modlitwa

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
huki
Posty: 62
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:03
Reputacja: 0
Płeć: M

modlitwa

Postautor: huki » 28 maja 2012, o 10:43

Modlitwa, nie myśleliście kiedyś o stworzeniu własnej modlitwy, przez siebie zaprojektowanej, przyozdobionej w swoje własne słowa, obrazy, dzwięki, mogłaby mieć również określony zapach, a nawet smak, no cóz wyobraźnia nie zna granic. Budowała by swoisty pomost ze światem, tworzyłaby granice lub je burzyła i ustanawiała nowe. Wyrażała by wszystkie emocje gnieżdżące się w nas i domagające się swojego ekwiwalentu, zatem jej kształt musiał by ulegać zmianie, jedyne kryterium owej ekspresji dotyczyłoby świeżości uczuć, przeżyć i doznań, żadne "ale", na żaden niedosyt nie byłoby miejsca. Modlitwa "ja" realizowała by wszystkie pragnienia oraz plany, wszystko w jednym , co dzień domagające się naszej obecności, byłaby rodzajem życia w życiu.

.........
Dalej niech każdy sam sobie uzupełni....
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, o 14:04 przez huki, łącznie zmieniany 2 razy.
nic

huki
Posty: 62
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:03
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: modlitwa

Postautor: huki » 28 maja 2012, o 11:07

...
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, o 13:47 przez huki, łącznie zmieniany 1 raz.
nic

Hermenegilda
Posty: 181
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:20
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: modlitwa

Postautor: Hermenegilda » 28 maja 2012, o 22:07

Panie Boże, nie chce mi się układać modlitwy, zrób to za mnie, please...

(w końcu Ty i tak najlepiej wiesz, co jest dla mnie najlepsze)

huki
Posty: 62
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:03
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: modlitwa

Postautor: huki » 9 czerwca 2012, o 10:52

jezus was kocha
nic

R3PER
Posty: 32
Rejestracja: 29 lutego 2012, o 18:49
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: modlitwa

Postautor: R3PER » 23 czerwca 2012, o 15:45

Kiedyś się zastanawiałem czym jest modlitwa, jak ludzie teraz i kiedyś (za czasów Jezusa) ją postrzegali, do kogo ona idzie - po co się modlimy?
Odpowiedziałem sobie mniej więcej tak: modlitwa jest afirmacją czyli powtarzaniem sobie słów które np. podbudowują naszą pewność siebie, albo utwardzają nas w świecie.
Słowa typu: "Dziękuję, posiadam wszystko na co zasłużyłem i nie chcę więcej, a jeśli dane mi jest przeżyć jeszcze jakiś czas niech tak będzie." Wszystko jest wolą Boga, nawet ja nie wiem kiedy moja wola jest moją wolą a kiedy jestem jednocześnie Bogiem i Tomkiem. Rozum mówi że ja to Tomek, a nie Bóg. A głos wewnętrzny mówi mi że to tylko ego którego mam się pozbyć do stania się taki jak Jezus. Módl się jeśli potrafisz i tylko sam.. możesz nawet pisać wierszyki. Starsi ludzie modlą się z przyzwyczajenia wpajanego im od dziecka i uważają że tak "trzeba", a ja wiem że niczego nie trzeba i szkoda mi że nie znają sensu modlitwy tylko klepią ten sam pacierz.
Kiedy zrozumiesz że każdy i wszystko jest zależne od Boga i poddasz się jego woli, wybuchniesz ogromnym szczęściem, bo będzie ci się wydawało że jesteś nieśmiertelny, śmiertelny w sensie ciała, ale śmieci nie ma (ja to zrozumiałem po paru dniach!) śmierć jest wejściem do DUCHA wszechświata, jak Jezus powiedział "Bóg jest duchem" "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie" Syn jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem i ludźmi.
Cytat z Ew wg Marii. "Nie dajcie się zwieść kiedy wam mówią, on jest tu, albo on jest tam, bo to w was mieszka Syn człowieczy, a kto go szuka, ten znajdzie"

Awatar użytkownika
assiya
Posty: 38
Rejestracja: 3 grudnia 2011, o 15:49
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: modlitwa

Postautor: assiya » 20 lipca 2012, o 21:01

znaczenie modlitwy wielu: to jezeli jeden modli sie o wielu! a nie jezeli jeden modli sie o swoje lub wielu modli sie o swoje, czyli jeden modli sie odczuc w sobie wielu
wszystko inne oddala nie przybliza...

taka modlitwe stworzyc... to SZTUKA! ;-)
kabaladlawszystkich.pl
Koko kara mata hai agaru no kai?

blinky
Posty: 193
Rejestracja: 16 grudnia 2012, o 17:42
Reputacja: 0

Re: modlitwa

Postautor: blinky » 24 maja 2013, o 18:41

Człowiek krzesze światło w nocy, kiedy wzrok mu gaśnie. Żywy dotyka umarłych we śnie, budząc się, przypomina śpiącego.

Awatar użytkownika
moniaakow
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2013, o 16:59
Reputacja: 0

Re: modlitwa

Postautor: moniaakow » 14 czerwca 2013, o 12:26

Mysle ze stworzenie wlasnej modlitwy to dobry pomysl, jezeli intencje sa dobre. Bardzo czesto ludzie odmawiaja modlitwy nie rozumiejac znaczenia wypowiadanych slow, poniewaz znaja je na pamiec. Dlatego tez stworzenie wlasnej modlitwy, ktore odzwierciedla wlasne prywatne problemy moze miec wieksze znaczenie dla poszczegolnej osoby.
___
Monika :)

Awatar użytkownika
Praktyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 lipca 2014, o 06:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: modlitwa

Postautor: Praktyk » 21 lipca 2014, o 09:28

Intencja i nastawienie są bardzo ważne w modlitwie. Słowa modlitwy powinny być naszymi słowami, nawet jeżeli jest ona ułożona przez kogoś innego. Dobrym przykładem jest "Ojcze nasz". Powinniśmy identyfikować się z tymi słowami.

Modlitwy, które ja odmawiam nie są mojego autorstwa, ale znalazłem (jakby inaczej: oczywiście w internecie) takie, z którymi się identyfikuję.

Tak na marginesie dodam tylko, że modlitwa jest dla mnie czymś radosnym i zawsze ochoczo, z radością przystępuję do modlitwy. A jak to wygląda u was?

Pozdrawiam
http://jakzmnienicswojezycie.blox.pl/ - Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.

http://wiedza-jest-super.blogspot.com/ - Blog o szeroko rozumianej wiedzy.

Anunaki
Posty: 3
Rejestracja: 3 marca 2015, o 21:55
Reputacja: 0
Płeć: M

: modlitwa

Postautor: Anunaki » 3 marca 2015, o 22:10

huki pisze:Modlitwa, nie myśleliście kiedyś o stworzeniu własnej modlitwy, przez siebie zaprojektowanej, przyozdobionej w swoje własne słowa, obrazy, dzwięki, mogłaby mieć również określony zapach, a nawet smak, no cóz wyobraźnia nie zna granic. Budowała by swoisty pomost ze światem, tworzyłaby granice lub je burzyła i ustanawiała nowe. Wyrażała by wszystkie emocje gnieżdżące się w nas i domagające się swojego ekwiwalentu, zatem jej kształt musiał by ulegać zmianie, jedyne kryterium owej ekspresji dotyczyłoby świeżości uczuć, przeżyć i doznań, żadne "ale", na żaden niedosyt nie byłoby miejsca. Modlitwa "ja" realizowała by wszystkie pragnienia oraz plany, wszystko w jednym , co dzień domagające się naszej obecności, byłaby rodzajem życia w życiu.

.........
Dalej niech każdy sam sobie uzupełni....



Ja ułożyłem taką modlitwę. Z tym że skierowana została ona do mnie samego.

kamil.lisowski
Posty: 51
Rejestracja: 8 kwietnia 2015, o 16:58
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: modlitwa

Postautor: kamil.lisowski » 16 maja 2015, o 10:57

Jaka miłość może być w modlitwie? Przecież już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma w tym żadnego szacunku! Zmieniaj swoje życie jeśli chcesz człowieku, ale nie módl się o nikogo innego.


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości