refleksja

Duchowe inspiracje. Cytaty, teksty i wiele innych.
nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

refleksja

Postautor: nikt » 11 lutego 2015, o 11:47

Odwiedziłem dziś forum ateista.pl.
Tak dużo o Bogu jak tam i z taką pewnością jak tam nawet na lekcjach religii się nie mówiło.Trauma,ból i zagubienie.
Jako były katolik przepraszam Was.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

: refleksja

Postautor: aartefax » 11 lutego 2015, o 12:33

nikt pisze:Odwiedziłem dziś forum ateista.pl.
Tak dużo o Bogu jak tam i z taką pewnością jak tam nawet na lekcjach religii się nie mówiło.Trauma,ból i zagubienie.
Jako były katolik przepraszam Was.


Na forum rozwójduchowy.net to się dopiero mówi o religii o wiele więcej niż na ateista.pl,biorąc pod uwagę liczbę użytkowników aktywnych.Trauma,ból i zagubienie. :)

Poprostu widać wyraznie, jak świetnie działa ten mechanizm:

Cyt:

''Do niczego się nie przywiązuj,niczego się nie wyrzekaj'
'- De Mello

A na ateista.pl to tylko kilka osób robi za wszystkich a reszta ma dystans.
Niektórym to juz chyba nigdy nie przejdzie ibedą w kółko nawijać o Bogu którego ma nie być.
Jak nie ma to nie ma więc po co w kółko o mówić o tym czego nie ma?

Ależ to groteska? :aniol
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: nikt » 11 lutego 2015, o 12:53

aartefax-a Twoim zdaniem Bóg jest?
pamiętaj pierwsza odpowiedź się liczy :lol:

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: aartefax » 11 lutego 2015, o 13:01

A co chcesz żeby mnie tu zasypano instruktażowymi filmikami z youtuba,czy tez materiałami z (ir)racjonalista.pl,czy innymi?

Takie rzeczy to na uszko. :)
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: nikt » 11 lutego 2015, o 13:03

:lol: cofam pytanie :)

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: Kocur » 11 lutego 2015, o 14:40

aartefax
a co, nie mogą sobie dyskutować o religii i Bogu i mieć takiego hobby? Mnie to bardzo interesuje w kontekście psychologii i ideologii w jaką ludzie wierzą.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

aartefax
Posty: 650
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 10:42
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: aartefax » 12 lutego 2015, o 10:23

Kocur pisze:aartefax
a co, nie mogą sobie dyskutować o religii i Bogu i mieć takiego hobby? Mnie to bardzo interesuje w kontekście psychologii i ideologii w jaką ludzie wierzą.


Kocur- Na czym skupiasz uwagę to rośnie, dajesz temu swoją energię :)

:aniol
Klamsto wielokrotnie powtarzane staje sie prawda.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: Kocur » 12 lutego 2015, o 12:45

Ten cytat nie dotyczy osobistych zainteresowań... :aniol
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

tosia
Posty: 12
Rejestracja: 23 czerwca 2015, o 15:30
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

Re: refleksja

Postautor: tosia » 24 czerwca 2015, o 09:27

Mnie zawsze dziwi, że często ateiści więcej o Bogu wiedzą niż katolicy. Jest to przykre. Pokazuje to tylko, że katolicy częściej bywają letni. A letniość jest gorsza od całkowitego braku wiary. Bo brak wiary coś zapewne spowodowało. Budzi to jakieś uczucie. A Katolik często nie ma żadnych uczuć :(

_______________
http://mitra-szkolenia.pl

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: refleksja

Postautor: JamesonWithApple » 24 czerwca 2015, o 09:57

tosia pisze:Mnie zawsze dziwi, że często ateiści więcej o Bogu wiedzą niż katolicy. Jest to przykre. Pokazuje to tylko, że katolicy częściej bywają letni. A letniość jest gorsza od całkowitego braku wiary. Bo brak wiary coś zapewne spowodowało. Budzi to jakieś uczucie. A Katolik często nie ma żadnych uczuć :(

_______________
http://mitra-szkolenia.pl

To jest chyba logiczne, że ateista wie więcej o Bogu od katolika.. Ateista podważa to co jemu się serwuje i zadaje pytania, katolik nie zadaje pytań, nie rozwija wiedzy w tym zakresie i ślepo wierzy- nie ma argumentów za wiarą ani za jej brakiem

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: Kocur » 24 czerwca 2015, o 13:28

tosia
brak wiary to naturalny stan człowieka, dopóki inni mu tego nie wmówią. Dziecko wierzy np rodzicom i to jest mechanizm przystosowawczy. Dzięki temu dziecko zdobywa wiedzę na temat świata, a na początku nie ma narzędzi żeby ją weryfikować. Jest pozytywna wiara np jako dziecko wierzyłem, że ogień parzy i nie wolno wsadzać ręki do kontaktu bo umrę i nie mogłem tego przecież wiedzieć. Trzeba było wierzyć i się potwierdzało, ale wierzyłem też w św. Mikołaja i też się potwierdzało bo dostawałem prezenty :D Bóg jakoś od początku mi śmierdział, odrzuciłem całkowicie katolicyzm i stwierdziłem, że jeśli istnieje to stworzył karmę, reinkarnację i sensem jest oświecenie czyli zdobycie wiedzy o świecie i samodzielne ustalenie wartości, zasad i sensu, tak żeby zjednoczenie z Bogiem było wyborem. Później zrozumiałem jednak, że i to jest bez sensu, a na twierdzenia o Bogu nie ma żadnych dowodów, żadnych przesłanek. Albo się wierzy, albo nie, ale to jest zupełnie nieistotne. Istotne może być natomiast dorabianie ideologii do swojej wiary i przestrzeganie narzuconych z góry zasad.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Nadzieja
Posty: 11
Rejestracja: 2 lipca 2015, o 10:55
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: refleksja

Postautor: Nadzieja » 2 lipca 2015, o 11:08

Proszę się nie wypowiadać za wszystkich katolików. Zazwyczaj osobami niewierzącymi/ateistami są ludzie, którzy nie należeli do kościoła aktywnie. Chodzili tylko na msze i na nic więcej. Nie zgłębili tej wiary. A oceniają katolików poprzez pryzmat tego co widzą. A prawda jest taka, że wiele osób udaje katolika bo tak wypada, bo tradycja, bo rodzina byłaby zgorszona. Nie mają nic wspólnego z Bogiem. Katolicy wbrew pozorom są ciekawi Boga, chcą go poznawać i zgłębiać. Ale Ci prawdziwie wierzący. Bo tych na pokaz jest całe mnóstwo. I wy chyba na nieodpowiednich ludzi trafiliście...
_______________
Gra ekonomiczna

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: refleksja

Postautor: JamesonWithApple » 2 lipca 2015, o 13:04

Nadzieja pisze:Proszę się nie wypowiadać za wszystkich katolików. Zazwyczaj osobami niewierzącymi/ateistami są ludzie, którzy nie należeli do kościoła aktywnie. Chodzili tylko na msze i na nic więcej. Nie zgłębili tej wiary. A oceniają katolików poprzez pryzmat tego co widzą. A prawda jest taka, że wiele osób udaje katolika bo tak wypada, bo tradycja, bo rodzina byłaby zgorszona. Nie mają nic wspólnego z Bogiem. Katolicy wbrew pozorom są ciekawi Boga, chcą go poznawać i zgłębiać. Ale Ci prawdziwie wierzący. Bo tych na pokaz jest całe mnóstwo. I wy chyba na nieodpowiednich ludzi trafiliście...
_______________
Gra ekonomiczna

Mylisz się.. problem ateizmu rodzi się właśnie jak ktoś poszerza wiedzę o wierze..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: refleksja

Postautor: Kocur » 2 lipca 2015, o 16:36

JamesonWithApple
dokładnie tak. Zazwyczaj katolikami są ludzie, którzy się w to nie zagłębiają. Jeśli się zagłębią stają się oszołomami-fanatykami albo ateistami.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
MoniaSaint
Posty: 5
Rejestracja: 8 grudnia 2016, o 13:01
Reputacja: 0
Płeć: M

refleksja

Postautor: MoniaSaint » 8 grudnia 2016, o 13:52

Aby wyjść z traumy trzeba się skupiać na tym co daje siłę , a nie tym co osłabia. Nie słuchajcie dołującej muzyki i nie oglądajcie smutnych filmów.


Wróć do „Inspiracje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość