Atma Kriya - joga dla duszy

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
Awatar użytkownika
Atma Kriya
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 17:37
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Atma Kriya - joga dla duszy

Postautor: Atma Kriya » 8 kwietnia 2010, o 19:53

Atma to dusza ukryta wewnątrz każdego z nas – to, kim naprawdę jesteś. Atma jest rdzeniem i esencją Twojego istnienia. To świadomy obserwator każdej Twojej myśli, każdego uczucia, słowa i czynu. „A czyż nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6:19) Atma to ten Duch, który jest w Tobie – to Twoje prawdziwe Ja. Tylko Atma jest niezmienna w tym świecie pełnym ciągłych przemian. Ta dusza jest źródłem wiecznego pokoju, miłości i szczęścia, a także nieograniczonych możliwości, drzemiących w każdym z nas. Gdy odkryjemy wewnątrz siebie tę Atmę i zaczniemy żyć z jej nieustanną świadomością, całe nasze codzienne życie nabierze blasku Ducha.

Seminarium Atma Kriya to zaproszenie do jednej z najwspanialszych podróży, jakie można odbyć – to podróż ku centrum Twej istoty, ku Atmie. Przez tysiące lat starożytni jogini odbywali tę samą podróż w poszukiwaniu swej prawdziwej istoty. Ten proces poznawania siebie, swego wewnętrznego wszechświata, nazywamy urzeczywistnianiem jaźni. Ten dar już jest wewnątrz nas. Jednak by mieć do niego dostęp, potrzebny jest klucz. Takie klucze były udostępniane w różnych czasach pod postacią różnych technik jogi. Atma Kriya jest systemem jogi, dającym nam zestaw kluczy, którego potrzebujemy w obecnych czasach. Atma Kriya to joga dla duszy – jej celem jest podniesienie ograniczonej ludzkiej świadomości do nieskończonej świadomości Ducha.

Mahawatar Babadżi mówi: "Serce jest czyste w swej istocie. Niech poprzez praktykę Atma Kriya wasze serca powrócą do swej pierwotnej czystości, która jest Boską Miłością. Niech święci, którzy przyszli tu przed wami przetrą wam szlak przez swój przykład. Podążaj za ich prowadzeniem i wespnij się po złotej drabinie czakr do rzeczywistości duchowego wyzwolenia. Gdy siedzisz w medytacji Atma Kriya, przypominaj sobie odpowiedzi na cztery najważniejsze pytania w życiu: "Kim jestem? Skąd przybywam? Dlaczego tu jestem? Gdzie zmierzam?" Wraz ze Swamim Vishwanandą zaprojektowałem techniki Atma Kriya i zapewniamy cię, że dzięki starannej praktyce i łasce Boga, możesz znaleźć odpowiedzi na te pytania jeszcze w tym życiu! I zaprawdę tak jest."

Techniki Atma Kriya zostały przekazane światu przez Mahawatara Babadżiego za pośrednictwem Jego bliskiego ucznia, Śri Swamiego Vishwanandy. Nauczają ich wyznaczeni przez Swamiego, certyfikowani nauczyciele Atma Kriya i z Jego błogosławieństwem pośredniczą w szczególnej inicjacji mającej miejsce pod koniec kursu. Inicjacja ta nazywa się Śaktipat. To bezpośredni przekaz energetyczny pochodzący od Mahawatara Babadżiego, „iskra” Jego mocy zapewniająca pomyślność w późniejszej praktyce. Poprzez Śaktipat aktywowane są czakry – centra energetyczne w naszym ciele – a także w sposób delikatny budzona jest energia Kundalini Śakti. Gdy proces ten wsparty jest późniejszą regularną praktyką, rezultatem jest lepsze zdrowie, osiąganie wyższych stanów świadomości, a ostatecznie doświadczanie Boskiego błogostanu Atmy. Śaktipat jest całkowicie bezpieczny i zachodzi bez wysiłku ze strony ucznia.

Odwiedź http://atmakriya.pl, aby zobaczyć listę planowanych w najbliższym czasie kursów, lub naszego bloga dotyczącego szeroko pojętej duchowości: http://blog.atmakriya.pl

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Atma Kriya - joga dla duszy

Postautor: Niewinny » 8 kwietnia 2010, o 20:29

Atma Kriya - joga dla duszy, Calgon - dłuższe życie dla pralki


Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości