Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: JamesonWithApple » 22 czerwca 2015, o 19:20

Chciałem poznać wasze zdanie na temat aborcji oraz eutanazji, pigułek wczesnoporonnych.. Jest to rzecz którą nam się dzisiaj sprzedaje jako normalną, każdego roku grono krajów z legalizacją tych działań poszerza się.. Można to świetnie wytłumaczyć naukowo, ale czy to zachowanie jest ludzkie? a może jednak jest i tylko duchowni są ostatnim bastionem obrony.. Problematyczna jest też kwestia kiedy się zaczyna ludzkie życie? kiedy możemy zabić człowieka? jako płód? a może tuż przed urodzeniem? a może w wieku do 7 lat, w końcu i tak nie posiada jeszcze świadomości.. Eutanazja? pomoc czy jej przeciwieństwo? wiemy jak jest dzisiaj nadużywana.. Nowoczesną Holandię opuszcza wg badań spory procent starszych osób, przypadek? czy może przewrażliwienie przeciwników eutanazji.. Do tego wszystkiego pigułka wczesnoporonna.. Prezent dla młodzieży.. czy aby na pewno nasze dzieci powinny to brać? aborcja eugeniczna? kolejne zabawne pozbycie się ''problemu''.. a samo in vitro? wg zwolenników szansa na dziecko zaś przeciwnicy uznają to za proceder niegodziwy oraz zbrodniczy, za selekcję życia.. Czy te zabiegi czynią nas bardziej zaawansowanymi cywilizacyjnie czy odwrotnie?

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: piotrekski » 23 czerwca 2015, o 15:11

Aborcja- trudny temat.
Eutanazja- za, ale przy najgorszych przypadkach, za pozwoleniem lekarzy i oczywiście zgodą samego poszkodowanego.
In vitro- ostatnio na pewnym forum zamieniłem krotką wymianę zdań i mi ktoś odpisał w ten sposób (po czym temat dalej rozważam do dyskusji, wcześniej uważałem- niech będzie ale nie za moje pieniądze)-
Selekcja zarodków = eugenika
Auschwitz = eugenika, był współfinansowany między innymi przez twórców (założycieli) eugeniki, sam Hitler, był zafascynowany nową nauką i wcielał ją w życie.
Obecnie eugenika = genetyka, te same ośrodki badawcze, ta sama idea, in vitro, aborcja to tylko udoskonalenie obozów zagłady, inna forma selekcji.


Jednak duże ale- jesteśmy ponoć wolnymi ludźmi. In vitro to progres cywilizacyjny, nowość w dziedzinie medycyny. Jeśli komuś zakażemy aby nawet za swoją kasę przeprowadzić zabieg in vitro to jest to dla mnie ograniczenie najważniejszej wartość ludzkiej- wolności.

Wrócę do aborcji- gdybym się mógł zdecydować na konkretną odpowiedź to usunął bym po prostu delegalizacje (tak jak w przypadku marihuany). Jednak przepis byłby taki, że osoba po gwałcie, dziecko które jest chore już w środku może zostać jak najszybciej usunięte. W 2?3 msc ciąży? Tego nie wiem.

Kieruję się tym, że człowiek to coś więcej niż ciało. TO także dusza która jest nieśmiertelna i trwa wiecznie. Zatem zabijając ciało ostatecznie nie niszczymy duszy (może brzydko i prymitywnie wyjaśniłem).
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: Kocur » 23 czerwca 2015, o 17:42

Eutanazja - najprostszy temat. Jestem zdecydowanie ZA i uważam, że zakaz eutanazji jest skrajnie niemoralny i niszczy społeczeństwo. Dlaczego? Ano dlatego, że to oznacza, że przeciętny obywatel jest przymuszany do życia. Nikt nie pcha się na ten świat, rodzi się przymusowo, wbrew woli, a potem wola jest mu odbierana i każe się żyć. Dlaczego? Kasa, misiu, kasa. Pojedynczy obywatel służy do dojenia z pieniędzy, do niewolniczej pracy za grosze po to żeby inni z tego korzystali. Jeśli przymus życia jest fundamentem prawa, to już nikt nie ma moralnego obowiązku wobec państwa, a niestety państwo przekłada się na społeczeństwo. Eutanazja to wolny wybór każdej osoby, nie tylko chorej. Nie powinno być żadnego przymusu życia.

Aborcja - początek życia ludzkiego to połączenie plemnika z komórką jajową. A więc dokonując aborcji zabija się człowieka. Nie można wyznaczyć innego momentu niż moment poczęcia, bo to byłby gwałt na logice. W takim razie musimy zadać sobie pytanie kiedy można zabić człowieka. I tu zaczyna się problem. Oczywiste jest to, że aby ratować życie matki lub nie dopuścić do cierpienia jeśli dziecko ma się urodzić chore aborcja jest wyborem mniejszego zła, czyli to w tym przypadku dobry wybór. Z innymi przypadkami już ciężej, ale generalnie jestem przeciwko aborcji na życzenie matki bo to zabójstwo na życzenie i to zabójstwo dziecka przez matkę.

In vitro - tak, jeśli ktoś sam płaci. Nie dla dofinansowań. Jeśli chodzi o eugenikę to myślę, że to ma przyszłość w sensie selekcji genów. Wg mnie po prostu większość nie powinna się rozmnażać, bo to generuje większą biedę, choroby, problemy społeczne, niską samoocenę ludzi, bezsens istnienia. Powinny się rozmnażać silne jednostki, silne genetycznie. Natomiast jestem przeciwnikiem dobierania genów i modyfikowania ich w celu osiągnięcia efektu np siłacza, intelektualisty itd. Wtedy stalibyśmy się robotami zaprojektowanymi przez innych ludzi. M.in. dlatego nie wierzę w Boga, bo okrutne byłoby gdyby Bóg był takim projektantem, który rozdaje nierówno (a gdyby rozdawał równo to możliwe, że byłby jeszcze większy koszmar bo ten świat jest wadliwy w swojej konstrukcji, a każda idea to utopia). A gdyby to człowiek decydował to byłoby jeszcze gorzej niż gdyby robił to jakiś Bóg.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: JamesonWithApple » 23 czerwca 2015, o 18:05

mam w tej kwestii podobne zdanie, oczywiście można się zawsze czegoś ciekawego dowiedzieć od innych jak zdanie Kocur na temat in vitro, które mówi o tym czego sam nigdy nie brałem pod uwagę..

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: piotrekski » 24 czerwca 2015, o 14:50

Napisałem
Jednak duże ale- jesteśmy ponoć wolnymi ludźmi. In vitro to progres cywilizacyjny, nowość w dziedzinie medycyny. Jeśli komuś zakażemy aby nawet za swoją kasę przeprowadzić zabieg in vitro to jest to dla mnie ograniczenie najważniejszej wartość ludzkiej- wolności.

Muszę to sprostować.

Możliwość lub brak możliwości poczęcia dziecka z in vitro to nie ograniczanie lub nie ograniczanie wolności, to prawo do. Wolność jest zawsze od (czegoś).
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: Kocur » 25 czerwca 2015, o 00:43

W pewnym sensie masz rację, ale zakaz in vitro to ograniczenie wolności od czegoś. Jeśli ktoś zakazuje in vitro to jest to zakaz. A więc jestem za wolnością od tego zakazu, czyli na jedno wychodzi :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

delia
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2016, o 12:12
Reputacja: 0
Płeć: K

Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: delia » 20 grudnia 2016, o 12:33

To są kwestie etyczne, które polegają ogólnym normom (one w różnych krajach rożnie wyglądają) ale ogólnie rzecz biorąc to każdy człowiek musi odpowiedzieć sobie na pytanie jakie ma podejście do tych spraw. Uważam, że prawo do oceniania innych i wypowiadania się w tych kwestiach powinny mieć jedynie osoby, których problem dotyczy lub kiedyś dotyczył - w przeciwnym razie nie będą w stanie zrozumieć pozycji "drugiej strony". Prywatnie mam swoje zdanie na temat tych kwestii, ale nie chce Wam go narzucać.

andzia
Posty: 10
Rejestracja: 5 kwietnia 2018, o 21:00
Reputacja: 0
Płeć: K

Aborcja, pigułka wczesnoporonna, eutanazja, in vitro..

Postautor: andzia » 2 grudnia 2019, o 14:42

tutaj nigdy nie będzie porozumienia w tej kwestii, dlatego nawet nie powinno się o tym za dużo dyskutować, każdy ma swój rozum, a podjęcie decyzji za kogoś masz urodzić, masz usunąć - nikt za nikogo nie może. Decyzja jaką kobieta podejmie to już jej sumienie, ale powinno być więcej miejsc takich jak np. https://wszystko-o-aborcji.pl/ gdzie będzie mogła z kimś o tym porozmawiać, wyrzucić to z siebie, a decyzję i tak samodzielnie podjąć


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości