Słomiany zapał

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Manpa
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2017, o 12:41
Reputacja: 0
Płeć: M

Słomiany zapał

Postautor: Manpa » 13 lipca 2017, o 13:09

Witam Wszystkich Serdecznie :) Zarejestrowałem się tutaj bo mam pewien problem.
Od ponad roku interesuje się rozwojem samoświadomości,przebudzeniem i duchowością. Zaczęło się od przeczytania książki Potęga Teraźniejszości, która wywarła na mnie ogromne wrażenie i otworzyła oczy na wiele spraw. Nawet nie będzie przesadą moim zdaniem stwierdzenie,że odmieniła moje życie. W trakcie czytania tej książki czułem się jak bym budził się z jakiejś hipnozy. Niesamowicie, piękne uczucie. Od tamtej pory czytam i oglądam kanały na yt związane z przebudzeniem. Od tamtej pory bardziej doceniam nature, pokochałem zwierzęta,dużo lepiej panuje nad swoimi emocjami oraz jestem dużo bardziej świadomy tego co robię. Niestety nie wszystkie nauki pojąłem jak trzeba, lub nie do końca się wyzbyłem swoich uwarunkowań. Od zawsze miałem słomiany zapał i leczyłem się z fobii społecznej. Wciąż mam problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich, ale nie jest z tym aż tak źle, choć mimo wszystko,przez to,że zainteresowałem się duchowością oderwałem się od ludzi na rok by wszystko to sobie poukładać w głowie. Spełnianie moich celów też mi nie wychodzi. Zapisywałem sobie na kartce myśli które mi przeszkadzają w spełnianiu celu, by mieć odpowiednie nastawienie,próbowałem afirmacji które też przez jakiś czas mi tylko pomagały. Działały tylko przez jakiś czas, bo potem wszystko szlag jasny trafiał. Najlepsze jest jednak to, że przy wszystkich porażkach kierowałem się do swojego wnętrza,które ukajały mój ból i sprawiało,że moje cierpienie ustawało. Mimo to chciałbym spełniać swoje wyznaczone cele takie jak np.nauka języków. Jak już wspominałem próbowałem wielu rzeczy by to zmienić ale siedzi we mnie "coś" co jest ode mnie silniejsze i sprawia, że porzucam moje plany. Co wy byście mi poradzili na to?

Awatar użytkownika
Praktyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 lipca 2014, o 06:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Słomiany zapał

Postautor: Praktyk » 14 lipca 2017, o 09:15

Słomiany zapał to dość powszechne zjawisko nawet u tych, którzy odnoszą widoczne efekty. Zapał jest przydatny, bo jest dla nas jak powiew wiatru dla żaglowca, należy więc z tego zapału korzystać póki można, potem trzeba już niestety krok za krokiem iść na własnych nogach, niejednokrotnie z trudem, zmuszając się czasem nawet do kolejnego działania lub kontynuacji tego, co już się prowadzi. Wysokie szczyty zdobywa się małymi krokami: krok po kroku wspina się wzwyż aż dochodzi się na sam szczyt. To chyba najlepsza rada - skupić się na małych krokach, zrobić sobie jakiś, powiedzmy harmonogram działań czy listę celów i skupić się na aktualnie wykonywanym kroku, a jeśli się nie chce, to trzeba się zmusić. Pamiętam, że z początku mojej zmiany życia takie mentalne zmuszanie się było u mnie na porządku dziennym. Choć mi się nie chciało, psychika mówiła, że nie da rady, rozum nakazywał powstać i wykonać to, co trzeba, oczywiście dla mojego dobra :) To zmuszanie bynajmniej opłaciło się, bo gdy przeszedłem ten trudny okres, to potem nabrałem wiatru w żagle i uzyskałem znaczne przyśpieszenie.
http://jakzmnienicswojezycie.blox.pl/ - Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.

http://wiedza-jest-super.blogspot.com/ - Blog o szeroko rozumianej wiedzy.

hania78
Posty: 4
Rejestracja: 1 sierpnia 2017, o 15:20
Reputacja: 0
Płeć: K

Słomiany zapał

Postautor: hania78 » 1 sierpnia 2017, o 15:25

Hej tak samo uważam.

hyzio
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2017, o 09:18
Reputacja: 0
Płeć: M

Słomiany zapał

Postautor: hyzio » 4 września 2017, o 13:38

Dużo osób dzisiaj chce wszystko od razu, a jak wychodzą problemy to rezygnuje. Ja skorzystałem z opcji coaching biznesowy poznań. Dzięki temu firma zaczeła wychodzić na prostą.

maricinpn
Posty: 5
Rejestracja: 14 września 2017, o 10:33
Reputacja: 0
Płeć: M

Słomiany zapał

Postautor: maricinpn » 14 września 2017, o 11:49

hyzio pisze:Source of the post Dużo osób dzisiaj chce wszystko od razu, a jak wychodzą problemy to rezygnuje. Ja skorzystałem z opcji coaching biznesowy poznań. Dzięki temu firma zaczeła wychodzić na prostą.

Najgorzej jest kiedy chcesz iść do przodu ale włąsna rodzina niechce ciebie wspierać, wtedy samemu trzeba z tym walczyc, sam wiem jak to jest, jak własna żona nie chcę cie wspierać, tylko chce to co na końcu tylko pieniedzy.

Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Słomiany zapał

Postautor: rómen » 20 września 2017, o 13:01

Nikt nie powiedział Marcin, że masz się nauczyć języka angielskiego. To jest pewne propozycja, narzucona Ci przez Społeczeństwo, która targa Ci nerwy i powoduje, że popadasz w kompleksy i masz poczucie winy. Społeczeństwo, od razu mówię nie jest niczym ani nikim złym, zapamiętaj to sobie proszę. Nie widzisz po prostu innych możliwości, którymi Ono również jest nacechowane. Wszystko możliwe, że przez to, że nie znasz dokładnie, szczerych swoich intencji, że nie rozumiesz w pełni celowości własnych intencji. Jasno określ, kierując swoją pełną uwagę na serce (czakrę serca?) czemu tak bardzo zależy Ci na nauczeniu się języka angielskiego?
"Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia." Jan Paweł II

Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Słomiany zapał

Postautor: rómen » 20 września 2017, o 19:17

Tzn. Manpa. Czemu przeglądając forum z telefonu przeczytałam inaczej? Przepraszam.

Z pozdrowieniami, Rómen
"Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia." Jan Paweł II

Awatar użytkownika
Mitzrael
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 2017, o 12:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Słomiany zapał

Postautor: Mitzrael » 13 października 2017, o 11:41

Praktyk pisze:Source of the post Słomiany zapał to dość powszechne zjawisko nawet u tych, którzy odnoszą widoczne efekty. Zapał jest przydatny, bo jest dla nas jak powiew wiatru dla żaglowca, należy więc z tego zapału korzystać póki można, potem trzeba już niestety krok za krokiem iść na własnych nogach, niejednokrotnie z trudem, zmuszając się czasem nawet do kolejnego działania lub kontynuacji tego, co już się prowadzi. Wysokie szczyty zdobywa się małymi krokami: krok po kroku wspina się wzwyż aż dochodzi się na sam szczyt. To chyba najlepsza rada - skupić się na małych krokach, zrobić sobie jakiś, powiedzmy harmonogram działań czy listę celów i skupić się na aktualnie wykonywanym kroku, a jeśli się nie chce, to trzeba się zmusić. Pamiętam, że z początku mojej zmiany życia takie mentalne zmuszanie się było u mnie na porządku dziennym. Choć mi się nie chciało, psychika mówiła, że nie da rady, rozum nakazywał powstać i wykonać to, co trzeba, oczywiście dla mojego dobra :) To zmuszanie bynajmniej opłaciło się, bo gdy przeszedłem ten trudny okres, to potem nabrałem wiatru w żagle i uzyskałem znaczne przyśpieszenie.


Masz rację. Słomiany zapał to problem umysłu, który chce przejść dalej nie skończywszy tego co zaczął. Zapał jest jeszcze słabszy kiedy zaczniesz kilka czynności. Wtedy się męczysz dopinając kolejne guziki i dopada Cię rezygnacja.
Ślę światło w najmroczniejsze piwnice!
---------------
Fb: Potencjał Kosmicznego Człowieka


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości