Medytacja Wyciszająca - narastająca światłość i ciepło

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
Awatar użytkownika
1heniu
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, o 19:36
Reputacja: 0

Medytacja Wyciszająca - narastająca światłość i ciepło

Postautor: 1heniu » 22 listopada 2012, o 18:24

Witam serdecznie Wszystkich.
Chciał bym się tutaj Was doradzić. Robiłem przez kilka miesięcy medytację wyciszającą , polegała ona na wyciszeniu umysłu ( obserwowanie myśli ale nie podążanie za nimi w celu uzyskania ciszy umysłu ) . Po kilku miesiącach osiągnołem ciszę zachowując świadomość ( często ludzie przy tym usypiają ).
I wtedy pojawiło się narastające światło ( leżałem, oczy zamknięte ) , i narastające przenikające moje całe ciało błogie bardzo przyjemne ciepło.
I właśnie nie wiem co to było , wszystko znikło w momencie kiedy mój mózg zareagował lękiem, zaskoczeniem, po prostu się włączył , nie wiem jak to opisać .
Ktoś może coś mi podpowiedzieć ? od tamtej pory nie wracałem do tej medytacji ale chce do tego wrócić.

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Medytacja Wyciszająca - narastająca światłość i ciepło

Postautor: villah » 23 listopada 2012, o 00:47

Witam, różnie możesz reagować na medytację, mogą to być rozbłyski światła, lęki, śmiech, duszność, może pojawiać się ból, jest to normalne nie ma czym się przejmować. Każdy organizm może reagować w inny sposób.

Jeżeli wracasz do medytacji, to rób to z umiarem, nie uzależniaj swojego jestestwa od tych błogich stanów,bo możesz popaść w normalny nałóg, zresztą niektórym tak pasuje.

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Medytacja Wyciszająca - narastająca światłość i ciepło

Postautor: villah » 14 września 2013, o 20:48

A mnie czytanie gazety na klopie :)


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości