Dalajlama

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
Awatar użytkownika
Ariana
Reputacja: 0

Dalajlama

Postautor: Ariana » 3 czerwca 2007, o 17:19

"Nie wystarczy po prostu coś usłyszeć albo przeczytać; powinniście się starać wykorzystywać nauki w praktyce duchowej, ponieważ jedynie wtedy przyniosą one prawdziwy pożytek"

"Uczucia mogą być pozytywne lub negatywne. W wypadku gniewu mamy do czynienia z emocją negatywną. Jej cechą jest to, że bezpośrednio stwarza poczucie braku szczęścia i powoduje niepokój. W efekcie wywołuje działania, które przynoszą krzywdę innym, a to sprowadza ból i cierpienie na nas samych."

"Nawet, jeśli zgromadziło się pewną ilość negatywnego potencjału karmicznego, istnieje wciąż możliwość zrównoważenia go poprzez nagromadzenie pozytywnych działań. Wszystko zależy od nas samych."

"Miłość i współczucie są często niestety tylko przywiązaniem. Wypływa ono z przekonania, ze cos jest nasze lub jest dobre dla nas. To właśnie jest przywiązanie. Kiedy nastawienie danej osoby do nas zmienia się, natychmiast znika poczucie bliskości z nią. Prawdziwe współczucie rozwija pragnienie przynoszenia jej szczęścia i radości niezależnie od jej reakcji i uczuć, które do nas żywi."

"Obserwujcie umysł przez cały czas. Szczególnie, jeśli medytujecie nad umysłem przebudzenia, powinniście zawsze mówić o zaletach innych ludzi i wychwalać je, a ukrywać własne."

"Jeśli chcesz, aby inni byli szczęśliwi, ucz się współczucia. Jeśli sam chcesz być szczęśliwy, także ucz się współczucia."

"Żadna ludzka istota nie może przeżyć bez ludzkiej wspólnoty."
Jesteśmy częścią historii, częścią opowieści ....

Sidd
Administrator

Postautor: Sidd » 15 czerwca 2007, o 08:30

Inspirujące :)
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

malgosia6

Re: Dalajlama

Postautor: malgosia6 » 25 czerwca 2010, o 20:44

Awatar użytkownika
Prometeusz
Kontaktowanie:

Postautor: Prometeusz » 5 lipca 2010, o 10:39

Podoba mi się to co powiedział, sprawdza się w praktyce :)

Awatar użytkownika
Tao-Universum

Postautor: Tao-Universum » 8 października 2010, o 08:48

Dla mnie to człowiek historia, pełny dobroci, dystansu, i chyba co najważniejsze obiektywizmu, ale to akurat moje subiektywne zdanie :)
Jasność - 12 AntyCzakr

Ta książka przeznaczona jest dla niezwykłych czytelników - dla tych, którzy są w pełni odpowiedzialni za siebie i swoje życie, którzy przestali rozglądać się naokoło, szukając przyczyn swoich niepowodzeń.

www.Tao-Universum.pl

Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”