Podświadomość, Nadświadomość, Ego, Choronzon, Świadomość ...

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Hadel
Posty: 8
Rejestracja: 27 grudnia 2007, o 22:06
Reputacja: 0

Podświadomość, Nadświadomość, Ego, Choronzon, Świadomość ...

Postautor: Hadel » 5 stycznia 2008, o 17:55

Zacząłem sobie spisywać pewne pojęcia: Podświadomość, Nad świadomość, Świadomość, Ego i Choronzon. Chciałem je uporządkować. Aby mieć pewność że nic nie pomyliłem wpiszę tutaj b. krótko jak rozumiem każdą z nich.

Podświadomość - wzór postrzegania otoczenia.
Świadomość - nie mam już pojęcia.
Ego - Zatroskane o przyszłość, powodujące problemy coś.
Nad świadomość - tego też jeszcze całkiem nie wiem.
Choronzon - Niby też postrzeganie ale definicja jest inna.

Pytania:

Do którego worka włożyć Choronzon'a ? Czy jest to "suma" Podświadomości i Ego ?

Co to jest Świadomość ?

Czy kiedy chce wyjść poza ego (intencjonalnie, więc z poziomu ego) niszczy się ono samo ?

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 5 stycznia 2008, o 20:56

Podświadomość - Wszystko co nie objęte świadomym doświadczeniem, to co nie zrozumiane (nie zinterpretowane przez umysł). Wszystko co automatyczne, poruszane przez naturę. Inny rodzaj świadomości.

Świadomość - Doświadczanie. Świadomość jest ruchem energii, więc wszystkim co istnieje. Jednak powszechnie rozumie się to słowo jako "zrozumienie w teraźniejszości", co daje możliwość decydowania (niepoddawania się procesom automatycznym).

Ego - zbiór wyobrażeń, z którymi utożsamia się świadomość.

Nadświadomość - Powszechnie rozumiana jako "ponad umysłem". Praktycznie doświadczana podczas rozszerzenia świadomości, czyli objęcia swym doświadczeniem szerszego pola (wysokich wibracji).

Choronzon - nie wiem co to za pojęcie i do czego może być używane.

Jeśli jest dążenie do wyjścia ponad ego, jest możliwe, że w pewnym momencie nastąpi jego zrozumienie i świadomość stanie poza nim. Przestanie się utożsamiać z tym obrazem. Póki jest myśl - Ja - ego istnieje.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

hanif
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 19:29
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: hanif » 13 stycznia 2008, o 20:22

Choronzon wg. Aleistera Crowleya demon Otchłani w której Mag zostaje poddany ostatniej próbie i albo porzuca ego i realizuje Wielkie Dzieło i osiaga Oświecenie albo staje sie jego niewolnikiem i "rozszarpują go psy rozumu".
Moim zdaniem tożsamy z Marą którego ataki poprzedziły Przebudzenie Siakjamuniego. Często utożsamiany z ego.


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości