Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: JamesonWithApple » 1 lipca 2015, o 18:13

Jaki jest powód wykonywania przykazań Boga przez wierzących?

Zacznijmy od tego, że głównym powodem dla którego ludzie wierzą w Biblię jest strach.. Czy określenie religia strachu tutaj pasuje? każdy niech to zdanie podda własnej ocenie.. Ludzie się boją wiecznej agonii, czyli piekła.. Bez tego Biblia nigdy by nie otrzymała tak wielkiej mocy pozyskiwania wyznawców..

Dlaczego wśród wierzących (większość nie ma nic wspólnego z praktyką) ludzie wykonują, przestrzegają prawa zawarte w tej księdze?

Odpowiedź jest smutna, nie robią tego dla swojego Boga.. robią to aby dostać się do nieba, otrzymać życie wieczne oraz szczęście nieporównywalnie większe od ziemskiego oraz jego trwałość.. Można stwierdzić, że nie są to osoby dobre, nie lubią swego Boga, ale czysto kalkulują.. lepiej przemęczyć się na ziemi i otrzymać życie wieczne..

Co by było gdyby Biblia zawierała wszystkie słowa które zawiera lecz była następująca zmiana: wierzący oraz przestrzegający przykazań po śmierci nie istnieje, niewierzący hedonista również po śmierci nie istnieje..
Przy tej zmianie nikt normalny by nie wykonywał nic zawartego w Biblii....

Nie jest to temat oceniający prawdziwość samej Biblii tylko podkreślający małostkowość oraz fałsz wszystkich, którzy nie tylko wiedzą lecz i praktykują..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: Kocur » 1 lipca 2015, o 21:58

JamesonWithApple pisze:Zacznijmy od tego, że głównym powodem dla którego ludzie wierzą w Biblię jest strach



Wg mnie nie. Strach to konsekwencja wiary, a powód to zazwyczaj "bo inni w to wierzą", bo miliony much nie mogą się mylić.

JamesonWithApple pisze:Odpowiedź jest smutna, nie robią tego dla swojego Boga.. robią to aby dostać się do nieba


Nie wiadomo, bo wrzucasz wszystkich do jednego worka. Dla mnie nie ma wątpliwości, że katolicyzm to szkodliwa idea i głupia religia, ale jednak nie uważam, że każdy katolik jest równy innemu. Jedni wierzą ze strachu, inni są tępi pod względem IQ, inni zostali zindoktrynowani w dzieciństwie, a jeszcze inni myślą, że w ten sposób przekupią Boga.

JamesonWithApple pisze:Przy tej zmianie nikt normalny by nie wykonywał nic zawartego w Biblii....


Nie wiadomo. Oszołomów nie brakuje ;) Szczególnie jeśli ktoś wierzy, że Biblia = dobro, a oni chcą za życia być dobrzy żeby podbudować ego. Bycie dobrym to faktyczna wartość, ale już wyobrażenie dobra dla większości motłochu jest rozmyte i potrzebują wskazówek jak np Biblia.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: JamesonWithApple » 2 lipca 2015, o 10:25

Ja myślę, że to nie do końca tak.. dlaczego nie wierzymy w zielone uskrzydlone pingwiny? dzieci wierzą przez rodziców, ale wielkim powodem ludzi dorosłych jest strach przed wiecznością w piekle oraz jednoczesne kuszenie niebem..

U każdego powodem jest nagroda? chyba nie jesteś tak naiwny żeby wierzyć w to drugie.. bez piekła i nieba wierzący mogą być, ale nikt by nie wykonywał przykazań które wymagają wiele wyrzeczeń ponieważ przy braku nagrody oraz kary nie ma to sensu.. Mimo wszystko jakiś szaleniec może by się trafił..
Doskonale tutaj widać, że powodem wykonywania praw Biblijnych jest fałszywość człowieka, który robi to w imię własnych większych od cierpienia związanego z przykazaniami korzyści..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: Kocur » 2 lipca 2015, o 16:58

Nikt nie ma interesu w tym żeby ludzie wierzyli w zielone uskrzydlone pingwiny. Bóg to świetny interes, a ludzie potem wierzą bo inni wierzą. Chyba, że chodzi Ci o to, że ze strachu wymyślają najczarniejsze scenariusze i jednym z nich jest Bóg. Bo przecież lepiej umrzeć i nie istnieć niż iść do piekła i być ocenianym przez jakiegoś gałgana.

Ja myślę, że po prostu ludzie robią tak, a nie inaczej bo chcą być dobrzy - wtedy mają poczucie, że są lepsi od innych i to jest już tu i teraz. Jeśli ktoś wierzy, że jakaś przyjemność to zło to nawet jeśli nie ma kary woli tego nie robić żeby myśleć o sobie, że jest dobry. Ludzie mają sumienie, a Ty jakoś ignorujesz ten punkt.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: JamesonWithApple » 2 lipca 2015, o 18:32

Sumienie.. istnieje coś takiego, lecz jest to mieszanką wierzeń, rodziny, znajomych.. W jednej chwili przy pomocy wielu argumentów możemy u osoby wierzącej spowodować rozmyślania nad danym czynem zabronionym w Biblii a to świadczy o tym, że nie tyle jest to coś czego się uczymy, ale postrzeganie zła i dobra jest zmienne oraz abstrakcyjne..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: Kocur » 2 lipca 2015, o 18:45

Sumienie każdy z nas ma naturalnie. Problem z religią jest taki, że ona ingeruje w sumienie. Podobnie te wierzenia rodziny, znajomych. Za sumienie odpowiada ciało buddialne, które jest ponad zwykłym myśleniem. To jest tylko termin, nie realnie istniejące ciało, ale termin bardzo pomocny. Z myślenia wynikają wnioski, zbiór zasad itd. Jeśli czynimy wbrew temu to mamy wyrzuty sumienia. One pojawiają się jako reakcja na pewne przekonania i warto te przekonania korygować. Natomiast u ludzi wierzących zaburzenia czyli choroba "duszy" polega na zatruciu każdego z poziomów, czyli są złe myśli , z których wynikają złe wnioski, złe sumienie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: JamesonWithApple » 2 lipca 2015, o 20:46

Coś w tym jest.. jest też ta zależność, że religia oraz ludzie narzucają innym ludziom swoje własne poglądy na rozróżnianie zła i dobra a przez to nie kierujemy się własnym sumieniem tylko zlepkiem innych..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: Kocur » 3 lipca 2015, o 00:29

Dokładnie. Byle idiotę można tego nauczyć i mieć dzięki temu nad nim kontrolę. Tylko, że gdyby kobieta nie zdradziła mnie tylko dlatego, że wierzy, że to dobro bo rzekomo Bóg tak powiedział w Biblii to dla mnie to nie ma żadnej wartości. Kobieta musiałaby mnie nie zdradzić bo rozumie czym jest zdrada i mnie kocha i szanuje. Podobnie z rodziną, przyjaciółmi itd. Dlatego też jestem liberałem bo tylko w warunkach absolutnej wolności można rozróżnić kto jest wartościowy sam z siebie, a kto robi to bo tak mu narzucono.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: JamesonWithApple » 6 lipca 2015, o 09:46

Dlatego postępowanie wielu ludzi nie ma wartości bo kierują się Biblią jako celem samym w sobie a bez niej nie mają powodu do przestrzegania niektórych wartości..

wanda
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2016, o 20:38
Reputacja: 0
Płeć: K

Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: wanda » 18 grudnia 2016, o 20:45

Biblia jest jak konstytucja, jeżeli jej przestrzegasz osiągasz cel każdego Chrześcijanina.
Sola scriptura ("Tylko Pismo"), Sola fide ("Tylko wiarą"), Sola gratia ("Tylko łaska"), Solus Christus ("Tylko Chrystus"), Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała") .

kejti
Posty: 4
Rejestracja: 31 stycznia 2017, o 13:48
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: kejti » 31 stycznia 2017, o 15:26

coś w tym jest, tylko pytanie co z tymi którzy stosują się do biblii a np. nie są przekonani czy wierzą w Boga?

wanda
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2016, o 20:38
Reputacja: 0
Płeć: K

Powód wykonywania przykazań Biblijnych..

Postautor: wanda » 1 maja 2017, o 13:25

Życie w zgodzie z Biblią, tak jak nauczył na Pan jest życiem Chrześcijańskim. Wątpienie, przekonanie jest w nas. To jest normalne. To jak wyznanie wszystkich popełnionych grzechów. Pan Bóg mówi do nas przez Biblię że człowiek nie jest w stanie wszystkich popełnianych grzechów spamiętać i wypowiedzieć. Dlatego spowiedź oczyszczająca może być jedynie powszechna. Nie spowiedź za popukanie w konfesjonał a zapłatą za grzech mają być "zdrowaśki" i przekładanie różańca - gadżetu wziętego od wyznawców Islamu. My zaś postępując w zgodzie z naukami Chrystusa staramy się Go nie obrazić. A nasze życie i tak jest gdzieś przez niego spisane.
Materia Wiary jest w każdym z nas.
Skoro nie chcemy wypowiadać Imienia Pana na daremno jest on u niektórych z nas jedynie w podświadomości.
Nie umiem prosić Pana o cokolwiek dla mnie bo nie chcę obrażać Go moją skromną osobą. Ci co wycierają sobie gębę używając jego imienia do polityki, walki o władzę robienia pieniędzy są jedynie faryzeuszami nie godnymi Chrześcijaństwa i Kościoła Powszechnego. Oni wyznają innych bożków, a ich duchowni nie służą Panu Bogu a jedynie swoim egoistycznym korzyściom i rozkoszom jak Judasz. Wiara oparta o zaprzedanie się tym fałszywym prorokom nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem. Tak jak kłamstwa po stokroć powtarzane nie staną się prawdą nawet jak uchwali je zacne grono Judaszy.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości