Rozmowy z Bogiem

Polecane pozycje
Awatar użytkownika
Premati
Posty: 60
Rejestracja: 31 maja 2008, o 14:24
Reputacja: 0
Płeć: M

: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Premati » 11 lutego 2009, o 16:59

Dokładnie. Akcja filmu dotyczy okresu do napisania książki "Rozmowy z Bogiem" oraz okresu po napisaniu- turne po USA.
<3

zbigniewcichon
Posty: 3
Rejestracja: 22 lutego 2009, o 20:56
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: zbigniewcichon » 22 lutego 2009, o 22:25

Witajcie

RzB czytam już czwarty raz :-) trafiły w odpowiednim akurat momencie mego życia w moje ręce. Tu jest strona : http://www.rzb.pl/tm1.html Rozmów z Bogiem

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Prometeusz » 24 lutego 2009, o 13:50

Zostałem zachęcony przez was do obejrzenia tego filmu. :)
Ściągnąłem też książki ale tylko je przejrzałem. Treści tej książki są napewno bardzo utylitarne.

Jadnak dla mnie ten film i ta historia jest kolejnym przykładem jak wszystko można sprzedać.

Znam mnóstwo biografii w których taki (dokładnie taki!) przypadek skierował ludzi w stronę napisania takiej książki, zajęcia się tą tematyką. I to wcale nie był Bóg tylko pustka.... w lodówce hehe.

lokumbo

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: lokumbo » 25 lutego 2009, o 18:28

dokladnie tak jest Full Moon...w wiekszosci przypadkow tylko o zysk chodzi. i mowie ogolnie o wspolczesnej literaturze, bo "rozmow z bogiem" nie czytalem.
i dlatego warto siegac po ksiazki pisane tak okolo 50-100 lat temu, gdy autorzy pisali dla czytelnikow, a nie dla "klientow".

zbigniewcichon
Posty: 3
Rejestracja: 22 lutego 2009, o 20:56
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: zbigniewcichon » 26 lutego 2009, o 21:00

Jak można wypowiadać się na temat czegoś co się nie przeczytało ? Treści zawarte w RzB są i w innych źródłach, więc można by tylko powiedzieć że Walsh nic nowego nie odkrywa może innym językiem pisze jak dla mnie językiem bardzo prostym ale to oczywiście kwestia wyboru.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 62
Rejestracja: 25 marca 2007, o 17:17
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Maciek » 27 lutego 2009, o 17:24

Film obejżałem. Warty polecenia z pewnością, dla kogoś jednak kto nie miał w ogóle doczynienia z książką i nie jest w temacie "duchowym" raczej nie bedzie zbytnio interesował :D

lokumbo

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: lokumbo » 2 marca 2009, o 00:20

zbigniewcichon :)

wyraznie zaznaczylem, ze mowie ogolnie o wspolczesnosci, a nie o "RzB" (w domysle czytaj: nie wiem czy to dotyczy "RzB").

pozdrawiam

mosca1
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2009, o 14:14
Reputacja: 0

: Rozmowy z Bogiem

Postautor: mosca1 » 25 marca 2009, o 14:34

Witam wszystkich
Właśnie jestem w trakcie "zdobywania" filmu.
Ale odnośnie zarabiania na tym temacie, to czy ktoś zauważył ile na tym zarabia i zarabiał od wieków kościół ? Mam w rodzinie księdza i znam działanie tej firmy od podszewki. Warto się raczej zastanowić kto zarabia zasłużenie: kościół - strasząc nas okrutnym, bezwzględnym Bogiem, czy Walsch - namawiając do przyjaźni z kochającym stwórcą ?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Prometeusz » 27 marca 2009, o 22:56

Ostatnio zaczynam być osobą coraz silniej wierzącą w Boga, ale te książki wertuje wertuje ale do mnie nie trafiają, nie przedstawiają też dla mnie wartości poznawczej, moim zdaniem są o niczym i nic nie wyjaśniają, dają tylko odpowiedzi, które nie są odpowiedziami, nie widzę w nich "dialogu" szczególnie takiego który by otwierał nowe horyzonty. Film polecam książki, odradzam.

Kościół? Wiadomo... nie ma o czym gadać. Jednak do czegoś tam jest potrzebny ;).

mosca1
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2009, o 14:14
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: mosca1 » 28 marca 2009, o 09:06

Wertowanie książki a jej przeczytanie to dwie różne czynności.
Trylogia RzB pokazała mi, w najbardziej odpowiednim momencie, że nie jestem osamotniony w poglądach, które samoistnie pojawiły się w mojej głowie już we wczesnej młodości i rozwijały z biegiem lat. Wyzwoliłem się z wielu pułapek myślowych, a uczucie wolności odmieniło i nadal odmienia moje życie. Nie muszę i nie chcę w tym miejscu nikogo namawiać do czytania, ani akceptacji treści RzB.
Szukałem i znalazłem, czego życzę wszystkim :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aileen
Posty: 20
Rejestracja: 3 stycznia 2009, o 16:42
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Aileen » 27 maja 2009, o 07:03

Full Moon, mosca1 - gratuluje;)) Wiara w Boga to moim zdaniem najważniejsza rzecz do uzdrowienia. Wszyscy musimy pracować nad polepszeniem kontaktu z Nim;)) Bardzo przyjemna praca, choć nie raz wywala. Głownie żal;) Dzięki RzB wile się dowiedziałam, poszerzyłam horyzonty swojej iadomości i nabrałam większej wiar yw Boga;) Fajne uczucie. Kto nie czytał tej ksiązki polecam serdecznie;) Ja jestem an 3 tomie - w połowie;) Ksiązka dotarła do mnie w już wcześneij, ale dopiero teraz nadszedł odopwiedni czas, bym ją przeczytała i o dziwo porusza te tematy, na które ja miałam wątpliwości, nad którymi ja się zastanawiałam akurat w tym czasie. Świetna sprawa , bo od razu dostałam odpowiedzi w bardoz przystępnej i miłej formie;)

Awatar użytkownika
Aileen
Posty: 20
Rejestracja: 3 stycznia 2009, o 16:42
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: Aileen » 27 maja 2009, o 07:04

Film również polecam. Dostałam go od forumowicza, za co mu bardzo dziękuję tutaj;)

mosca1
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2009, o 14:14
Reputacja: 0

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: mosca1 » 27 maja 2009, o 10:37

Dziwnym zbiegiem okoliczności ostatnio bardzo często w gronie znajomych poruszany jest temat wiary. Nie mogę się nadziwić z jakim uporem niektórzy bronią instytucji piekła i jego władcy ! Upierają się że Boga trzeba się bać bo inaczej po świecie chodziliby sami złoczyńcy. Trudno jest im pojąć że dobro i miłość mogą z nas wypływać bez poczucia strachu przed karą. A to już jest smutne.
No ale to tak jest, jak człowieka zaprogramują od dzieciństwa i zabronią samodzielnie myśleć, strasząc wiecznymi mękami...
RzB pomagają się wyzwolić z takiego więzienia. Ale jest też masa innych książek i publikacji, choćby o świadomym oddychaniu.
Pozdrawiam wszystkich :)

lokumbo

Re: Rozmowy z Bogiem

Postautor: lokumbo » 1 czerwca 2009, o 10:51

czas reklamy dobiegl konca ;).
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 2009, o 22:48 przez lokumbo, łącznie zmieniany 4 razy.

nikt
Posty: 368
Rejestracja: 4 marca 2009, o 11:25
Reputacja: 0
Płeć: M

: Rozmowy z Bogiem

Postautor: nikt » 1 czerwca 2009, o 11:11

lokumbo-teraz to ja dopiero do niej zajrzę...hihhiiii,ale zrobiłeś reklamę :) .


Wróć do „Książki o duchowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości