Brak motywacji, brak marzeń

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
kalina03
Posty: 27
Rejestracja: 21 października 2015, o 14:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Brak motywacji, brak marzeń

Postautor: kalina03 » 21 października 2015, o 19:40

O to czy warto jeszcze o cokolwiek walczyć w tym wszystkim... Świat się staje coraz bardziej powierzchowny, nie mam ani jednej osoby w swoim najbliższym otoczeniu z którą mogłabym zagłębić się w jakąś istotę rzeczy, która mnie dręczy. Boli mnie obojętność bliskich w stosunku do mnie. Zniknąć, zapomnieć 8-) Kiedyś wierzyłam w miłość między dwojgiem ludzi, w przyjaźń bez zło życzenia, wszystko okazało się jakąś iluzją, kotarą, klapkami na oczach. Rozpisują się wszyscy jak to trzeba inaczej spojrzeć na to, z innej strony podejść, plusy zaznaczyć ale w nie da się być pozytywnie nastawionym do świata jeżeli pod górkę wciąż jedziesz.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Brak motywacji, brak marzeń

Postautor: Kocur » 21 października 2015, o 20:02

No tak jest. Jak ktoś ma problem to wtedy poznaje się przyjaciół i wychodzi na to, że ich nie ma, bo ludzie chcą tylko żeby mówić pozytywne rzeczy. Czy świat się taki staje? Wg mnie zawsze taki był.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Brak motywacji, brak marzeń

Postautor: nikt » 22 października 2015, o 10:36

kalina03 pisze:O to czy warto jeszcze o cokolwiek walczyć w tym wszystkim... Świat się staje coraz bardziej powierzchowny, nie mam ani jednej osoby w swoim najbliższym otoczeniu z którą mogłabym zagłębić się w jakąś istotę rzeczy, która mnie dręczy. Boli mnie obojętność bliskich w stosunku do mnie. Zniknąć, zapomnieć 8-) Kiedyś wierzyłam w miłość między dwojgiem ludzi, w przyjaźń bez zło życzenia, wszystko okazało się jakąś iluzją, kotarą, klapkami na oczach. Rozpisują się wszyscy jak to trzeba inaczej spojrzeć na to, z innej strony podejść, plusy zaznaczyć ale w nie da się być pozytywnie nastawionym do świata jeżeli pod górkę wciąż jedziesz.


zawiodłaś się i czujesz rozgoryczenie ,ale jak zauważył Kocur świat już taki był i jest.
Buduj nowe relacje społeczne(przyjaźnie,znajomości),wypowiadaj się choćby tu na forum a poczujesz ulgę zrozumienia.Ze wsparciem może być różnie ale nie zniechęcaj się :) , a na rady w stylu "dobrego wuja" by z innej strony podejść i szukać plusów uśmiechnij się,znacząco uśmiechnij się :)

kalina03
Posty: 27
Rejestracja: 21 października 2015, o 14:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Brak motywacji, brak marzeń

Postautor: kalina03 » 26 października 2015, o 18:03

=> Nikt, to nie tak, że się zawiodłam, mam ten stan od kilku lat, czuję tylko rozgoryczenie bo moje życie nie wygląda tak jakbym tego chciała. Mam znajomych, nie jestem odludkiem :) ale nie mam przyjaciół, nie potrafią mnie zrozumieć, może nie chcą... Lubię swoje towarzystwo ale brakuje mi szczerych rozmów bo każdy każdemu coś próbuje udowodnić, pokazać, że świetnie sobie w życiu radzi a ja nie potrafię grać, jeżeli mam dzień do chrzanu to nie udaję, że należał do wyjątkowych.

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Brak motywacji, brak marzeń

Postautor: mczay » 23 lipca 2022, o 19:14

Świetnie, że wymieniliście się w tym wątku swoimi spostrzeżeniami oraz poradami. Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że czasami ciężko odkryć w sobie zainteresowania. Jeśli jednak już się uda to daje to niesamowitą satysfakcję. Oczywiście posiadając hobby warto je ciągle rozwijać. Moją uwagę zwrócił jakiś czas temu artykuł dostępny tutaj: https://mylomza.pl/artykul/jak-rozwijac ... ia/1237364 Pomyślałem, że podzielę się nim z Wami właśnie w tym wątku - sprawdźcie sobie koniecznie :)


Wróć do „Świadomość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości