Wątpliwość natury duchowej

Miejsce gdzie nauka i duchowość stają się jednym.
Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Wątpliwość natury duchowej

Postautor: Kocur » 31 maja 2014, o 08:05

Pomyślałem sobie przed chwilą: a co jeśli nie ma reinkarnacji, karma indywidualna nie istnieje a wszystko czego doświadczamy medytując to iluzja tworzona przez nasze mózgi? To co uważałem zawsze za dowód na reinkarnację można wytłumaczyć inaczej. Ludzie różnią się stopniem rozwoju duszy z przypadkowych powodów - dusza może rozwijać się tak samo jak ciało i rozwinąć się prawidłowo albo przez zły proces wychowania dusza nie dojrzewa. Dusza umiera wraz z ciałem po śmierci i znika, Duch na powrót roztapia się w boskiej świadomości. Nie ma sprawiedliwości bo Bóg jedynie doświadcza świata przez wszystkich ludzi, nie potrzebuje do tego indywidualnej karmy i reinkarnacji dusz. Wszystkie wizje i świat astralny to jedynie projekcje umysłów, przenikają się bo są połączone. Nasza karma bierze się jedynie z karmy rodzinnej i nie odpowiadamy za to co robiliśmy wcześniej, teraz naprawiamy to co zepsuli nasi przodkowie. Co Wy na to? :) Jest jakiś słaby punkt tej teorii?

Przy okazji mocnym punktem tej teorii jest fakt istnienia karmy rodzinnej, chorób genetycznych itd oraz powiązanie karmy z horoskopem. Indywidualna karma tutaj moim zdaniem wchodziłaby w konflikt z karmą rodzinną. Bo badając karmę widać szczegółowo powiązania z karmą rodziców, ze zdarzeniami z przeszłości rodziny, z którymi ja nie mam nic wspólnego. Na potwierdzenie indywidualnej karmy są jedynie wizje, które równie dobrze mogą nie pokazywać prawdy mimo, że są pozornie logiczne.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Wątpliwość natury duchowej

Postautor: Sidd » 31 maja 2014, o 11:02

Dobra teoria,
Dopracuj ją i możesz napisać książkę. :)

Karmę rodzinną rozszerzyłbym na uwarunkowania genetyczne, społeczne i cywilizacyjne.

Patrząc na to z innego punktu widzenia - nie ma reinkarnacji, ponieważ nie ma przeszłości i przyszłości. Wszystko jest obrazem w głowie :)
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Wątpliwość natury duchowej

Postautor: Kocur » 31 maja 2014, o 12:02

Nie chcę tego dopracowywać, wolałbym żeby ktoś to obalił :D
Sidd pisze:Patrząc na to z innego punktu widzenia - nie ma reinkarnacji, ponieważ nie ma przeszłości i przyszłości. Wszystko jest obrazem w głowie :)


No tak ale powstaje pytanie skąd się ten obraz wziął i dlaczego każdy ma inny :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Wątpliwość natury duchowej

Postautor: Sidd » 31 maja 2014, o 17:06

Taka jest właściwość umysłu - tworzy obrazy na podstawie bodźców zewnętrznych i wewnętrznych skojarzeń. Każdy ma inny, ponieważ nikt nie ma identycznych umysłów.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net


Wróć do „Nauka i Duchowość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości