Strach

Duchowe inspiracje. Cytaty, teksty i wiele innych.
Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Strach

Postautor: Niewinny » 1 lutego 2014, o 16:17


villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Strach

Postautor: villah » 1 lutego 2014, o 16:49

do mnie nie trafiają już żadni mistrzowie, nikt nie ma recepty na jakikolwiek sposób życia. "gdybyś miał odwage, zrobiłbyś to już teraz" :lol: :lol: :lol: :lol: ale wszystko to opakowane jest fajnymi formułkami, podoba się :ok

kamil.lisowski
Posty: 51
Rejestracja: 8 kwietnia 2015, o 16:58
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Strach

Postautor: kamil.lisowski » 11 kwietnia 2015, o 16:57

Nikt? Nawet Ty?

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Strach

Postautor: JamesonWithApple » 22 czerwca 2015, o 07:51

Steve Jobs - ''Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.''

annak
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2017, o 12:58
Reputacja: 0
Płeć: K

Strach

Postautor: annak » 19 lipca 2017, o 13:06

każdy odczuwa strach, ale trzeba nad tym panowac.

Awatar użytkownika
Mitzrael
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 2017, o 12:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Strach

Postautor: Mitzrael » 12 października 2017, o 12:46

Och ten strach. Być może i występuje na każdym polu świadomości. Być może i jest silny i paraliżujący. Być może...
Pewnego razu jechałem samochodem jako pasażer. Zaczęła docierać do mnie myśl "a co by było gdybym właśnie zginął na miejscu". Dotarło do mnie, że zaraz mogę umrzeć, ponieważ nie ja prowadzę auto i nie mam wpływu na przykład na kierowcę jadącej ciężarówki z przeciwnej strony. I mnie olśniło. Śmierć jako taka to przejście i to ona wzbudza tyle strachu. Tutaj wyrzucam ze słownika słowo śmierć zastępując to słowo np "przemiana". Dużo lepiej jest się na nią przygotować. I z całego serca mogę Ci powiedzieć, że "śmierć" stworzono do celów manipulacyjnych.

Wracając do tematu. Strach w moim życiu to wrażenie bezradności do sytuacji jaka powstaje w umyśle. Właśnie uzmysłowiłem sobie... że strach motywuje mnie do... Szukania rozwiązań.
Ślę światło w najmroczniejsze piwnice!
---------------
Fb: Potencjał Kosmicznego Człowieka

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Strach

Postautor: mczay » 12 czerwca 2022, o 22:33

Możecie polecić jakieś sensowne książki opisujące jak radzić sobie ze stresem itp.?


Wróć do „Inspiracje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości