Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Polecane pozycje
Fred
Posty: 7
Rejestracja: 2 września 2010, o 23:31
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: Fred » 3 września 2010, o 18:11

Książka, dzięki której zacząłem interesować się rozwojem duchowym. Przez kilka miesięcy czytałem codziennie po jednym rozdziale. Przeczytałem ją kilkadziesiąt razy. Uwielbiam do niej wracać. Pozycja krótka, ale bardzo konkretna i napisana przystępnym językiem. Jedna z najważniejszych pozycji w moim życiu :)

Pozdrawiam
Fred

Awatar użytkownika
metasearcher
Posty: 31
Rejestracja: 9 czerwca 2011, o 15:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: metasearcher » 9 czerwca 2011, o 15:41

Wspaniała książka, jak wszystkie książki de Mello zresztą. Osobiście najchętniej polecam zawsze "Przebudzenie" tegoż autora. Jest to pozycja, która wywarła na mnie swego czasu ogromne wrażenie i pozytywnie wpłynęła na moją życiową ścieżkę.

Oto mój ulubiony cytat z tej właśnie książki:
Trzy najtrudniejsze dla istoty ludzkiej rzeczy nie mają związku ani z wyczynami fizycznymi, ani z osiągnięciami natury intelektualnej. Pierwsza z nich - to odwzajemnienie nienawiści miłością, druga - przyjęcie odrzuconych, trzecia - przyznanie się do błędu.
Zapraszam na stronę: Rozwój duchowy - zajrzyj w głąb siebie
oraz do przeczytania Tao Te Ching w polskim tłumaczeniu.

6re6
Posty: 9
Rejestracja: 7 czerwca 2011, o 21:49
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: 6re6 » 9 czerwca 2011, o 20:56

Metasearcher dzięki za cytat :)

Przyznawać się do błędu umiem, nawet to lubię bo widzę szacunek w oczach ludzi i mam okazje do rozwoju. A jestem zdania, że zawsze można się czegoś fajnego nauczyć i człowiek jest zbyt zmienny (a przynajmniej ja), by sztywno trzymać się ciągle tych samych przekonań. Jeśli coś zepsułem, nie miałem racji, czy zaszkodziłem komuś - najlepszą drogą dla mnie, bym był lepszy, jest przyznać się i wyciągnąć wnioski.

Ehh prawda z tym odwzajemnianiem nienawiści miłością - trudne cholernie :(

Swoją drogą to już któryś raz, gdy czytam o panu De Mello. Zdaje się, że trzeba coś od niego przeczytać.

:)

Awatar użytkownika
metasearcher
Posty: 31
Rejestracja: 9 czerwca 2011, o 15:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: metasearcher » 10 czerwca 2011, o 08:34

6re6 pisze:Swoją drogą to już któryś raz, gdy czytam o panu De Mello. Zdaje się, że trzeba coś od niego przeczytać.
O tak, jeśli cenisz sobie sprawy ducha, de Mello jest lekturą obowiązkową. Tym bardziej, że był chrześcijaninem, więc jego książki łączą w naturalny sposób ideologie wschodu i zachodu. To, co dla nas jest niezrozumiałe w tekstach wschodnich mistrzów, u de Mello jest przedstawione w sposób prosty i zrozumiały.
Zapraszam na stronę: Rozwój duchowy - zajrzyj w głąb siebie
oraz do przeczytania Tao Te Ching w polskim tłumaczeniu.

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: villah » 7 sierpnia 2011, o 21:36

co to za roznica czy był chrzescijaninem gejem czy pedofilem?

Awatar użytkownika
999Krysia
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:11
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: 999Krysia » 14 sierpnia 2011, o 20:39

...Poza etykietki , ideologie, róznice....
....Dorastasz w momencie ,gdy umiesz się śmiać sama z siebie...

Awatar użytkownika
Tao-Universum
Posty: 133
Rejestracja: 16 marca 2010, o 10:52
Reputacja: 0

Re: Anthony De Mello "Wezwanie do miłości"

Postautor: Tao-Universum » 31 sierpnia 2011, o 11:59

No chyba jest różnica,również pod względem moralności. Ale jeżeli chodzi o samą książkę,to polecam wszystkim. Naprawdę warto.
Jasność - 12 AntyCzakr

Ta książka przeznaczona jest dla niezwykłych czytelników - dla tych, którzy są w pełni odpowiedzialni za siebie i swoje życie, którzy przestali rozglądać się naokoło, szukając przyczyn swoich niepowodzeń.

www.Tao-Universum.pl


Wróć do „Książki o duchowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości