pytanie

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: piotrekski » 26 lipca 2016, o 21:49

jeśli nie mamy żadnego wpływu na to by się przebudzić bo to się dzieje, jak każda inna czynność to czy nie mamy wpływu nad tym co za chwilę zrobimy lub nie zrobimy? to wolnej woli nie ma bo to się po prostu dzieje i wszystko jest w porządku nie ważne jak się potoczy?
wiedziałem, że mamy bardzo mało kontroli nad naszym życiem ale może nie mamy w ogóle?
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: piotrekski » 28 lipca 2016, o 11:28

znalazłem w internecie, że jednak wolnej woli i wyboru nie mamy, to sen i tak dalej :czytaj
teraz pasuje odkryć to samemu.
pozdro.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: piotrekski » 29 lipca 2016, o 18:03

z innego źródła dowiedziałem się, że jest wolna wola :-/
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Evolution
Posty: 241
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 13:52
Reputacja: 0

pytanie

Postautor: Evolution » 7 sierpnia 2016, o 02:07

Przebudzony jestes zawsze, cierpienie bedzie zawsze. I albo to teraz wyznasz albo nie. Nawet jak bedziesz w ciemnej dupie to i tak jestes przebudzony, Nie musisz mi wierzyc ale tak jest, przeciez to całe przebudzenie to fikcja.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: piotrekski » 7 sierpnia 2016, o 15:06

tak to prawda, ale uznanie po prostu, że jestem przebudzony nic nie zmieni. Chciałbym zniknąć czy pozbyć się ego i być tym czym jestem a do tego trzeba mieć po prostu farta :-/
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Evolution
Posty: 241
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 13:52
Reputacja: 0

pytanie

Postautor: Evolution » 31 sierpnia 2016, o 23:11

Pozbadz sie checi bycia oswieconym, mówiąc tak juz pokazujesz Twój stan, przeczytaj ksiazke przegryz ją. Następną, zacznij moze od biblii. I zyj prawdziwie jak sie da. To jest calkowicie gdzie indziej niz myslisz. Zrób cos pozytecznego, pomysl czasami mowie to nie z przekąsem ale serio. Oswiecenie to fikcja, spytaj swego serca jak masz zyc szczesliwie!

Awatar użytkownika
muninszaman
Posty: 46
Rejestracja: 2 maja 2013, o 09:43
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

pytanie

Postautor: muninszaman » 12 października 2016, o 11:47

piotrekski pisze:Source of the post jeśli nie mamy żadnego wpływu na to by się przebudzić bo to się dzieje, jak każda inna czynność to czy nie mamy wpływu nad tym co za chwilę zrobimy lub nie zrobimy? to wolnej woli nie ma bo to się po prostu dzieje i wszystko jest w porządku nie ważne jak się potoczy?
wiedziałem, że mamy bardzo mało kontroli nad naszym życiem ale może nie mamy w ogóle?


Za dużo myślenia... odpowiedź przyjdzie kiedy myślenie się zminimalizuje
Uzdrawianie Psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych, www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl

jajestemmiłością
Posty: 11
Rejestracja: 16 lutego 2017, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: jajestemmiłością » 26 lutego 2017, o 00:05

piotrekski pisze:Source of the post jeśli nie mamy żadnego wpływu na to by się przebudzić bo to się dzieje, jak każda inna czynność to czy nie mamy wpływu nad tym co za chwilę zrobimy lub nie zrobimy? to wolnej woli nie ma bo to się po prostu dzieje i wszystko jest w porządku nie ważne jak się potoczy?
wiedziałem, że mamy bardzo mało kontroli nad naszym życiem ale może nie mamy w ogóle?


W istocie nie masz zadnego wplywu by sie przebudzic
W istocie nie masz zadnego wplywu by sie nie przebudzic
Snisz sen masz wplyw czy masz wplyw na interpretacje
W istocie swiadomy sen nie jest snem bo przeczy definicji snu jako tako

Awatar użytkownika
Meduzes
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2017, o 11:50
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: Meduzes » 22 maja 2017, o 12:46

No właśnie ... dobre pytanie ... czy wszyscy mają potrzebę szukania (przebudzenia się) i z czego ta potrzeba wynika ?! Pytanie formułuje na podstawie obserwacji zachowań ludzki wokół mnie i wyciągnięcia wniosków że jedni mają większą potrzebę a inni mniejszą :-)

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: Freee » 23 maja 2017, o 21:33

Według mnie, wszyscy, bez względu na to co robią, robią to, bo szukają szczęścia, spełnienia, przyjemności, bezpieczeństwa, ukojenia. Innymi słowy jak się przyjrzeć motywom postępowania, to każdy szuka... Przebudzony, czy nie przebudzony to nie ma znaczenia, każdy poszukuje i obiera taką drogę jaką wedle swojej percepcji uważa że dam mu szczęście. Można by powiedzieć, że przebudzony jest dalej, jest lepszy bo szuka już w sobie, bo wie, że nic, co na zewnątrz już mu tego spełnienia nie da. Ale czy aby na pewno? Wciąż szuka... Czyli wciąż jest w wibracji braku i oddzielenia, chociaż wie, że to iluzja :D

Czasami znajduję TO jak się poddam i przestaje szukać. A wtedy doświadczam i to gdzieś znika i znowu ruszam tego szukać :D
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

pytanie

Postautor: kwiatuszek » 18 czerwca 2017, o 21:58

Wg mnie to całe oświecenie to też bujda. Człowiek nie może być poświęcony bo to przeczy całemu sensu człowieczeństwa. Jesteśmy po to żeby odczuwać te emocje a nie żeby tłumić JE i siedzieć całe dnie na medytacji w jaskini i odrywać się od ciała. Jak przechodzisz na wyższe stany stany świadomości już nie jesteś człowiekiem.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

pytanie

Postautor: kwiatuszek » 18 czerwca 2017, o 22:01

Przecież całe nasze życie do bujda po co się wg tym przejmować . Jak mamy żyć na serio jak ktoś nam zablokował 90%dostępu do mózgu. Przecież to jest po prostu jakiś mało śmieszny żart :p

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: Freee » 23 czerwca 2017, o 22:42

kwiatuszek pisze:Source of the post Przecież całe nasze życie do bujda po co się wg tym przejmować . Jak mamy żyć na serio jak ktoś nam zablokował 90%dostępu do mózgu. Przecież to jest po prostu jakiś mało śmieszny żart :p
Bujda to to, że ktoś nam coś zablokował, a że nie umiemy tego używać, to już inna sprawa.
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

pytanie

Postautor: Freee » 24 czerwca 2017, o 16:50

Jak by tak było nie siedział byś na formu :D
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

pytanie

Postautor: kwiatuszek » 24 czerwca 2017, o 22:50

Na jedno i to samo wychodzi :p


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości