Jaka medytacja??

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
lukkk85
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, o 09:40
Reputacja: 0
Płeć: M

Jaka medytacja??

Postautor: lukkk85 » 20 sierpnia 2010, o 10:08

Witam wszystkich jako że jestem tutaj nowy.

Zainteresowałem się medytacją, ponieważ chciałbym nieco uporządkować swoje życie. Głównie chodzi mi o jakiś rodzaje medytacji służące rozwinięciu koncentracji, gdyż na codzień jestem strasznie rozbity, w głowie mam istną gonitwę myśli i poprostu przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Jak łatwo się domyślić, towarzyszą mi obniżenie nastroju, bezsenność itp. choć są to raczej wynikowe obecnego stanu rzeczy, i tak niestety w koło Macieju:/

Prosiłbym o jakies przykłady medytacji, wraz z opisem jak się za to zabrać. Czy może wystarczą jakieś wizualizacje, czy też może coś innego. Z góry dzięki

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jaka medytacja??

Postautor: Niewinny » 20 sierpnia 2010, o 21:31

Wystarczy założyć nogę na nogę tylko.

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

: Jaka medytacja??

Postautor: villah » 21 sierpnia 2010, o 13:51

przez medytacje jedynie mozesz sobie skomplikować życie, bo medytacja to inny sposób życia, a inny sposób życia, to k***a jeeeeest zajebisty problem. zobaczysz rzeczy, zrozumiesz rzeczy, i wszystko bedzie juz inne, zzzajebiscie inne, wszytko w czym zyles dotychczas bedzie pop****ne, więc powiem ci szczerze, pie**** to.

myślisz ze medytacja uporządkujesz sobie życie? k***a głupiś ty, jedynie je skomplikujesz, bo jeżeli nastawiasz sie na pierdoloną medytacje, podchodzisz do tego jak k***a do apapu na ból głowy, daruj sobie chłopie, bo początki to jest j****a depresja, j****a depresja, bo nie wierze, ze jestes tu przez przypadek, porpostu jestes ofiarą pierdolonego losu tak jak ja i inni, zrozum k***a że to nie jest zabawka k***a, tylko k***a coś cięższego niż iluzja w której żyjesz,czaisz? to nie k***a prezent od boga na gwiazdke, tylko PIE******* podróż na dobre i na te gorsze, i nik ci nie da gwarancji że tego lepszego bedzie wiecej niz tego gorszego.

to nie jest j***ne antidotum, czy jak to tam k***a, siwat nie stanie sie k***a kolorowy, bo przez 15 minut bedziesz medytował(daj boze zebys tyle wytrzymał). to jest je**** krzyż na j****ch plecach chrystusa.. chcesz ten krzyż nieść? wez sie lepiej za iluzje, mówie ci szczerze.

JAR
Posty: 538
Rejestracja: 7 października 2009, o 10:49
Reputacja: 0

: Jaka medytacja??

Postautor: JAR » 22 sierpnia 2010, o 00:11

Chłopaki, mniej pakowni a więcej książek.

lukkk85
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, o 09:40
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jaka medytacja??

Postautor: lukkk85 » 22 sierpnia 2010, o 23:17

Nie ma być lekiem na zło tego świata, jedynie ma mnie wspomóc w walce z depresją. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto ma podobnie do mnie. Czy mu to pomaga czy nie, i jakie mu towarzyszą odczucia. Nie szukam narazie swojego prawdziwego ja, jedynie chcę się poprawić swoją koncetrację i samopoczucie. I nie mówcie że tylko psychoterapia, i leki SSRI, bo testowałem obydwa i to tylko działanie na krótką metę. Wiem z czym mam problemy, gdzie są ich źródła, i chcę je rozwalić aby żyło mi się lepiej.

@villah
To nie tak prosto wziąć się za iluzję, niełatwo ją zmienić bo sam ją w swoim mózgu stworzyłem przez 25 lat mojego życia. Ale nie pozwolę żeby przez to że miałem nieco więcej pecha niż inni, zepchnąć się całkowicie na margines.

Awatar użytkownika
catharsis
Posty: 136
Rejestracja: 3 stycznia 2007, o 16:30
Reputacja: 0

Re: Jaka medytacja??

Postautor: catharsis » 22 sierpnia 2010, o 23:39

Drogi kolego najlepsza medytacja jest po prostu usiąsc wygodnie i skupić uwage na oddechu...gdy myśli porwą cię gdzies daleko to gdy sie zorientujesz ze poleciales wroc spokojnie do obserwacji oddechu, ale obserwacji a nie kontrolowania. Koncentracja powinna Ci się poprawić po pewnym czasie ale jeśli chodzi o samopoczucie to na jego poprawe pewnie bedziesz musiał poczekać trochę dłużej. Obserwuj poprostu uczucia i miej wiare w siebie, znajdz w sobie bezpieczny dom i oaze, znajdz w sobie przyjaciela wtedy łatwiej będzie Ci żyć. No i nic na siłe...obserwuj złe samopoczucie zamiast walczyc z nim.....a jak masz dość złego samopoczucia to włącz reggae ;)

___________________________________________________________________

http://kino5.pl/pl,3718.html link polecajacy, zarejestruj sie:)

JAR
Posty: 538
Rejestracja: 7 października 2009, o 10:49
Reputacja: 0

: Jaka medytacja??

Postautor: JAR » 23 sierpnia 2010, o 10:15

Moim zdaniem skupianie się na oddechu w takim stanie niekoniecznie musi dać pożadane rezultaty. W sytuacji, gdy mamy kłopoty z własną osobą, np. depresyjne, skupianie się na sobie samym może je jeszcze zwiekszyć.
Ja proponuje ćwiczyc koncentację w najwzyklejszy spsoób:
Znaleźć sobie przed sobą jakiś punkt i skupić się na nim wzrokiem i uwagą. Na początku dość krótko - ale skupienie powinno być pełne, bez 'odjazdów' myślami i odczuciami na boki. Po okresie skupienia dać sobie czas na relaks i odprężenie. Takie sesje powtarzać.
Takie ćwiczenie powinno wzmacniać i dawać władzę nad swoimi emocjami.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jaka medytacja??

Postautor: Niewinny » 23 sierpnia 2010, o 15:20

Zamiast takiej medytacji, jak polecają ci catharis i jar to rób cokolwiek innego co lubisz albo co da jakieś korzyści, pracuj, graj na komputerze, jedz, itp.
To samo co do wszystkich innych technicznych medytacji.

Człowiek sam siebie nie naprawi. Twoje działania nie zmieniają ciebie.

Jeśli się czegoś boisz to nie zrobisz sobie nie bania się poprzez jakieś techniki, to ty musisz przestać się bać.

malami
Posty: 14
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 10:29
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Jaka medytacja??

Postautor: malami » 23 sierpnia 2010, o 16:36

Chciałabym zapytac ludzie praktykujących medytacje, o efekty? Jakie dostrzegacie związane z rozpoczęciem medytacji różnice. Wyciszacie się wenętrznie uczycie koncentracji, a co z umysłem z filozofią życiową, czy coś się wam przewartościowało w życiu. Czy zmiana jest dla was wogóle dostrzegalna?

Awatar użytkownika
catharsis
Posty: 136
Rejestracja: 3 stycznia 2007, o 16:30
Reputacja: 0

Re: Jaka medytacja??

Postautor: catharsis » 23 sierpnia 2010, o 16:59

wszechmogący...medytacja jest tylko jakby środkiem do celu..w medytacji poszerzy się świadomość, umysł się wyciszy, stanie się bardziej uważny i to dzięki tej uwadze i ciszy dostrzegamy rozwiązania lub potrafimy wyjść ponad problem, wiec nie polecaj koledze poświęcanie czasu na granie w gry, bo to jeszcze gorsze od wiary, że medytacja to takie czary mary, które w magiczny sposob odmieni nasze życie.

___________________________________________________________________

http://kino5.pl/pl,3718.html link polecajacy, zarejestruj sie:)

lukkk85
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, o 09:40
Reputacja: 0
Płeć: M

: Jaka medytacja??

Postautor: lukkk85 » 23 sierpnia 2010, o 17:30

Czlowiek w depresji pracuje mniej wydajnie, myśli mniej wydajnie, uczy się mniej wydajnie itd. Ludzie wokół to widzą i mówią, że taki ktoś to jakiś matoł, albo inny jełop i nic nie potrafi. Tak to już jest, ciężko mi się skupić na tym co robię, i zdarza mi się dzień w którym jestem kompletnie nieogarnięty. Jaka panna chce takiego faceta? Bo jak narazie jak jakąs poznam to długo z nia nie jestem, i słyszę tylko że ja to jakiś inny jestem, ciągle zły albo zamyślony. Chcę to zmienić, i myślałem że poprostu medytacja mi pomoże, przynajmniej się wyciszyć, i nie mieć tego całego pie****ka w głowie. Moje niespełnione ego tworzy sobie fantazje w mojej głowie, i to właśnie one mi przeszkadzają w życiu codziennym. Powoduja zapominanie, i dekoncentrację. Mam nadzieję że mnie już rozumiecie.

Awatar użytkownika
catharsis
Posty: 136
Rejestracja: 3 stycznia 2007, o 16:30
Reputacja: 0

Re: Jaka medytacja??

Postautor: catharsis » 23 sierpnia 2010, o 17:49

Wszystko zależy czego oczekujesz....oczekujesz prawdy (o sobie, zyciu i wszystkim ogolnie) czy tego, że bedziesz taki jak inny i bedziesz mogl sobie życ tak jak żyją wszyscy dookoła Ciebie...
Może wystarczy Ci najprostsza relaksacja zamiast medytacji..?

___________________________________________________________________

http://kino5.pl/pl,3718.html link polecajacy, zarejestruj sie:)

lukkk85
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, o 09:40
Reputacja: 0
Płeć: M

: Jaka medytacja??

Postautor: lukkk85 » 23 sierpnia 2010, o 20:10

Może i wystarczy, tego nie wiem. Ale czy metody relaksacyjne nie wprowadzają uspokojenia jedynie na chwilę? Bo mam wrażenie że przy moim bałaganie w głowie to niewiele może pomóc. Chodziło by mi o coś, co powiedzmy praktykując wieczorem, pozwoliłoby mi w spokoju przeżyć następny dzień bez stresu, i zbędnych emocji. Próbowałem kilka razy wizualizacji światła, i miałem fajne uczucie rozchodzącego się ciepła po ciele, dlatego też pytam o medytację. Jak macie jakieś ciekawe propozycje które uważacie za lepsze to walcie śmiało.

JAR
Posty: 538
Rejestracja: 7 października 2009, o 10:49
Reputacja: 0

: Jaka medytacja??

Postautor: JAR » 23 sierpnia 2010, o 22:55

Najlepsze to się ożeń.... albo chodż na dziwki.
W pewnym wieku z biologią się nie ma co zmagać ;)

Awatar użytkownika
catharsis
Posty: 136
Rejestracja: 3 stycznia 2007, o 16:30
Reputacja: 0

Re: Jaka medytacja??

Postautor: catharsis » 24 sierpnia 2010, o 12:30

Regularna relaksacja także daje trwałe efekty i myślę, że od niej powinieneś zacząć a dopiero później, jeśli miałbyś taką chęć i potrzebę, wziąć się za medytacje.

___________________________________________________________________

http://kino5.pl/pl,3718.html link polecajacy, zarejestruj sie:)


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości