Jakieś takie dziwne...

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Jakieś takie dziwne...

Postautor: Kocur » 14 stycznia 2015, o 05:25

Tak czytam internety i zastanawiam się nad tym czy ludzkość jest jeszcze normalna i czy kiedykolwiek była. Pewnych rzeczy po prostu nie da się wytłumaczyć bo są różne wersje i człowiek zastanawia się czy to prawda. I szukając odpowiedzi na jakieś dziwne zmiany jakie pojawiły mi się na skórze znalazłem ciekawy temat - morganella czy jakoś tak. Choroba rzekomo wywoływana przez... nie wiadomo przez co i o co w tym chodzi. No ale choroba jest, medycyna mówi, że nie wie co za tym stoi, chorym zarzuca się chorobę psychiczną.

Wszędzie wplata się fizykę kwantową albo Boga kiedy nie można czegoś wytłumaczyć. Pełno jest teorii ezoterycznych, religijnych i parapsychologicznych. Jedni mówią, że czas nie istnieje, drudzy mówią, że istnieje czas Plancka czyli czas przesuwa się jakby skokowo (wg jakich odstępów czasu następuje ten skok? :) ) a jeszcze inni mówią, że czas idzie sobie liniowo. Wg jednych nauka udowadnia, że żyjemy w matriksie a wg innych udowadnia istnienie Boga. Jeszcze inni kierując się tą samą nauką mówią, że ta udowadnia nam nieistnienie Boga.

Jedni mówią, że tylko wolny rynek może działać a inni, że trzeba zwiększyć płacę minimalną, progresję podatkową i zasiłki (tu akurat wiadomo kto ma rację a kto bredzi). Jedni mówią, że GMo jest nieszkodliwe a inni dopatrują się spisku firmy Monsanto (faktycznie ta firma istnieje i wprowadza na rynek syf a po latach przegrywa procesy), szczepionki wg jednych są koniecznością a wg innych są najgorszym złem.

DNA traszki jest bardziej pojemne niż DNA człowieka (wg Dawkinsa) więc niektórzy mają potwierdzenie swoich teorii, że człowiek jest modyfikowany genetycznie np przez obcych ;) No a Monsanto niszczy środowisko bo ich to nie obchodzi ponieważ niszczy to ciała fizyczne ludzi a to nie są ludzie, hehe :)

No i co ma zrobić prosty człowiek chcący normalnie żyć? Uporałem się z wewnętrznym bałaganem a jest jeszcze chaos zewnętrzny. Czy aby nie czas na to żeby zmienić pojęcie wolności słowa? Ale wtedy oficjalna wersja będzie się wydawała cenzurą. Dlatego warto by było wiedzieć co jest prawdą dzięki argumentacjom i fachowym debatom - ale jak stwierdzić który fachowiec jest bardziej fachowy? :)

No i tak z tego wszystkiego wychodzi na to, że ludzkość zabrnęła w jakiś ślepy zaułek. W którym miejscu w tym wszystkim tkwi błąd? :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

: Jakieś takie dziwne...

Postautor: Niewinny » 14 stycznia 2015, o 11:32

Kocur pisze:że ta udowadnia nam nieistnienie Boga.


Nie da się udowodnić nieistnienia czegoś.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jakieś takie dziwne...

Postautor: Kocur » 14 stycznia 2015, o 11:56

Da się udowadniając sprzeczność albo odkrywając realną przyczynę :P
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

pieknyumysl
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2015, o 21:08
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Jakieś takie dziwne...

Postautor: pieknyumysl » 19 stycznia 2015, o 08:52

Być może zabrzmię teraz jak prostak, ale jako że jestem osobą młodą któa przeszła swjoje perturbacje życiowe i dopiero ułożyła sobie życie i myślenia także, staram się nie czytać zbyt wiele na te tematy. Robi mi to jeszcze większą sieczkę a potem okazuje się żę to połowa tych rewelacji i doniesień wyssana z palca była

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Jakieś takie dziwne...

Postautor: Prometeusz » 18 lipca 2015, o 03:05

Fajny temat, dobre nakreślenie problemu. Później może sam coś dopisze. :)

kalina03
Posty: 27
Rejestracja: 21 października 2015, o 14:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Jakieś takie dziwne...

Postautor: kalina03 » 21 października 2015, o 18:09

Moim zdaniem prawd jest tyle co umysłów próbujących to rozwikłać. Dla jednego np. kościół jest niepodważalnym autorytetem i mądrości, które prawią dla pewnej części będą dożywotnim znakiem drogowym prowadzącym przez zakręty bo TAK KTOŚ KIEDYŚ... nie przemówisz, tak zostało zakodowane, jego prawda a jak jest być może nigdy się nie dowiesz.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości