przekaz szamana

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
jaras
Posty: 21
Rejestracja: 9 października 2007, o 20:57
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

przekaz szamana

Postautor: jaras » 13 grudnia 2007, o 20:47

Czego człowiek mógłby się dzisiaj nauczyć?

Aby mądrze żyć, nie musimy wyrzekać się swojej religii, ale w naszych własnych sercach, musimy stać się prawdziwymi wobec Boga, siebie i drugiego człowieka.

Chcę tutaj zaofiarować połączenie sfery duchowej i materialnej. Traktuję to poważnie i bez lęku, ponieważ lęk uważam za objaw oddalenia się od Boga. Lęk wynika z samolubstwa i słabości, a nie takich sług potrzebuje Bóg, do wypełnienia swojego planu. Cokolwiek określasz mianem "Bóg". I tak masz, jak Go określasz.

Jeśli żyjemy miłością i zaufaniem, duchowość objawia się w naszym świecie materii i niczego nam nie brakuje. Jezus powtarzał, że Królestwo Boże jest w nas, a my jesteśmy zarówno duchem, jak i materią. Cała moc, jaką objawiasz w swoim życiu, wynika ze zrozumienia i pogodzenia tych dwóch aspektów własnego ja.

Prawdą nazywam otaczającą nas rzeczywistość. Niewłaściwe postępowanie sprawia, że otaczająca nas rzeczywistość staje się nieprzyjemna. Musimy przyznać, że to nasze własne działania sprowadzają nas na manowce. Dopóki nie uznamy pełni swoich błędów, nie będziemy mogli ich poprawić.

Jeśli jesteś uczciwy wobec samego siebie i wytrwały w takiej postawie, świat wokół ciebie stale ulega zmianom i wspiera twoje działania. Jeśli ty pomagasz życiu, życie pomaga tobie. Stopniowo, zaufaniem zastąpisz wątpliwości, a miłością, paraliżujący strach.

Musisz umieć połączyć ducha z materią. By to uczynić musisz dogłębnie poznać siebie.
Niektórym ludziom wystarcza sama materia, ale tacy, nie potrafią sobie poradzić w chwili, gdy tracą zdrowie lub swoje bogactwa. Inni wzmacniają jedynie swojego ducha, ale słabną, gdy okazują się niepraktyczni. Jedni i drudzy stają się bezradni w chwili próby, gdyż nie posiadają rzeczywistych fundamentów.

Materia jest tą naszą częścią, która wymaga pożądania i namiętności. Kierując się własną mądrością dążysz do tego, czego pragniesz, wiedząc, czy jest to dla ciebie dobre, czy złe. Słabniemy gdy wybieramy to co rani nas lub otaczających nas ludzi.

Nasza duchowa część to jedność i harmonia, pozytywna część wypełniającego nas boskiego prawa życia, tworzącego braterstwo. Pomaga nam ona zrównoważyć namiętności fizycznej strony własnej osobowości. Kiedy potrafimy połączyć w nas te pozorne sprzeczności, cieszymy się prawdziwym szczęściem.

Możesz stawiać swoje zamki aż do chmur, ale na skale, ponieważ życie, jest połączeniem duchowości i sensownego materializmu. Materia i duch idą w parze. Osoba, która zrównoważy obie te siły ma wielkie zamiary i mocne podstawy. Odniesie w życiu sukces. Twoje zrozumienie, że jesteś częścią Boga ma efekt w napotykanych przez ciebie przeszkodach i umiejętności radzenia sobie z nimi. To jak rozumiesz otaczającą cię rzeczywistość, takie masz życie.

przekaz szamana

Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość