapytał dlaczego to robi.
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Niewinny » 4 sierpnia 2014, o 01:24

Ja zgniłem jak jeden napisał tam że nauka fizyka, chemia, biologia itp. itd. przeczy jakoby coś takiego jak życie pozagrobowe istniało :lol:

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 4 sierpnia 2014, o 03:09

Żeby być ateistą nie trzeba się za niczym opowiadać, nie trzeba też być antyklerykałem, tym bardziej wykuć na pamięć encyklopedii z przypisami.

Bo ateizm to nasz naturalny stan przed socjalizacją i kulturowym warunkowaniem.

Wiara potrzebuje swojego języka i swojej mitologii. Nie ma nic wspólnego z rozumowym poznawaniem świata. Jedynie narzuca mu ramki.

Ogólnie nikt nie musiałby z tym nic robić jeśli wiara i religia byłyby prywatną sprawą i nie ograniczała autonomii jednostek. Niestety tak nie jest. Na poziomie oficjalnym racjonalni ludzie muszą reagować. Na poziomie prywatnym można sobie odpuścić.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 6 sierpnia 2014, o 00:29

PPRAWWDA pisze:Ja zgniłem jak jeden napisał tam że nauka fizyka, chemia, biologia itp. itd. przeczy jakoby coś takiego jak życie pozagrobowe istniało :lol:


Jest trochę tam niedokształconych ateistów,ale większość tam się wypowiadających umie się posługiwać rozumem,logicznym myśleniem.
Bywają tacy co są pewni że to nie możliwe żeby wielu znanych fizyków było ludzmi wierzącymi.
A prawda nieco inna jest.


Ciekawy artykuł:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... tonem.read
Ateista który broni Boga.
Fajnie że są tacy bez jakichś uprzedzeń co nie walczą i nie nawracają i potrafią wyjść poza swój światopoglądzik.
Podoba mi sie ta wypowiedz:

Cyt:

''Niestety, ludzie tacy jak Richard Dawkins i Christopher Hitchens stworzyli ateizm jako filozofię agresji. Ale jest też wiele osób takich jak ja – niewierzących, ale szanujących religijność. Ludzkość jest w takim momencie, że nie pora na pełne frazesów dyskusje o tym, czy Bóg istnieje czy nie'
'. :)
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 6 sierpnia 2014, o 12:17

Ten Pan w swoich teoriach jest o krok od stwierdzenia "Gdyby Boga nie było, należałoby Go wymyślić" (Voltaire) W swoich pomysłach już to właściwie realizuje.

Cóż... zgadzam się, że dobrze jest mieć coś co strukturalizuje życie, ale nie uważam, że do tego jest potrzebna jakakolwiek religia. Wolę Richarda Dawkinsa i Christophera Hitchensa, którzy propagują krytyczne myślenie ("agresji" w tym nie ma to tylko propaganda wierzących) niż Religie Ateizmu Alaina de Bottona wraz z jego kościołami Wikipedii.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 10 sierpnia 2014, o 19:32

Jak nie religia to musi zastąpić ją coś innego.
Tzn ,,panowie tego świata'' coś nam wtrynią,a właściwie to już to robią.
I lepiej żeby Kościół nie przeszkadzał.
System Szwedzki obecnie jest już stopniowo montowany.Pomysł dobry szczególnie dla tych co chcą pociągać za sznurki gdyż dzięki niemu będzie można łatwiej sterować ludzmi.
Rodzina też nie musi być tak ważna jak obecnie a panstwo może mieć większy wpływ na wychowywanie dzieci przez co nowe prądy będą mogły się łatwiej zagniezdzić.

U nas w Polsce gdzie pozycja Kościoła jest jeszcze w miarę silna zmiany muszą się przesunąć nieco w czasie.

Wielu ludzi wykształconych zaczęło zdawać sobie sprawę z tego do czego zmierza lewactwo i stąd tak dużo młodych wykształconych ateistów ma poglądy konserwatywne
i w to widać w dyskusjach na forum ateistycznym gdzie bronią KRK odsłaniając
kłamstewka oficjalnych mediów.
Co niektóre dyrektywy unijne mogą budzić niepokój.
I co z tym liberalizmem?
Ostatnie wybory też pokazały zmianę tendencji.

Wątek o Kowinie i Dawkinsie wydzieliłem i przeniosłem tutaj: viewtopic.php?f=22&t=2790 /FM
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 10 sierpnia 2014, o 19:39

Dla mnie każdy może mieć swoją opinię. Lecz zbyt często widzę jak ludzie do sprawy podchodzą skrajnie i jednostronnie, a żeby wzmocnić swoją siłę rażenia to łączą się w grupy i uzasadniają swoje tezy ilościowo (wyznawców), a nie jakościowo (dowodów). Ja widzę fakty i wyciągam własne wnioski. Nie kieruje się zdaniem tłumu, choćby to bym kongregacja wszystkich ateistów na planecie. Ateizm polega na myśleniu samodzielnym, a nie na zamienieniu siekierki na kijek. Jednej grupy presji na drugą.

Dla mnie linia podziału nie przebiega pomiędzy wierzącymi a niewierzącymi, ale pomiędzy spójnością bądź jej brakiem w wywodzie każdej ze stron. W chwili obecnej to właśnie ateiści są w stanie skonstruować spójny model światopoglądowy, w którym ani „Bóg”, ani „mit” nie są potrzebne.
Autor: Stanisław Obirek, cyt. za: racjonalista.pl
Opis: recenzując książkę Dawkinsa „Bóg urojony”,

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Richard Dawkins - interpretacje.

Postautor: aartefax » 14 sierpnia 2014, o 09:40

A można wiedzieć dlaczego po roku przerobiłeś połowę z zeszłorocznej dyskusji?
Usunąłeś filmik który otwierał ten wątek.
I Twoje hasełko :

JESTEM ATEISTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY.

Czyżbyś już nie był dumny?

Dlaczego i kilka moich postów zlikwidowałeś?


Wtedy nie wadziły.

Dlaczego usunąłeś po tak długim czasie swoje wypowiedzi które poniżały blinky?

Trochę to głupie gdyż nawet ci co niedawno dołączyli do forum mogli przeczytać to co Ty wymiotłeś i to po roku czasu!!!!
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: Prometeusz » 14 sierpnia 2014, o 11:03

Film z początku był pozytywnym impulsem do założenia tematu. Jednak jak pokazała praktyka, był on również powodem do zaczepek, ze strony ukrytych wierzących. Postanowiłem uczynić wątek mniej konserwatywnym. Z tego co pamiętam (było to dawno), kilka postów usunąłem, nie muszę się z tego tłumaczyć, ale mogę powiedzieć, że dotyczyły trollingu. Swoje wypowiedzi edytowałem, bo rzeczywiście były one niekiedy nazbyt emocjonalne, zostałem strollowany - brak uważności :( . Posty Blinky są nietknięte. Tak więc ta sprawa jest zamknięta. Nie zamierzam do niej więcej wracać.

Jestem dalej dumny z ateizmu, ale to określenie może być odbierane pejoratywnie dlatego nie widzę potrzeby jego stosowania. Natomiast jeden z celów przyświecających temu tematowi pozostał taki sam - ujawnienie się. Jestem szczerzy i otwarcie mówię, że jestem niewierzący. W przeciwieństwie do osób udających racjonalistów i nie przyznających się do wiary otwarcie (nie widzę nic złego w rozmowie wierzącego z niewierzącym, ale jak ktoś wchodzi do rozmowy z ukrytymi motywami to nie jest to zachowanie w porządku - raj dla trolli).

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: KLUB ATEISTÓW - KLUB ATEISTYCZNY

Postautor: aartefax » 14 sierpnia 2014, o 12:54

Jeśli wypowiedzi były emocjonalne poniżające kogoś to najlepiej jest przeprosić a nie zmieniać swoje posty i kreować się na na kogoś z dobrymi manierami.

Dziwne są takie dyskusje gdy ktoś może po długim czasie moderować tak jak mu się podoba i wybielić swoje wypowiedzi a adwersarz wychodzi wtedy na głupka.

Ja nawet w tym samym dniu często nie mogę nic już zmienić i muszę pisać specjalny post prostujący moją wypowiedz.

Co do filmu otwierającego ten wątek to sami ateiści wyrazili się o nim bardzo negatywnie gdyż raz że był zabawny,z błędem logicznym, a poza tym to ludzie tak naprawdę nie są przychylni nawracaniu na cokolwiek nawet na ateizm.
Link tych wypowiedzi został po jakimś czasie usunięty.

Więc cenzura tak naprawdę.
:)
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.


Wróć do „Użytkownicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości