Propozycje zmian na forum...

Regulamin, wszelkie pytania, informacje odnośnie forum, zgłoszenia... itp.
Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 27 października 2009, o 17:54

Tutaj beda zamieszczane propozycje zmian na froum.
Kazdy pomysl czy sugestia mile widziane. :)

------------------

Pojawila sie propozycja, by utworzyc dzial Archiwum. W tym dziale umieszczone zostana wszystkie nie odwiedzane tematy.

Czy zrobic Jeden dzial Archiwum i umiescic w nim wszystkie odpowiednie tematy? Czy zrobic jedna kategorie Archiwum i umiescic kazdy dzial osobno, a w nim archiwalne artykuly? (Cos jak przeniesc cale praktycznie forum do archiwum)

Wszystko to ma na celu ustapienie miejsca nowym Kategoriom tematycznym.

------------------------
Jakie nowe dzialy moglyby byc?
Na stronie rozwojduchowy.net, w katalogu stron sa takie dzialy:

- Afirmacje, Astrologia/Numerologia, Channeling, czakry, Egzorcyzmy, Ezoteryka, Huna, Mandale, Mantry, Medytacja, Joga, OOBE/Swiadome sny, Parapsychologia, Psuchotronika, Regresing, Rebirthing, Reiki, Rozwoj Duchowy, Runy, Sylwetki Mistrzów,

Tematycznie moga byc tez powiazane:
- Psychologia, Filozofia, Nauka i technika, 2012, Nowa Ziemia, Wegetarianizm/Weganizm, Ekologia, Zwiazki miedzyludzkie, Prosperita, Metody Uzdrawiania, Profile Uzytkownikow (gdzie moga dodawac wlasne obrazki, zdjecia, inspiracje itp.)

Jest tez propozycja umieszczenia dzialu Artykuly, w ktorym mozna by umieszczac artykuly znalezione w internecie lub napisane wlasnorecznie. (Tu duze potencjalne pole do wyboru. Mozna znalezc redaktora naczelnego, ktory bylby odpowiedzialny za wyszkukiwanie i wklejanie od czasu do czasu artykulow. Tym samym grono teamu by sie powiekszylo :) )

Tematow wiele. Do wyboru do koloru. Wazne by wybrac najbardziej odpowiednie. :)

Corey
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2009, o 15:30
Reputacja: 0

: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Corey » 27 października 2009, o 19:16

Archiwum to dobra forma pośrednia dla jednak innego rozwiązania, które niewiem czy jest możliwe do zrobienia tutaj.
Tak naprawdę, prawdą jest, że gdy ktoś wchodzi na forum niezbyt często - obecnie ma spory problem w szybkiej wzrokowej orietacji - gdzie pojawiły się nowe tematy, a jeszcze gozej - gdzie są nowe posty w danym temacie.
To jest problem, bo nikt poza "notorycznymi forumowiczami", ktorzy wszystko cały czas śledzą - nie jest w stanie ogarnąć co się dzieje, a zatem, zniecheca go to do uczesnictwa.
Mówię na bazie włąsnego doświadczenia, bo przy ograniczonym czasie którym dysponuje, chętnie bym się czasem włączył do życia forum, ale problem w oriętacji co jest nowe a co nie, stanowczo mi to utrudnia.
Archiwum nie do konca by to rozwiązało bo moze i oczysciło by forum z nieaktywnych tematów, ale z drugiej strony co rusz jak znam zycie, były by sytacjie, ze ktos coś poruszy, po czym starsi forumowicze bedą powtarzać tysiace razy "juz to było omawianie, zapraszami do archiwum".

Najlepszym rozwiazaniem bylo by aby na forum byla opcja "czytaj nieprzeczytane wiadomosci". Takie cos zazwyczaj jest na gorze strony. Po kliknieciu wyswietlaja sie wszystkie topiki w ktorych sa nowe posty, oczywiscie mozna wtedy kliknąc na ostatni i przejzec co jest nowego. Jesli ktos nie kliknie i nie sprawdzi, wyloguje sie i wejdzie za jakis czas, dany watek nadal tam bedzie na niego "czekal". Strasznie mi tutaj tego brakuje.
Archiwum oczysicilo by forum, ale nadal moim zdaniem nie zrobilo by tak wiele dobrego, jak opcja, ktora wymienilem.

Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny zachecaniu do wklejania zalezionych artykulow. Jako autor sam wiem jakie to irytujace, gdy bez mojej zgody i wiedzy ktos kopiuje i rozprzesztrzenia teskty. Niekiedy sa to juz nieaktualne, moje byle poglądy, które wycofałem ze swoich stron i co wtedy? Ale nie, ludzie nie umieją uszanować tego i się zapytać czy mogą, tylko właśnie wklejają jak swoje. Tak sie nie robi i nie powino sie do tego zachecać tym bardziej.
Pozdrowienia z mocą miłości i światła:
Corey
www.portal-duchowy.pl

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Prometeusz » 27 października 2009, o 19:34

Zauważ Corey że to forum tematycznie znacznie się różni od sfd czy innych. Podawane tematy są raczej do przegadania, niż do "zamieszczenia", więc nie spodziewam się takich tekstów o których piszesz.

Niektóre tematy mają po 5,6 stron lub więcej i dla mnie to demotywator przeczytać wszystkie odpowiedzi, a lubię być w temacie.

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 27 października 2009, o 20:45

Tak naprawdę, prawdą jest, że gdy ktoś wchodzi na forum niezbyt często - obecnie ma spory problem w szybkiej wzrokowej orietacji - gdzie pojawiły się nowe tematy, a jeszcze gozej - gdzie są nowe posty w danym temacie.


Nowe tematy widać w kółeczkach po lewej stronie. Jeśli kółeczko jest biale, nie ma nowych tematów. Jeśli kółeczko ma dwie czernowe strzalki - pojawily sie w tym dziale nowe tematy/posty.

Najlepszym rozwiazaniem bylo by aby na forum byla opcja "czytaj nieprzeczytane wiadomosci".


Jest taka opcja. Nazywa się "Zobacz nowe posty". :)

Co do artykułów. To nawet nie myślałem by wklejać je bez pytania autorów o zgodę. To jest normalne, że za zgodą autora i zazwyczaj z podaniem linku źródłowego. Więc nie będzie problemu. Napisze się to w ustaleniach. Ale to jeszcze poczeka.

Pozatym, moje teksty też były kopiowane bez zgody, a nawet był przypadek, gdzie kawałek mojego tekstu był podpisany przez kogoś innego. :)
Jednak ja uważam to za pozytywne zjawisko. Nie z putnku widzenia egotycznego ("moje teksty, moja własność"), ale z punktu widzenia rozwoju świadomości. To jest priorytet, aby jak najwięcej ludzi przeczytało duchowe teksty co wpłynie ogólnie na świadomość ludzi. Więc z punktu widzenia ponad ego, jest to pozytywne.
Oczywiście żyjemy w świecie egotycznych umysłów, więc aby im nie robić "przykrości", będziemy pytali o zgodę. :)

----------------

Zobaczymy jak się to rozwinie...

Corey
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2009, o 15:30
Reputacja: 0

: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Corey » 28 października 2009, o 00:31

Jest taka opcja. Nazywa się "Zobacz nowe posty".

Olaboga... faktycznie jest! Ogladalem forum na wszystkie strony i nie dostrzeglem, dopiero gdy napisales, to zauwazylem.
Zmylil mnie fakt, iż jestem przyzwyczajony do tego, że przy takim napisie w nawiasie pojawia sie liczba ile jest nowych postów). Ale fakt, moje niedopatrzenie. Powinieniem bardziej uwazac. Troche niewyrabiam ostatnio z podzielnoscią uwagi... :)
Pozdrowienia z mocą miłości i światła:
Corey
www.portal-duchowy.pl

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 30 października 2009, o 14:59

Dostałem sugestię od znajomego, aby załozyć na stonie/forum dział pt. Kącik randkowy. :)
Pomysł niewątpliwie ciekawy...

---------------------

Jest też jeszcze jeden pomysł, aby w jakiś sposób zintegrować artykuły na stronie głównej z forum. Tzn. można zrobić tak, że w każdym artykule na stronie głównej znajdzie się link do odpowiedniego tematu na forum. Tematów musi być tyle ile artykułów.... Chyba, że znajdzie się inna droga.

Corey
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2009, o 15:30
Reputacja: 0

: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Corey » 30 października 2009, o 15:47

Dział randkowy to dobry pomysł, sam o czyms takim mysalem juz parokrotnie niekoniecznie w ramach forum. Zastanawiam sie wrecz czy u nas na portalu czegos w tym stylu nie zorganizowac. Tak czy inaczej jestem za, tylko trzeba przemyslec jak taki dzial mialby wygladac. ;)
Pozdrowienia z mocą miłości i światła:
Corey
www.portal-duchowy.pl

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 30 października 2009, o 16:05

Na forum raczej nie bardzo. Technicznie by to było trudne (specjalne skrypty itp). Tu bardziej funcjonalne jest dobieranie sie ludzi poprzez czytanie postów i czat.

Na stronie głównej da się to zrobić... jednak kwestia w tym, czy strona ma się rozwijać w tą stronę?... Serwisy randkowe nie są zbyt dobrze postrzegane w internecie :)

Corey
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2009, o 15:30
Reputacja: 0

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Corey » 30 października 2009, o 17:36

Powiem tak, zrob jak uwazasz. :) Jak tu bedzie takie cos, to pewnie nie wprowadze u siebie, bo ogulnie uwazam, za zly pomysl przy naszej wspolpracy, powielanie tych samych rozwiazan - raczej powinnismy isc w strone tego, ze kazdy z serwisow oferuje cos nieco innego, przez co sie dopelniają. Jak zaczniemy robic podobne zeczy (a juz widze ze czesc modyfikacji tu idzie w tym kierunku) to niewiem czy to dobry pomysl.
Jak zrobisz -ja nie zrobie - jak nie zrobisz - mozliwe, ze u nas sie to pojawi, choc niewiem kiedy i w jakiej dokladnie formie, bo trzeba by to dobrze, przemyslanie przygotowac.
Kiedys bylem juz na etapie tworzenia osobnego serwisu, poswieconego wylacznie "ezoterycznym randkom" ale z przyczyn techicznych (wykruszenie sie ekipy i inne zajecia) wtedy to padlo. Widze jednak, ze temat wraca jak bumerang.:)

Serwisy randkowe faktycznie nie sa specjalnie dobrze postrzegane - ale serwisy spolecznosciowe juz ok, a przeciez jednemu do drugiego wcale niekoniecznie duzo brakuje - wszystko zalezy od podania w odpowiedniej formie.
Za takim pomyslem przemawia jedna podstsawowa kwestia - w naszych srodowiskach jest duzo ludzi poszukujacych partnerow/partnerek o pewnych raczej unikatowych cechach. :) Jest nas stosunkowo malo, wiec i trudniej znalesc odpowednia osobe - przynajmniej teorerycznie.;) A wiec miejsce, ktore to ulatwi to moim zdaniem pomysl dobry, o ile rownie dobrze zostanie zrelizowany, czyli na poziomie.:)
Pozdrowienia z mocą miłości i światła:
Corey
www.portal-duchowy.pl

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 30 października 2009, o 17:43

Poki co tego nie robię, więc serwisy randkowe zostawiam ewentualnie Tobie. :)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Prometeusz » 30 października 2009, o 18:28

O co chodzi z tym działem randkowym? Nie bardzo rozumiem idei i celu...

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 31 października 2009, o 08:56

Dział randkowy to taki, gdzie postują ogłoszenia osoby szukające partnerów. :-)

Ekhmm

: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Ekhmm » 31 października 2009, o 12:14

Społecznosciowy portal ezoteryczny, myslalem nad czyms takim(nawet wykupilem domene ;) ), pomysl jest dobry i mialby wziecie, jednak to sporo roboty, a stawianie takiej strony na gotowych skryptach mi sie nie podoba, wiec trzeba by bylo pisac wszysytko od zera. Na razie zostawiam to na przyszlosc.

Dzial randkowy jest juz od paru lat na cudownymportalu.pl, ale ja nie lubie tamtej strony, za bardzo udziwnione materialy sie tam znajduja, maja tez forum, ale na bardzo cieniutkim skrypcie, tutaj sa wieksze mozliwosci rozwoju. A wlasnie, czy w jakis sposob ta strona jest pozycjonowana? Bo zdaje sie, ze ciezko ja znalezc na google? Moze z tych artykulow, ktore kiedys napisales Siddha czesc wyslac do katalogow precli i podlinkowac do strony. Aktualnie nie ma chyba duzej konkurencji w tej tematyce, wiec odrobina wysilku i strona bylaby na 1-3 miejscu.

PS. Pamietam pare lat temu kiedy zagladalem na ta strone i bardzo podobaly mi sie niektore wypowiedzi AnandaNa, poza tym forum bylo nudne :)

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Sidd » 31 października 2009, o 20:54

Ekhmm - szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak jest ta strona pozycjonowana... tym się w ogólne nie zajmowałem (zajmował się tym Dwako).
Ale wydaje mi się, że jest dobrze upozycjonowana. Spróbuj wpisać w google "rozwój duchowy". (mi wyskakuje na pierwszym miejscu).

Ale tak na prawde, to nie znam się na pozycjonowaniu i jeśli mógłbyś coś usprawnić/doradzić, to jestem otwarty. Każdy pomysł jest dobry.

Chciałbym również jakoś obmyślić sposób jak połączyć forum ze stroną główną (np. jakoś polinkować artykuły do forum...). Tak, aby było to funkcjonalne dla użytkowników... W tej chwili strona jest trochę odseparowana - ma osobny system komentarzy itp. Nie wiem czy nie da się tego jakoś sensownie połączyć. Narazie nie mam pomysłu...

Corey
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2009, o 15:30
Reputacja: 0

: Propozycje zmian na forum...

Postautor: Corey » 1 listopada 2009, o 14:29

Strona rozwojduchowy.net swietnie stoi w google. Czołóweczka pod kluczową frazą czyli rozwój duchowy. To juz bardzo durzo i bardzo dobrze.
Niestety u nas na portalu duchowym jest cos nie tak i wlasnie szukamy przyczyny, gdyz strone portalu bardzo trudno znalesc w google, chociaz przed zmianą, gdy byla w prostym htmlu nie było z tym problemów. Po zmianie portalu na bardziej rozbudowaną wersje niestety cos google niebardzo chce zrozumiec ze jest lepiej, wiecej etc. :) Jak ktos sie zna na pozycjonowaniu CMSa Joomla to chetnie porozmawiam prywatnie.
Pozdrowienia z mocą miłości i światła:
Corey
www.portal-duchowy.pl


Wróć do „Podstawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości