Piękny ogród

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
wanda
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2016, o 20:38
Reputacja: 0
Płeć: K

Piękny ogród

Postautor: wanda » 2 maja 2017, o 10:10

Trawniki na dachach domów to wielowiekowa tradycja bardzo powszechna w krajach skandynawskich, a szczególnie w Norwegii. Mimo chłodnego klimatu trawniki na dachach sprawują tam się dobrze, nawet w północnych rejonach tego kraju, gdzie zimy są wyjątkowo długie i srogie. Zielony dach to w Norwegii dobrze zanana codzienność. Tym sposobem kryte są tam domy, zarówno w miastach, jak i na wsi. Podobnie wyglądają dachy przystanków autobusowych, fabryk, sklepów, zajazdów przydrożnych. Trawnikami pokryte są zarówno skromne domki rybaków jak i prestiżowe obiekty kultury - muzea, teatry, estrady. Dlaczego w zielonej w zasadzie nie zniszczonej industrializacją Norwegii rozwinęła się ta forma krycia dachu? Pewnie ma to związek z długimi zimami. Zwierzęta hodowlane pozbawione zimą świeżego pokarmu miały jego namiastkę na dachu domu. W domach zimą jest ciepło dzięki temu na dachach powstaje coś w rodzaju namiastki łąki w zimie, podgrzewanej ciepłem domu. Nie wiem czy u nas takie coś by się przyjęło. Na razie temat przypomniał mi że i ja muszę zadbać o podwórko i nasiać trawy. Na razie zastanawiam się jaką wybrać. A może tę gdzie nasiona są razem z nawozem https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/nasiona/trawa,a370.html ?
Obrazek

lasina
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2017, o 16:25
Reputacja: 0

Piękny ogród

Postautor: lasina » 21 czerwca 2017, o 23:38

Jestem w szoku. Naprawdę gdzieś rosną trawniki na dachach? :O No nieźle. Ja aż taka oryginalna nie będę, puściłam po pergoli wiciokrzew , który docelowo będzie sięgać właśnie dachu i ładnie go przykryje

kamm
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2017, o 09:50
Reputacja: 0
Płeć: M

Piękny ogród

Postautor: kamm » 28 czerwca 2017, o 09:59

Mi najbardziej podobaja sie ogolnie ogrody postawione na dachach wierzowców, ogolnie ogladajac projekty architektow widac ze zaczynaja isc w strone poloczenia przyrody z infrastruktura

hyzio
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2017, o 09:18
Reputacja: 0
Płeć: M

Piękny ogród

Postautor: hyzio » 1 września 2017, o 11:02

Sam chciałbym mieć taki dach na altanie, tylko bałbym się czy nie zawali się.

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Piękny ogród

Postautor: mczay » 30 października 2018, o 18:11

W ogrodzie szczególnie pięknie wygląda pergola, najlepiej zadaszona, szczególnie jak jeszcze porośnie np winoroślą. Ja u siebie właśnie tak mam, pergolę robiono mi na zamówienie, firma Tarasola - wykonali ją solidnie i naprawdę dodaje uroku mojemu ogrodowi. Zastanówcie się nad tym.

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Piękny ogród

Postautor: mczay » 6 lutego 2019, o 13:52

No ja postanowiłem odświeżyć swój ogród i kupiłem do niego nowe meble ogrodowe, grilla, i myślę nad tym żeby zainstalować zadaszenie na tarasie. Zamówiłem online na https://gardenspace.pl/ bo mieli akurat takie meble jaki mi pasowały do aranżacji. Polecam sprawdzić ofertę, jest bogata.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość