Medytacja dynamiczna Osho

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
pozanim
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 2008, o 18:03
Reputacja: 0

Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: pozanim » 25 października 2008, o 18:10

Czy ktoś z Was wie może gdzie (najlepiej w okolicach Krakowa) organizowane są medytacje dynamiczne Osho?

Jedyne co udało mi się znaleźć to medytacje w Lublinie (http://foof.most.org.pl/g_rozmai/warsztat.htm)

malami
Posty: 14
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 10:29
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: malami » 28 lipca 2010, o 12:19

I to samo pytanie o miejsce medytacji dynamiczenj organizowanej w Berlinie.
I chciałabym się też dowiedziec o skutkach medytacji Osho, słyszałam że jeżeli praktykuje się regularnie kilka miesięcy to zmienia się radykalnie sposób postrzegania.
Ktoś może przeżył i chciałby się podzielić.
Spróbowałam ale tylko bardzo nieregularnie udało mi się wstawac o 6 rano...

Pagan
Posty: 13
Rejestracja: 5 lutego 2011, o 18:26
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: Pagan » 5 lutego 2011, o 18:37

A nikt nie próbował w domowych warunkach? Wiem, że jest opisana dość szczegółowo w książce "Techniki medytacji" Osho (bo ją mam i czytałem parę razy) ale jakoś nigdy nie zebrałem się na tę 60-minutową, intensywną medytację (wolałem inne - rozmaitych technik w książce nie brakuje). Co prawda jest napisane, że w grupie jest inaczej, o wiele lepiej, ale samemu też można.
A co do doznań - robiłem kiedyś kilka razy medytacje z tej samej książki oparte na tej dynamicznej (acz krótsze :)) i muszę powiedzieć, że dają ogromne poczucie wolności. Jakby człowiek wyzwalał się z fizycznych więzów. Na dłuższą metę na pewno zmieniają postrzeganie świata - jakże mogłoby być inaczej? Z dynamiczną pewnie jest podobnie.

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: villah » 6 lutego 2011, o 19:48

po co płacic za spotkania?

weź pałe bejzbolową rozpierdol jakiś samochód na parkingu, siądź na ławce i przypal szluga, wdychaj spokojnie kazdy sztach.

mocmilosci2
Posty: 173
Rejestracja: 8 kwietnia 2007, o 11:38
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: mocmilosci2 » 6 lutego 2011, o 20:48

cyt:
"po co płacić za spotkania?

weź pałe bejzbolową rozpierdol jakiś samochód na parkingu, siądź na ławce i przypal szluga, wdychaj spokojnie kazdy sztach."

Villah
:czytaj zgadzam się z pierwsza i i ostatnia częścią wypowiedzi...
:roll:
No chiba że rozpierniczy swój własny :stuk , wtedy zgadzam się w CAŁEJ rozciągłości
:D :?
Wtedy zrozumie że to to samo....
P ozdrawiam
JAM JEST
..............miłość.............

huki
Posty: 62
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:03
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: huki » 30 marca 2011, o 21:58

Niepotrzebna jest wcale medytacja dynamiczna proponowana przez Osho. Wedug mnie wystarczy ćwiczenie, które pozwoli uchwycić swój własny wewnętrzny ruch, czyli pozwól ciału, aby tobą pokierowało, najlepiej potańczyć przy ulubionej muzyce i pozwolić się jej ponieść. Bez skrepowania pozwolić swojej wewnetrzenej energii na ekspresje - chcesz się wić, poskaakiwać, drgać, zrób to natychmiast!
Pozdrwiam serdecznie!
nic

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

: Medytacja dynamiczna Osho

Postautor: villah » 31 marca 2011, o 15:51

nie potrzeba zadnych technik i w tym jest najwiekszy problem, jak to ogarnąć


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości