Myśli

Duchowe inspiracje. Cytaty, teksty i wiele innych.
Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Myśli

Postautor: Ciekawy » 3 marca 2012, o 22:06

Podstawowa kultura odpowiada czynom, a nie słowom. Działanie, a ściślej ujmując rezultat tego działania, jak piszę Ewangelia „po owocach ich poznacie”, będzie o jej istnieniu świadczyło. Wyższa kultura natomiast swój fundament opiera na czynach, słowach, a nawet umiłowaniu materii.


.............................


Przyszłość musi być ugruntowana w zdrowej teraźniejszości!



.....................................


Prawdziwa głębia zmusza do nauki pływania.


.....................................


Człowiek jest wolny z natury, jedyne, na co musi się zgodzić, to niepewność, bynajmniej nie mam na myśli "bojaźni i drżenia". :lol:.



.......................................


To prawda, że opinia publiczna jest jak dziwka, jednak i w tym wypadku należy pamiętać o przykazaniu miłości.
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

Lete
Posty: 43
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 12:19
Reputacja: 0
Płeć: M

: Myśli

Postautor: Lete » 3 marca 2012, o 22:32

Ciekawy pisze:Człowiek jest wolny

I tylko tyle można powiedzieć. Stwierdzić jako fakt.
Reszta, to domysły.

Nawet miłość.

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Myśli

Postautor: Ciekawy » 4 marca 2012, o 12:50

A mów proszę, co chcesz.
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

Awatar użytkownika
assiya
Posty: 38
Rejestracja: 3 grudnia 2011, o 15:49
Reputacja: 0
Płeć: K

: Myśli

Postautor: assiya » 5 marca 2012, o 16:34

Ciekawy pisze:Człowiek jest wolny z natury, jedyne, na co musi się zgodzić, to niepewność, bynajmniej nie mam na myśli "bojaźni i drżenia". :lol:..


Z tym bym sie tak do konca nie zgodzila. W czym niby czlowiek jest wolny? A ile rzeczy robisz bo chcesz a ile bo MUSISZ? i gdzie ta wolnosc? nawet wolna wola to jeden wielki POZÓR :wow2
kabaladlawszystkich.pl
Koko kara mata hai agaru no kai?

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Myśli

Postautor: Ciekawy » 5 marca 2012, o 17:22

Wydaje się, że Chisora jest jedyną szansą na ożywienie dzisiejszej wagi ciężkiej.


Waits stwarza pozory kogoś nieprzeciętnego. Za dużo w tym efekciarstwa.

:-)
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

: : Myśli

Postautor: villah » 6 marca 2012, o 21:58

assiya pisze:
Z tym bym sie tak do konca nie zgodzila. W czym niby czlowiek jest wolny? A ile rzeczy robisz bo chcesz a ile bo MUSISZ? i gdzie ta wolnosc? nawet wolna wola to jeden wielki POZÓR :wow2


Dokładnie tak, nie ma 100% wolności. Można uzyskać jedynie jakieś stopnie swobody, niektórzy są w tym narpawde dobrzy.

icaro
Posty: 759
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 10:50
Reputacja: 0

Re: Myśli

Postautor: icaro » 7 marca 2012, o 15:37

Dla tygrysa nie istnieja świete krowy.
..................................................

w 100% wolności nie ma procenta wolności.
( wolność od wolności )

.....................................................

100 % procent wolności zabija...mniejsze ilosci upajają..

R3PER
Posty: 32
Rejestracja: 29 lutego 2012, o 18:49
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Myśli

Postautor: R3PER » 7 marca 2012, o 19:23

Jeżeli człowiek CHCE coś osiągnąć, wtedy MUSI po to sięgnąć. Bo samo się nie zrobi. Przykład: chcesz skończyć studia, więc musisz chodzić na zajęcia. Jeśli chcesz żyć, to MUSISZ oddychać. To nie jest tak jak nam mówią że człowiek MUSI oddychać. Nie musi tylko jeśli CHCE żyć to wtedy musi. Z płaceniem podatków jest tak samo. Człowiek nie musi płacić, ale wtedy znaczy to że nie chce żyć. Kto nie pracuje nie żyje! Podczas gdy ciągle mówisz:, ja CHCĘ samochód, ja CHCĘ dziewczynę, ja chcę pieniądze nie możesz mówić o wolności. Kiedy ciągle żyjesz w zmartwieniach nie możesz mówić o wolności. Kiedy Ci postawię przed nosem kebab i pizze, ty będziesz miał wolny wybór. Mi się wydaje że wolny wybór byłby wtedy kiedy mógłbyś zrezygnować z tego( nie mówię że masz nie jeść, ale ty nie musisz jeść). Strach też nie jest wolnością. Bo strach wynika z chciwości.Przypatrz się: Kupujesz nowy samochód i zapewne od razu się do niego przywiązujesz żyjąc w strachu przed jego stratą. Tak samo jest z kobietą, albo podobnie, strach jest podobny do zazdrości.
Zgadzam się z tym że nie ma 100% wolności. Bo na przykład nie można stworzyć piosenki która będzie 100% idealna i koniec, wszystko się rozwija. Tak samo nie można powiedzieć że człowiek kiedyś użyje 100% mózgu(ponoć teraz używa go 15%) To nie jest matematyka jak się nie którym wydaje. Pomiędzy liczbę 1(jeden) i 2(dwa) można wstawić nieskończoną liczbę innych np 1.0009 albo 1.00000009 czy 1.00000000000009 i tak w nieskończoność więc wychodzi na to że matematyka to utopia! Tak samo jeśli wmawiają wam że istnieje ktoś wszechwiedzący to zastanówcie się, pamiętacie oś liczbową -----------> która jest linią prostą prowadzącą do nieskończoności? NIE ISTNIEJE KRES tej lini!
Obaliłem mit Boga który rzekomo ma być wszechwiedzący. Owszem on może wiedzieć więcej niż my, ale nie wszystko bo tego nie da się ogarnąć!
Istnieje odpowiedz na to co będzie po śmierci, ale NIKT nie może tego udowodnić doświadczalnie. Natomiast ta cała szopka z chrześcijaństwem właśnie wykorzystuje to i wmawia nam w co mamy wierzyć. Ja wierzę w siebie i tego który jest we mnie, on pomaga mi znajdować odpowiedzi na takie rzeczy.
Tym stwierdzeniem obalam matematykę, bo nie istnieje liczba 2, tak samo nie ma dwóch wszechświatów. Jest tylko jeden nieskończony wszechświat i jedna nieskończona liczba.
Juz dawno rzuciłem studia bo tam mi powtarzali że człowiek to zlepek komórek i takich "ludzi" jest na świecie 7 miliardów. A ja powiedziałem STOP: skoro człowiek to zlepek komórek to czym my się właściwie różnimy od zwierząt? Ten "naukowiec" nie umiał mi odpowiedzieć. Po co takie gadanie że to człowiek jest najważniejszy?? Skoro to zwierze!? Wtedy właśnie zrozumiałem że cała ta akademicka wiedza to jakaś parodia. Mądrość to jest to co chcę zdobywać, a kiedy osiągnę pewien poziom wtedy będę się nią dzielił i ludzie zobaczą jak byli ślepi.

Lete
Posty: 43
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 12:19
Reputacja: 0
Płeć: M

: Myśli

Postautor: Lete » 8 marca 2012, o 10:00

Z jednej strony są "miszczowie duchowi", którzy uczą, że człowiek może wszystko.
Statystyka pokazuje, że miszczowie bujają.
Albo nie potrafią przekazać tego, co chcą.

Z drugiej strony są fachowcy na żołdzie władzy (albo pożyteczni idioci), którzy bełkoczą, że człowiek jest ograniczony tym, czy tamtym. Że wolności tak naprawdę to nie ma.
Statystyka pokazuje, że ten bełkot jest skuteczny.

Nie ma to, jak wdać się w nieistniejące problemy.

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Myśli

Postautor: Ciekawy » 8 marca 2012, o 10:24

Widzę, że Was to poruszylo. :-)

:czytaj

Od prawdziwej kobiety nie można wymagać bezwzględnej szczerości. Tajemnica jest JEJ świętym prawem
:kwiatek
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Myśli

Postautor: Ciekawy » 8 marca 2012, o 20:31

icaro pisze:Dla tygrysa nie istnieja świete krowy.
..................................................

w 100% wolności nie ma procenta wolności.
( wolność od wolności )

.....................................................

100 % procent wolności zabija...mniejsze ilosci upajają..

bo nie ma swietych krow :D
świętość zabija wolność, no ale wolność też jest święta...
będziesz zanadto czujna (wolna ) zamienisz się w zwierze.
będziesz się nazbyt kontrolować, staniesz się spiętym, stłumionym i słabym robotem.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

WrozbydlaCiebie_pl
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, o 16:09
Reputacja: 0

Re: Myśli

Postautor: WrozbydlaCiebie_pl » 12 kwietnia 2012, o 13:26

Wszystko jest kwestia względną,ale masz dużo racji. często jest albo czarne albo białe. Nie ma świętych krów,ani wolnych owieczek,wszystko musi się ze sobą łączyć i przeplatać się.


Wróć do „Inspiracje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości