Metamorfozy – tygodniowy warsztat. Poważne problemy.

Wszystkie ciekawe i warte sprawdzenia linki
tuiteraz
Posty: 42
Rejestracja: 26 marca 2015, o 14:40
Reputacja: 0
Płeć: K

Metamorfozy – tygodniowy warsztat. Poważne problemy.

Postautor: tuiteraz » 31 marca 2015, o 12:09

Stowarzyszenie „U Źródła” oraz
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”
www.u-zrodla.pl, www.tuiteraz.eu

zapraszają 25-31.V. 2015 w Warszawie na

“Metamorfozy – tygodniowy warsztat dla ludzi z bardzo poważnymi problemami własnymi lub dzieci/wnuków”.
Warsztat ustawień hellingerowskich.
Prowadzi Ewa Cyzman-Bany.


Zapraszamy na warsztat głębokich życiowych przemian.

Za pomocą Ustawień Systemowych i autorskich metod Ewy Renaty Cyzman-Bany pracujemy z ciężkimi przypadkami depresji, zaburzeń żywienia (bulimia, anoreksja), bezpłodnością, ciężkimi chorobami (rak, SM, choroba Hashimoto, wirusowe zapalenie wątroby typu C, choroby kręgosłupa, autyzm itp.) oraz różnymi formami wycofania z życia.

W ciągu tygodniowego warsztatu istnieje możliwość głębokiej pracy z problemem, który jest już mocno w życiu ugruntowany (a takie często mają wiele przyczyn i jedna praca nie wystarcza). Dla osób ciężko chorych, z toczącymi się wieloma procesami zwyrodnieniowymi w ciele oraz dla uzależnionych - zalecamy trzy tego typu warsztaty lub warsztat dwutygodniowy i tygodniowy. Warto jeszcze po trzech i sześciu miesiącach od takiej intensywnej pracy - zgłosić się na zwykły warsztat Ustawień Systemowych.

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i pracujemy bardzo intensywnie.

Jest to głęboko transformujące doświadczenie dla tych, którym beznadzieja zagląda w oczy, odbiera siły i przytłacza życiowo. Dla tych, którzy bezskutecznie próbowali już wszystkiego, co jest dostępne.

Poprzez pracę z wykorzystaniem autorskich metod ERCB, Ustawienia Systemowe, medytacje, wizualizacje, pracę z nieuświadomionymi traumami, … - możliwe jest dotarcie do źródeł problemu oraz skuteczne rozwiązywanie go na wielu poziomach (osobistym, systemowym, mentalnym, emocjonalnym i fizycznym).

"Odczarowują się" traumy i poczucie beznadziei, stając się źródłem siły tam, gdzie wcześniej były tylko obciążeniem. Docierając do poza-fizycznego źródła problemów i rozwiązując je u podstaw, usuwamy przeszkody na drodze do odzyskania zdrowia, przestrzeni życiowej, wolności, spełnienia i radości.

Pracujemy w małych grupach i indywidualnie.

UWAGA!!! Mogą zgłaszać się osoby, których dziecko lub wnuk ma poważny problem (np. choroba lub uzależnienie). Nie potrzebujemy do tej pracy jego osobistej obecności. Jeśli dziecko (wnuk) jest dorosłe - byłoby lepiej gdyby samo chciało, ale nie jest to konieczne.

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.
Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".
Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.
W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

EWA RENATA CYZMAN-BANY O SOBIE:


„Od lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi Hellingerowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i superwizjach. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera i wielu innych. Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą. Wcześniej współpracowałam z Markiem Kotańskim, i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych. Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm. Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".
Ewa Renata Cyzman-Bany


Termin: 25-31.V.2015
Miejsce: Warszawa – Józefów ul. Paderewskiego 3 (możliwość noclegu na miejscu)
Godziny: od 9 rano do wieczora (ok. 21)

Cena: Koszt udziału w tygodniowym warsztacie - 3600 zł
Koszt udziału w pojedynczym dniu warsztatu - 600 zł


Kontakt: marta.kamionka@tuiteraz.eu
Zapisy: warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne
i szybka wpłata zaliczki w wysokości 1200 zł na konto Stowarzyszenia
„U Źródła” z opisem”ustawienia 25-31.V.2015.Warszawa”:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych "U Źródła"
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680


Przy rezygnacji do 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu zwracamy zaliczkę minus opłata administracyjna 35 zł.
Przy rezygnacji z zajęć po tym terminie zaliczka nie jest zwracana.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Prosimy o zabranie obuwia na zmianę - nie wchodzimy na salę, w której pracujemy w butach. Warto ubrać się wygodnie w strój niekrępujący ruchów i emocji.

WYŻYWIENIE:
Na miejscu można zamówić catering (śniadanie - 15 zł, obiad - 20 zł, kolacja - 15 zł) i zrobić sobie kawę, herbatę. W trakcie zajęć jest kilka krótkich przerw i jedna dłuższa obiadowa (około 1,5 h). Dla osób przyzwyczajonych do warunków z Mozaikowej istotna zmiana: nie będzie możliwości korzystania z kuchni (gotowania jedzenia, podgrzewania lub przygotowywania kanapek na miejscu, przechowywania żywności w lodówce).

NOCLEG:
Dla zainteresowanych - jest możliwość zarezerwowania noclegu na miejscu (pokoje wieloosobowe męskie i żeńskie) w cenie 50 zł za dobę. Łazienki wspólne. Nie gwarantujemy, że uda nam się zapewnić nocleg każdej z zainteresowanych osób, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

DOJAZD (opis dla korzystających ze środków komunikacji miejskiej):
Dojazd kolejką SKM lub KM (przyjeżdżającym pociągami z innych miast polecamy przesiadkę na dworcu Warszawa Wschodnia, korzystającym z metra - na Warszawie Śródmieście, przylatującym na lotnisko Chopina - na Warszawie Wschodniej). Trzeba wykupić bilet na 2 strefę. Wysiadacie na 1 lub 2 przystanku za stacją Warszawa-Falenica (w Michalinie lub Józefowie). Od każdej z tych stacji jest dokładnie taka sama odległość do ośrodka (1100 m). Jeśli ktoś nie lubi chodzić - lepiej wysiąść w Józefowie i podjechać taksówką (koszt 12 do 15 zł), którą można zamówić pod numerem 22 789 13 13, z około piętnastominutowym wyprzedzeniem. Taksówka będzie czekała na postoju taxi przy stacji (po prawej stronie), trzeba tylko będzie znaleźć tę zgodną z opisem podanym przez dyspozytora.

Dojazd można szczegółowo zaplanować korzystając ze strony www.jakdojade.pl
Na terenie Warszawy tanio jeżdżą taksówki z korporacji Grosik - numer +48 22 644 22 22 i te polecamy.
Zapraszam do Ośrodka Rozwoju Osobistego i Duchowego www.tuiteraz.eu w Nowym Kawkowie koło Olsztyna

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość