Struny, Wymiary i Bóg

Miejsce gdzie nauka i duchowość stają się jednym.
LSK
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2015, o 01:29
Reputacja: 0
Płeć: M

Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: LSK » 26 stycznia 2015, o 02:11

Ogólna teoria względności dowodzi że grawitacja jest wywołanym przez masę zagięciem czasoprzestrzeni (czwartego wymiaru), ale OTW już nie wyjaśnia pochodzenia reszty oddziaływań. Na to pytanie m.in. próbuje odpowiedzieć teoria strun.

Jeżeli zakrzywienie czwartego wymiaru potrafi wytworzyć jedno z fundamentalnych oddziaływań (grawitację), powinny być inne wymiary, których zagięcia wytwarzają wszystkie inne oddziaływania.

Wymiar 0 - Punkt - zakrzywienie - Linia Prosta
1 Wymiar - Linia Prosta - zakrzywienie - Płaszczyzna
2 Wymiar - Płaszczyzna - zakrzywienie - Głębokość (przestrzeń)
3 Wymiar - Przestrzeń - zakrzywienie - Czas
4 Wymiar - Czasoprzestrzeń - zagięcie - Grawitacja
5 Wymiar - 5 wymiarowa przestrzeń pseudoriemannowska "Rozmaitość" - zagięcie - Elektromagnetyzm
6 Wymiar - 6 wymiarowa Rozmaitość - zagięcie - Oddziaływanie słabe
7 Wymiar - 7 wymiarowa Rozmaitość - zagięcie - Oddziaływania silne
8 Wymiar - 8 wymiarowa Rozmaitość - zagięcie - ?
9 Wymiar - 9 wymiarowa Rozmaitość - zagięcie - ?
10 Wymiar - 10 wymiarowa Rozmaitość - zagięcie - Struny
11 Wymiar - 11 wymiarowa Rozmaitość - Brany

Mamy dodatkowe wymiary, które wyjaśniają pochodzenie oddziaływań. Co dalej? Możemy wyobrazić siebie samych w tych dodatkowych wymiarach. Na początek obserwując siebie z trzeciej osoby.Teraz możemy spróbować wyobrazić siebie samych w dodatkowych wymiarach, z perspektywy "pierwszej osoby", widzianej naszymi oczami bez ciała i z perspektywy pamięci, świadomości, emocji itd. można by
powiedzieć z perspektywy "duszy" :) (będę używał słowa świadomość)

3 Wymiar - Teraźniejszość - Wiemy że są cztery wymiary potwierdza to OTW, ale nasza świadomość za życia jest zakotwiczona właśnie tutaj. Świadomość na tym wymiarze postrzega oddzielnie czas i przestrzeń. Czas w jednej formie - teraźniejszości (iluzja czasu, hmm ile trwa teraźniejszość :P) Doświadczenia są rozłożone w czasie.
4 Wymiar - Wieczność (Czas) - Czas jako jeden stan czyli wieczność. Wszystkie doświadczenia, emocje w trzecim wymiarze były rozłożone w czasie jako przeszłe, teraźniejsze i przyszłe. Tutaj świadomość postrzega wszystkie doświadczenia jednocześnie. Osoby które doświadczyły śmierci często mówią o panoramicznym przeglądzie swojego życia. "Wieczność jest niekończącym posiadaniem całego swojego życia na raz."
5 Wymiar - Rozgałęzienia osi czasu - Z piątego wymiaru świadomość postrzega inne możliwości wyboru swojej ścieżki życiowej, wie jak jej życie mogło się potoczyć gdyby dokonała innych wyborów.
6 Wymiar - To wszystkie możliwe ścieżki rozwoju wszechświata od powstania pierwszych cząstek, czyli wszechświaty w których powstały zupełnie inne piąte wymiary. W tym wymiarze świadomość postrzega doświadczenia wszystkich innych wersji siebie oraz wszystkich innych (cudzych) świadomości znajdujących się w naszym wszechświecie i wszystkich innych wszechświatach, w których piąty wymiar mógł rozwinąć się w inny sposób. Świadomość postrzega doświadczenia wszystkich innych świadomości jak swoje własne, jednocześnie pozostając oddzielną świadomością - Świadomość zbiorowa. Osoby które doświadczyły śmierci nie raz mówią że doświadczyły czegoś w rodzaju wszechwiedzy, która przeminęła wraz z powrotem do życia.
7 Wymiar - Sięga punktu wcześniejszego niż powstanie pierwszych cząstek. Zamiast wieczności zawiera w sobie nieskończoność, czyli punkt w którym zaczął powstawać nasz wszechświat. Tutaj świadomość zbiorowa staje się jednym super-bytem. Jeśli ktoś tutaj dotrze za życia (nieważne w jaki sposób, oświecenie, oobe, itd.), nie zabierze w drodze powrotnej ze sobą doświadczeń, wiedzy jakie posiadał jako super-byt, z powodu swojej odrębności, zakotwiczenia świadomości (duszy) w trzecim wymiarze. Z drogą powrotną wiedza o jedności jako super-byt przemija, podobnie było w wymiarze szóstym. (Zaczyna się herezja!) To jest przyczyną dlaczego większość religii i systemów filozoficznych umiejscawia w siódmym wymiarze Boga. Wszędzie przewija się "siódemka", Biblia 7 Dni ,Mitologia Chińska 7dziur, Koran 70.000 sposobów wielbienia Allaha, Monroe 7 pierścieni, 7 ciał człowieka itd. Ci którzy tutaj dotarli, w drodze powrotnej utracili wiedzę i zapomnieli o tym, że to oni są super-bytem, zapomnieli że to oni są Bogiem. Wszyscy i wszystko jest Bogiem.
8 Wymiar - Nieliczne religie przekroczyły granice siódmego wymiaru tylko dzięki geometrii i wielowymiarowości, można powiedzieć że miały własny rodzaj teorii strun :) Kabała-Drzewo Życia, Aztekowie 9-13 poziomów nieba, Joga Kundalini-11 ciał, prawdopodobnie też Egipcjanie, Inkowie, Majowie i parę innych religii. Ósmy wymiar zawiera różne nieskończoności. W tym wymiarze znajdują się wszechświaty zupełnie różne od naszego, rządzące się zupełnie innymi prawami. Super-byty z różnych nieskończoności (jako osobne byty).
9 Wymiar - Tworzy więź pomiędzy wszystkimi nieskończonościami znajdującymi się w ósmym wymiarze. Super-byty z różnych nieskończoności jako zgromadzenie (superświadomość zbiorowa).
10 Wymiar - To punkt w którym powstały wszystkie możliwe nieskończoności. Superświadomość zbiorowa jako jeden Nad-byt.
11 Wymiar - Źródło nieskończonych nieskończoności, nieskończone możliwości.

Dalej z perspektywy świadomości nie ma już nic do podzielenia (choć wcale nie musi tak być). Dwie opcje:
- Nieskończony potencjał, jest też częścią czegoś, tylko czego?
- Pętla - fraktalność, z nieskończonego potencjału Boga (nad-bytu) rodzi się zalążek wszechświata i wszystko zaczyna się na nowo.

Używając teorii strun, wielowymiarowości do opisu świadomości (duszy) w innych wymiarach, widać wielkie podobieństwo do światów duchowych opisywanych przez systemy filozoficzne i religie. W teorii strun każde zagięcie kolejnego wymiaru produkuje fundamentalne oddziaływania. Można też zaobserwować odwrotność zagięcia - rozdarcie, "przebicie" z wyższych wymiarów, w każdej skali.
Skala Mikro - dylatacja czasu, problem pomiaru, dualizm korpuskularno-falowy , superpozycja cząstek
Skala Makro - dylatacja czasu, postrzegamy czasoprzestrzeń oddzielnie jako czas i przestrzeń

Jeśli wielowymiarowość użyta do opisu świadomości w innych wymiarach naprawdę "działa", powinny być "przebicia" z wyższych wymiarów również w sferze świadomości... i są :
4 Wymiar - Czasoprzestrzeń - przebicie - deja vu, intuicja, przepowiadanie przyszłości
5 Wymiar - Rozgałęzienia osi czasu - przebicie - jasnowidzenie
6 Wymiar - Świadomość zbiorowa - przebicie - telepatia, "logiczność" w generatorach liczb losowych
7 Wymiar - uzdrawianie i inne

Generatory liczb losowych to układ elektroniczny działający na zasadzie obrazowania parametrów szumu elektrycznego, generujący losowy ciąg liczb binarnych (elektryczność wg teorii strun jest zagięciem 6 wymiaru, tutaj też znajduje się świadomość zbiorowa). Urządzonko po prostu tworzy losowość, w postaci liczb. Ta losowość na wykresie wygląda mniej więcej jak linia prosta, gdy losowości znika widać to na wykresie. A losowość znika tylko wtedy, gdy wiele milinów ludzi myśli o tym samym (zbliża się swym stanem świadomości do stanu świadomości zbiorowej). To żadne pseudo jajca :) Uniwersytet Princeton bada to od lat, ("Project Globalnej Świadomości", w późniejszych latach "Globalna Inicjatywa Koherencji"), to jak namacalny dowód, ale naukowce nie wiedzą do końca "jak to działa".http://www.glcoherence.org/monitoring-s ... -data.html

Granice naszego wymiaru
Granicą duszy jest ciało (za życia). Granice praw fizyki to tzw. "osobliwości", np. czarna dziura jest osobliwością. Wg OTW masa czarnej dziury nie ma ograniczenia, ale jest jej dolna granica gęstości to 10do18 kg/m³. Każde ciało obdarzone masą chwilę przed osiągnięciem promienia grawitacyjnego ma gęstość około 10do18 kg/m³
Mikro - jądra atomowe mają gęstość 10do18 kg/m³ (typowa osobliwość)
Makro - Czarna dziura (nieskończona masa, ale dolna granica wynosi 10do18 kg/m³)
Skala wszechświata - Ciemna energia, nie wiem, ale nie zdziwię się jeśli jej gęstość wynosiła by właśnie (gdyby była dodatnia) 10do18 kg/m³.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: Kocur » 28 stycznia 2015, o 03:55

"Jeżeli zakrzywienie czwartego wymiaru potrafi wytworzyć jedno z fundamentalnych oddziaływań (grawitację), powinny być inne wymiary, których zagięcia wytwarzają wszystkie inne oddziaływania."

To błąd logiczny. "Powinny" to już myślenie życzeniowe a nie wniosek. A teoria strun zdaje się, że była już jakiś czas temu obalona i teraz są inne i pewnie będzie powstawać tego jeszcze więcej a ktoś będzie na tym zarabiał :D
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

LSK
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2015, o 01:29
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: LSK » 10 grudnia 2015, o 14:52

I na czym ten błąd polega? Żadne myślenie życzeniowe to jest geometria, każdy następny wymiar jest "zakrzywieniem" poprzedniego.
Teoria strun została obalona? Że co? ciekawe w jakim świecie? niby kiedy i jak? Jeszcze jej eksperymentalnie nie potwierdzono, więcej nawet nie znaleziono sposobu na eksperymentalne potwierdzenie, ale już ją obalono? ciekawe... Nie wspominając o tym że to właśnie teoria strun jest pretendentką do teorii wszystkiego.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: Kocur » 10 grudnia 2015, o 17:17

Hehe teoria wszystkiego to najśmieszniejszy pomysł na jaki ludzie wpadli :D Śmieszne jest teoretyzowanie tego typu i tyle.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: kwiatuszek » 11 grudnia 2015, o 01:06

Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego hehe

LSK
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2015, o 01:29
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: LSK » 11 grudnia 2015, o 07:00

Ja tam nie wiem co jest w tym śmiesznego :-/ Śmieszne to jest zakładanie z góry że czegoś się nie da.
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi".

Wszystkiego w znaczeniu dowolnego doświadczenia fizycznego, a nie "wszystkiego".

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: Kocur » 11 grudnia 2015, o 16:35

"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi".

Przypomina mi się scena z poranku kojota jak bohater wypowiadający te słowa (bufon) zostaje na końcu wyrolowany.

Tekst pasuje też do nowoczesnych kołczów, którzy udają, że potrafią rozwiązać każdy problem klienta i są dobrzy w "mowach motywacyjnych".
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Struny, Wymiary i Bóg

Postautor: Prometeusz » 11 grudnia 2015, o 21:33

Teoria strun jest bardzo ciekawa, nie to, że została ona obalona, ale nigdy jeszcze nie została potwierdzona. Jest to model teoretyczny, który jesli okazałby sie prawdziwy to fajnie tłumaczyłby pewne rzeczy. Lecz to jest tak jak z kosmologią, nie mamy metod bezpośredniego sprawdzenia teorii, a czy coś jest prawdziwe to będą decydowały albo umysły, ktore sie w tym orientuja albo potem działanie jakiejś "bomby" zrobionej na podstawie tej teorii :P


Wróć do „Nauka i Duchowość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość