bezsennosc

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

bezsennosc

Postautor: kwiatuszek » 1 listopada 2015, o 23:45

Znacie jakies sprawdzones posoby na problemy z zasypianiem oprocz tabletek?

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: bezsennosc

Postautor: Prometeusz » 2 listopada 2015, o 03:30

Tak, cały dzień cięźkiej fizycznej roboty. :ok

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: bezsennosc

Postautor: Kocur » 2 listopada 2015, o 09:22

Skręty :D A na poważnie to bieganie, potem powrót do domu na herbatkę, kanapki i samo się zachce spać.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

karlos
Posty: 4
Rejestracja: 12 grudnia 2016, o 22:28
Reputacja: 0

bezsennosc

Postautor: karlos » 13 grudnia 2016, o 11:49

Akurat z bezsennością mam często do czynienia. W dzieciństwie babcia mi mówiła żebym napił się mleka, to szybciej zasnę. Niestety u mnie to się nie sprawdza. Zawsze po mleku robiłem się głodny, a z burczącym brzuchem ciężko zasnąć. Zwykle piję przed snem melisę bo jest ona powszechnie znana z właściwości uspokajających, a jak sprawdziłem (-> http://www.zdrowienacodzien.pl/a-39-mel ... tosowanie/ ) wchodzi w skład wielu kapsułek na bezsenność. Czy to mi najbardziej pomaga? Ciężko ocenić. Raz tak, a raz niekoniecznie i znów mam noc z głowy. Taki już chyba jest z niektórymi osobami. Z innych metod "na bezsenność" o których słyszałem to - wietrzenie pokoju, czytanie książek, słuchanie spokojnej muzyki.

delia
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2016, o 12:12
Reputacja: 0
Płeć: K

bezsennosc

Postautor: delia » 20 grudnia 2016, o 12:42

Nie mówię, że tak jest w przypadku któregoś/którejś z Was, po prostu też wiele lat miałam problemy z bezsennością. Kładłam to na karb wielu rzeczy, ale głównie stresu. Niestety zamiast iść do lekarza glupio sobie pewne rzeczy tlumaczyłam. Dopiero parę miesięcy temu okazało się że mam nadczynność tarczycy, a jednym z jej objawów jest bezsenność ( doz.pl/czytelnia/a201-Nadczynnosc_tarczycy ) Już dzisiaj czuję dużą poprawę, mam nadzieję, że to skłoni Was do badań, bo czasem z pozoru błahe dolegliwości mogą sugerować coś poważniejszego. Mogą, nie muszą. Ale co szkodzi sprawdzić?

kejti
Posty: 4
Rejestracja: 31 stycznia 2017, o 13:48
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

bezsennosc

Postautor: kejti » 31 stycznia 2017, o 15:27

melissa jest dobra, ale powiem szczerze, że piwko też bardzo dobrze wpływa na senność ;p

wera1122
Posty: 4
Rejestracja: 7 lutego 2017, o 09:55
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

bezsennosc

Postautor: wera1122 » 7 lutego 2017, o 10:37

najlepiej isc pobiegac ,porzadnie sie zmeczyc i wtedy spi sie jak suseł

Vikt00r
Posty: 12
Rejestracja: 17 października 2013, o 20:50
Reputacja: 0
Płeć: K

bezsennosc

Postautor: Vikt00r » 3 marca 2017, o 21:53

A melatonina? Chyba znana kazdemu substancja (produkowana naturalnie przez nasza szyszynke)? W czystej postaci do kupienia np tutaj: https://www.bsmind.pl/pl/shop/11-31-0-M ... A--30.html - taniocha - przeliczajac na dawki to wychodzi, o ile sie nie pomylilem:P 5gr za dawke - wiec smieszna cena:) Korzystam czasem.

serek111
Posty: 4
Rejestracja: 29 marca 2017, o 13:58
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

bezsennosc

Postautor: serek111 » 29 marca 2017, o 15:11

palenie konopi :P to dobrze usypia tylko jest niestety nie legalne

soczi
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2017, o 19:38
Reputacja: 0
Płeć: K

bezsennosc

Postautor: soczi » 3 maja 2017, o 19:45

Ja od czasu do czasu pije sobie taką herbatkę: http://www.bifix.pl/produkty/herbaty-ekologiczne/melisa Najczęsćiej przed snem, ale czasem też w ciągu dnia. Generalnie nie przepadam za kapsulkami, tabletkami i innymi rzeczami bardziej 'zlożonymi'. Najchętniej w ogóle jak takie ziółka dostawałam od babci, ona je sama zbierała, suszyła i robiła z nich herbatki. Co prawda tym z Bifixu niczego nie brakuje, mają smak prawie jak te babcine, ale wiadomo, że na smak wpływają też wspominania i sentymenty, więc na pewno do tych herbat pitych u babci najchętniej wracam wspomnieniami już tylko niestety. Mi tez pomaga ciepła kąpiel przed snem z aromatycznymi solami bądź świecami (delikatne zapachy).

motylek30
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2017, o 10:00
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

bezsennosc

Postautor: motylek30 » 22 maja 2017, o 12:21

najlepiej 1 noc nie przespac wiec organizm sam bedzie domagal sie snu ,pozatym warto sie zrelaksowac i za duzo nie myslec o problemach

kamm
Posty: 6
Rejestracja: 28 czerwca 2017, o 09:50
Reputacja: 0
Płeć: M

bezsennosc

Postautor: kamm » 28 czerwca 2017, o 10:05

za duzo stresu

delia
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2016, o 12:12
Reputacja: 0
Płeć: K

bezsennosc

Postautor: delia » 12 września 2018, o 16:57

Co do herbat, to bardzo modne są teraz wyspy sklepowe w marketach w których sprzedaje się herbatę, czy kawę na wagę. Oryginalne mikstury smakowe. Bajeczne zapachy. Widziałam nawet kompozycje kwiatów herbacianych które rozwijają się po zalaniu wrzątkiem. Oczywiście
herbaty mają właściwości lecznicze. Słowo herbata oznacza napar. Dlatego umownie określa się tą nazwą pewna grupę roślin z których przygotowuje się różne napary. Dlatego mamy herbatę ziołową, zielona, czy słynną lapacho - herbatę z kory drzewa o tej samej nazwie. To słynna "herbata Inków", obecnie w USA lansowanej jako "źródło życia" . Wyselekcjonowane herbaty są pakowane są również na prezenty. Herbatę pakuje się w eleganckie opakowania, a całość w specjalne rożki celofanowe. Podpatrzyłam, że opakowania foliowe dostarcza im producent z Łodzi Artemix - artemix.biz . Są z folii wysoko przezroczystej dzięki czemu widać co zawiera herbaciana mieszanka.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości