Jak zapanować nad złymi emocjami?

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
monikabert90
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2016, o 22:38
Reputacja: 0
Płeć: K

Jak zapanować nad złymi emocjami?

Postautor: monikabert90 » 25 listopada 2016, o 22:41

Witam serdecznie,

ostatnio mam nie lada problem z panowaniem nad swoimi emocjami, zwlaszcza tymi złymi. Często czuje w sobie żal i gniew oraz poczucie przygnębienia.... Czuję się z tym coraz gorzej :( Ostatnio w internecie natknęłam się na coś, co nazywa się Emocjonalna Droga i podobno pozwala zwalczyć negatywne emocje, w tym również chwiejność nastrojów. Tutaj przeczytałam pochlebną opinię na temat tej "terapii". A Wy co o tym myślicie? Spotkaliście się z tym? Myślicie, że może pomóc?

xxxxxxx
Posty: 160
Rejestracja: 4 czerwca 2008, o 21:48
Reputacja: 0

Jak zapanować nad złymi emocjami?

Postautor: xxxxxxx » 26 listopada 2016, o 20:50

Nad złymi emocjami musimy zapanować w samym zalążku ich powstawania ,im szybciej tym lepiej.
Emocje negatywne powstają z powodu błędnych przekonań na temat ,który je "wywołał".
Musimy przeanalizować nasze przekonania na daną sytuację i spróbować inaczej na nią spojrzeć .
Zobaczysz ,że negatywne emocje będą mniej intensywne.

Awatar użytkownika
ManifestZwyciezcy
Posty: 5
Rejestracja: 28 stycznia 2017, o 19:54
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Jak zapanować nad złymi emocjami?

Postautor: ManifestZwyciezcy » 28 stycznia 2017, o 20:36

Negatywne emocje na temat ludzi czy zjawisk wynikają w 100% z tego, czego się "nauczyliśmy" w przeszłości. Weźmy np. zjawisko strachu. Co powiesz, kiedy napiszę Ci, że strach ma wielkie oczy, a tak naprawdę w ogóle nie istnieje jako czynnik zewnętrzny? Że nie determinuje żadnego Twojego zachowania? Że istnieje tylko i wyłącznie w Twojej głowie? Pomyśl... gdyby strach, determinował ludzkie zachowania i był faktycznie istniejącym czynnikiem zewnętrznym, to wszyscy balibyśmy się jeździć windą (klaustrofobia), nikt nie wjechałby na ostatnie piętro PKiN w Warszawie, czy też każdy bał by się pająków. Tymczasem tak nie jest, prawda? A jak jest z pogodą? Jeśli np. nad połową naszego kraju dominuje potężny niż, to znaczy, że wszyscy mieszkający w tej części Polski muszą zmagać się ze złą pogodą, opadami i spadającym ciśnieniem atmosferycznym. Zatem pogoda jest czynnikiem zewnętrznym, który determinuje wszystkich ludzi mieszkających na danym obszarze. Strach tak nie działa:) strach jest tylko w Twojej głowie. Podobnie jest z obawami. Nie wiem czy wiesz, ale 90% rzeczy i okoliczności, których się obawiamy w ogóle nigdy się nie zdarza!
Jeśli czujesz żal to znaczy, że nie rozliczyłaś się w jakimś stopniu z przeszłością i niepotrzebnie "marnujesz" swoją energię na rozpamiętywanie sytuacji, na które nie masz już dziś żadnego wpływu!
Pamiętaj też o jednym. To, czy czujemy się szczęśliwi czy też nie..., to czy czyjeś słowa lub zachowania powodują w nas złość..., to kwestie całkowicie pod naszą kontrolą. Tylko Ty zdecydujesz, czy dane zachowanie wywoła u Ciebie określone odczucia, czy też nie:)
Wszystko jest kwestią świadomego kreowania własnego życia! :aniol
Tomasz Ksobiak
Life Coaching | Motywacja
www.manifestzwyciezcy.pl
motywacja@manifestzwyciezcy.pl
Twój Osobisty Doradca Sukcesu

Awatar użytkownika
Praktyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 lipca 2014, o 06:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Jak zapanować nad złymi emocjami?

Postautor: Praktyk » 30 stycznia 2017, o 08:15

Na negatywne emocje polecam psychiczne wyciszanie się, zwane niekiedy medytacją. Trzeba uspokoić umysł a poprzez niego emocje będą się powoli wyciszać. Polecam technikę zwaną Techniką uziemienia, mi swego czasu pomagała... :). A tu masz o medytacji, z której ja korzystałem: Redukcja negatywnych odczuć .
http://jakzmnienicswojezycie.blox.pl/ - Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.

http://wiedza-jest-super.blogspot.com/ - Blog o szeroko rozumianej wiedzy.

Awatar użytkownika
zelo
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, o 21:52
Reputacja: 0
Płeć: K

Jak zapanować nad złymi emocjami?

Postautor: zelo » 21 kwietnia 2017, o 22:16

Witam serdecznie,

ostatnio mam nie lada problem z panowaniem nad swoimi emocjami, zwlaszcza tymi złymi. Często czuje w sobie żal i gniew oraz poczucie przygnębienia.... Czuję się z tym coraz gorzej :( Ostatnio w internecie natknęłam się na coś, co nazywa się Emocjonalna Droga i podobno pozwala zwalczyć negatywne emocje, w tym również chwiejność nastrojów. Tutaj przeczytałam pochlebną opinię na temat tej "terapii". A Wy co o tym myślicie? Spotkaliście się z tym? Myślicie, że może pomóc?

nie ma co walczyć z tym. po prostu one muszą mieć jakąś przyczynę. trzeba ją odnaleźć. żal na co? gniew na kogo i za co?


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości