ŻYĆ W PRZEPŁYWIE

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
Agnieszka Jurko
Posty: 147
Rejestracja: 17 marca 2010, o 10:11
Reputacja: 0
Płeć: K

ŻYĆ W PRZEPŁYWIE

Postautor: Agnieszka Jurko » 4 czerwca 2013, o 14:52

ŻYĆ W PRZEPŁYWIE
XX Wakacyjne Warsztaty Akademii Życia
09 - 18 sierpnia w Muchowie k/Wrocławia


Już po raz dwudziesty zapraszamy na organizowane przez nas od 1992 wakacyjne warsztaty psychoedukacyjne (http://www.akademiazycia.pl). To dobry moment, żeby w te ciepłe sierpniowe dni zatrzymać się pośród pięknego krajobrazu i wspólnie świętować.
Przepływ (flow) to stan psychiczny, w którym z pełnym zaangażowaniem zanurzamy się w nurcie naszego życia. Przepływu doświadczamy na przykład wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pochłonięci przez to, co robimy. Rozmowa z przyjacielem, wędrówka wśród gór, zabawa z dzieckiem, rozwiązywanie problemu technicznego - rozmaitym aktywnościom, zadaniom towarzyszyć może uczucie przyjemności przepływającej przez ciało, spontanicznej radości, a nawet zachwytu. Każdą cząstką siebie odczuwamy przepływ energii, jesteśmy skoncentrowani, tu i teraz, wyzwoleni spod władzy umysłu, tego zawodowego kontrolera emocji. Jednocześnie będąc w przepływie doświadczamy przyjemności bycia i działania bez stawiania sobie celów i warunków. Po prostu czujemy się właściwie, jesteśmy na właściwym miejscu, czasie i robimy właściwe rzeczy.
Jeżeli chcesz nauczyć się sposobu osiągania stanu przepływu w swoim życiu to zapraszamy Ciebie do udziału w naszych warsztatach. Lata współpracy w naszym zespole trenerskim, liczna grupa uczestników, jacy przewinęli się przez nasze zajęcia, wspólne uważne eksperymentowanie i doświadczanie tego, co jest sprzyjające indywidualnemu rozwojowi upewniło nas, że proponowana przez nas metodyka pracy jest skuteczna.

Nasz warsztat opiera się na czterech filarach:
1/ praca z ciałem – poranne zajęcia hatha jogi, medytacja w ruchu przy muzyce oraz praktyki oddechowe bazujące na rebirthingu – ale także taniec jako element energetyzujący w trakcie innych zajęć oraz relaksujący podczas wieczornych zabaw. Do tego piesze wycieczki wśród okolicznych lasów i wzgórz, 2/ praca ze swoimi emocjami, dbanie o swoją duszę – min. dzięki wykorzystaniu ustawień systemowych, arteterapię (np. pracę z obrazem, dźwiękiem, tańcem), rozmaite techniki pracy z oddechem, 3/ nauka korzystanie z własnego umysłu – stosowanie metod twórczego myślenia po to, by tworzyć taką rzeczywistość, jakiej pragniemy, 4/ doświadczanie bliskiego kontaktu z innymi ludźmi – mawiamy czasem, że zapraszamy na nasze zajęcia ludzi, którzy lubią ludzi.

Nasza kadra:
dr Jacek Borowicz, pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (http://www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki (Uniwersytet Wrocławski) oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i grupach superwizyjnych prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a dyplomowanego terapeuty rodzinnego, założyciela Instytutu Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie (o pracy Jacka Borowicza czytaj np. http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/us ... rewni.html, http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/us ... -1916.html, http://miejscekobiet.org/?page_id=340.
Prof. dr Lesław Kulmatycki - od 30 lat kwalifikowany, międzynarodowy nauczyciel International Yoga Teacher Association, posiadający certyfikaty szkoły jogi „Kaivalyadhama” z Lonavla (Indie) oraz z Satyananda Ashram z Australii, autor książek - min. "Classical Yoga Manual", "Trening relaksacyjny jogi i jego recepcja", „Joga dla zdrowia”, ”Stres i joga”, „Stres, joga, relaksacja”, „Joga nidra. Sztuka relaksacji”. Twórca Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych oraz Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na wrocławskim AWF.
Kornelia Popek - od 2006 roku w Rybniku prowadzi autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych (http://www.pracownia-jogi.pl) przy współudziale Stowarzyszenia SATSANG w Lanckoronie. Plastyk, nauczyciel jogi (od 1995), masażysta dźwiękiem metodą Petera Hessa. Od 2005 Współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007).
Paweł Trzciński - rebirther rejestrowany, prezes Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (http://www.rebirthing.pl), pracujący z metodą rebirthingu od 1986 roku, od 1994 współpracownik wrocławskiej Akademii Życia. W swojej pracy inspiruje się również metodą Theta Healing. Członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA, twórca muzyki relaksacyjnej i medytacyjnej.

Opłaty:
1) całodzienne warsztaty: 790 zł lub 740 zł od osoby w przypadku pary. Rabat 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. Rabat 50 zł przy wpłacie zaliczki w ciągu 14 dni od daty zapisania się.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 675 zł (75zł/dziennie)
3) ubezpieczenie NW: 20 zł

Miejsce: Muchów k/Jawora (woj. dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia). Jeżeli będzie potrzeba to postaramy się pomóc w transporcie do Muchowa. Będziemy mieszkać, w otoczonym starym bukowym parkiem, "Pałacyku" z początku XX wieku. Do naszej dyspozycji są pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami.
Zapisy: Agnieszka Jurko, agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel. 501 625 528.
Pełna informacja:
http://agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/599-zyc-w-przeplywie.html

Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość