medytacja światła

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Awatar użytkownika
Aleksandra1976
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, o 17:55
Reputacja: 0

medytacja światła

Postautor: Aleksandra1976 » 19 sierpnia 2009, o 19:23

Bardzo chciałabym stosować medytację światła lecz mam z tym pewien problem, mianowicie mam trudności z wyobrażeniem sobie światła, a konkretnie z tym jakiego koloru powinno mieć wizualizowane światło. Byłoby miło otrzymać jakieś wskazówki.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: medytacja światła

Postautor: Prometeusz » 19 sierpnia 2009, o 20:15

To zależy...

Chciałbym byś odpowiedziała na kilka pytań:
-praktykowałaś tą, bądź inną medytacje wcześniej?
-dlaczego chcesz praktykować tą medytacje? (każdy powód jest dobry)
-czego oczekujesz po tej medytacji?
-jaki jest twój ulubiony kolor?
-czy masz jakąś wiedzę o kolorach?

Celem tego typu medytacji jest w większości przypadków transcendencja. W tym celu stosowane są przeważnie kolory: fioletowy(szlachetny fiolet), biały, złoty, nie wiem czy niebieski też, ale ma on podobne właściwości.

Zielony to kolor prany, dlatego w medytacjach używających koloru też jest często używany.

Jeśli odpowiesz na te pytania, będziemy mogli pomyśleć jaki kolor byłby dla Ciebie najlepszy.

Tak od siebie dodam, że jest to bardzo fajna medytacja. Posiada różne warianty. Są też różne elementy do opanowania by się nią w pełni cieszyć, ale warto.
Próbuj, a jak nie będziesz czegoś wiedziała pytaj :-)

Pozdrawiam :kwiatek

Awatar użytkownika
Aleksandra1976
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, o 17:55
Reputacja: 0

: medytacja światła

Postautor: Aleksandra1976 » 19 sierpnia 2009, o 20:30

Dziękuję za odpowiedź.Ta praktyka jest pierwszą którą pragnę stosować mam za sobą kilka prób, czułam się cudownie, czułam ciepło i pulsowanie.
Tę medytację chcę praktykować gdyż jak sądzę jest uniwersalna,chcę uświadomić sobie, że jestem zbudowana ze światła. Oczekuję podniesienia swoich wibracji.
Mam kilka ulubionych kolorów nie intensywny róż, biały, śliwka. Jeśli chodzi o wiedzę o kolorach to orientuję się o kolorach poszczególnych czakramów.
Powiem tylko, że jakoś ciągnie mnie w stronę wizualizowania światła w kolorze białym.
Miło będzie jak rozwiejesz moje wątpliwości, pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: medytacja światła

Postautor: Prometeusz » 20 sierpnia 2009, o 13:56

O proszę... już pierwsze sukcesy :)

Na późniejszym etapie jest coś takiego co opisujesz. Światło jest wtedy katalizatorem świadomości, która przenika całe ciało i je rozpuszcza. Czujemy wtedy połączenie z czymś wyższym, przyjemnym, błogim, wszechogarniającym światłem... :mrgreen:

Ogólnie jest wiele wariantów które możesz zastosować. Przedstawiam Ci kilka z nich, a już sama dla siebie wybierzesz najlepszy.

Tak jak już pisałem do tej medytacji stosuje się głównie dwa kolory: biały i złoty
Dlatego w głównej medytacji stosuj dwa kolory.

Fioletowy(też takie które wymieniłaś) ma najsubtelniejsze wibracje. Jedną z jego głównych zalet jest oczyszczanie, dlatego możesz we wstępnej fazie medytacji najpierw przepuścić przez ciało fioletowy płomień by je oczyścić, ze szkodliwych energii. Potem normalnie pracujesz z białym światłem, który Cię harmonizuje.
tak więc pierwszy sposób to:

oczyszczenie: fioletowy
główna medytacja: biały/złoty;

możesz też robić sobie medytacje tematyczne, w zależności od tego jaki masz i jaki chcesz mieć nastrój. Możesz spokojnie wybierać swoje ulubione kolory lub wzorować się na znaczeniach kolorów czakr.
energetyzujące kolory to:
czerwony,
pomarańczowy,
żółty(też kolor mądrości);
uspakajające kolory to:
zielony,
niebieski,
indygo,
fioletowy,

biały - to kolor mocy, harmonizuje, ale jednocześnie pobudza do działania.
granatowy - ma bardzo mocne właściwości, pobudza do działania, dając jednocześnie kreatywność i silny charakter.

wyobrażaj sobie takie odcienie kolorów, które będą dla ciebie przyjemne i nie będą cię drażnić.

Oczyszczenie: fioletowy
główna medytacja: kolor zależny od tematu.

Na początek radzę praktykować z białym. A potem, bawić się i eksperymentować, zawsze jednak wracając do białego.

Pozdrawiam. Miłej zabawy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aleksandra1976
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, o 17:55
Reputacja: 0

Re: medytacja światła

Postautor: Aleksandra1976 » 20 sierpnia 2009, o 14:28

Super ! dziękuję, rzeczywiście jest coś niesamowitego podczas wykonywania tej medytacji, cudowne doświadczenie. Próbowałam też z innymi kolorami oprócz białego ale ciekawe jest to, że jakoś nie potrafię zwizualizować innego i za każdym razem pojawia się samoistnie biały czy to o czymś świadczy?
Nawet ze złotym mam problem, zawsze pojawia się biały.
Jakie rezultaty osiąga się przy systematycznym praktykowaniu tej medytacji?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: medytacja światła

Postautor: Prometeusz » 20 sierpnia 2009, o 20:30

Pytasz o czym świadczy to, że wracasz ciągle do białego?

Różne mogą być powody takiego stanu rzeczy, lecz jeśli dobrze idzie Ci z białym to świetnie! :-> Tego się trzymaj. Wraz z praktyką zwiększą się twoje zdolności, a wtedy będziesz mogła pracować i odnosić efekty z każdym kolorem jaki sobie tylko wymarzysz ;-)

Jakie rezultaty osiąga się przy systematycznym praktykowaniu tej medytacji?

Głównym celem w tej medytacji jest osiągnięcie jedności ze wszechświatem. Jest to tak potężne doświadczenie, że nigdzie nie znajdziesz dobrego opisu, aby je wyrazić. Jeśli będziesz kontynuować praktykę sama tego - prędzej czy później - doświadczysz. 8-)

Jednak po drodze do tego celu przyjdzie masa różnych korzyści, jedne będą widoczne i będziesz z nich się bardzo cieszyć, a drugich nawet nie zauważysz. Medytacja działa holistycznie, dlatego wpływa na każdy aspekt życiowy. Jeśli chcesz jakiś zmian w życiu... będziesz je miała! :) Z tym, że może nie do końca tylko dzięki medytacji, a dzięki swojemu oczyszczonemu umysłowi.

Można wymieniać zalety w nieskończoność, powiem Ci co ja uważam za najkorzystniejsze... Daje głębokie poczucie sensu i taką siłę do życia!

Chcę tylko byś coś zapamiętała!
Twoje wrażenia z medytacji będą się zmieniać w różny sposób w różnym czasie. Ważne jest byś kontynuowała ją systematycznie i cały czas odkrywała nowe aspekty praktyki. Praktykuj dalej nawet jak na jakiś czas znikną ekstatyczne doznania. Odniesiesz sukces jeśli będziesz wytrwała.

Pozdrawiam :aniol

p.s.
Jeśli będziesz miała ochotę i chwilę wolnego, napisz na forum jak ci idzie, co czujesz i ogólnie jak Ci się żyje. :) Chętnie poczytam jak następna duszyczka rośnie w siłę ;-) (jest nawet dział do tego przeznaczony)

Awatar użytkownika
Aleksandra1976
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, o 17:55
Reputacja: 0

: medytacja światła

Postautor: Aleksandra1976 » 20 sierpnia 2009, o 20:47

Oczywiście będę tu regularnie zaglądać i na pewno się odezwę, a jeśli to nie kłopot to na pewno zadam jakieś pytania które będą się nasuwać, pozdrawiam bardzo bardzo gorąco i dzięki za poświęcony czas :ok

Awatar użytkownika
Aleksandra1976
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, o 17:55
Reputacja: 0

: medytacja światła

Postautor: Aleksandra1976 » 21 sierpnia 2009, o 08:26

Podzielę się jeszcze wrażeniami jakich doświadczyłam podczas medytacji wczoraj wieczorem. Otóż oprócz ciepła i pulsowania całego ciała czułam jak niewidzialne fale "głaskały" ciało od głowy do stóp rozpraszały się po całym ciele, czułam się jak bym płynęła wraz z tymi falami, oprócz tego pojawia się mrowienie. Teraz gdy odczuwam wizualizowane światło cieleśnie jest mi o wiele łatwiej medytować nawet w każdym miejscu i w każdej chwili, zwłaszcza że jeszcze jakiś czas temu miałam z tym duże kłopoty. :aniol


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości