śmierć

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
Awatar użytkownika
BezZnaczeniowy
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

: śmierć

Postautor: BezZnaczeniowy » 21 maja 2012, o 10:17

rozróżniać strach a utożsamiać się z nim to już nie to samo :) propnuję taką zabawę dla umysłu:
Załóżmy że dokładnie wiemy że jutro umieramy to pewne na 100 % :) zaczyna się ostatni dzień twego życia, jutro już cię nie ma na tym świecie :) co zrobisz ?? czego wtedy najbardziej chciałbyś doświadczyć ? czy znajadziesz w tym potrzebę strachu przed śmiercią ?

miłego ruszania umysłem - wierzę że ta zabawa sporo uwolnienia może przynieść :):)

icaro

Re: śmierć

Postautor: icaro » 21 maja 2012, o 11:40

No jak możecie umrzeć :lol: no jak? Ale sobie wymyślili....
Wszyscy sie straszą czymś o czym nie mają pojęcia... :-D
Memento mori. :lol:
Powiedzcie mi kim jesteście...a ja wam powiem czy umrzecie. :lol:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, o 19:48 przez icaro, łącznie zmieniany 1 raz.

Tom

Postautor: Tom » 21 maja 2012, o 14:20

Ja bym wtedy usiadl do medytacji a jak by sie spac zachcialo to zrobilbym 108 poklonow. i tak na zmiane, nie szedlbym dzis wieczor spac. Ale najpierw zadzwonilbym do rodziny i przyjaciol, aby powiedziec papa i podziekowac im za wszystko.

Awatar użytkownika
BezZnaczeniowy
Kontaktowanie:

Postautor: BezZnaczeniowy » 21 maja 2012, o 15:57

Tom :) Ty tak poważnie? ;)
nic pieknego i wzniosłego nie chciałbyś przeżyć czy użeczywistnić ?? masz jeden dzień w ktorym możesz zrobić wszystko, bez ograniczeń bo jutro już kres i nie ma konsekwencji dla ciebie cokoliek nie zrobisz :):):) a ty się kłaniasz i wydzwaniasz :):) czujesz się winny komuś cokolwiek ?? nie jesteśmy nikomu nic winni :) ja nie czuję że mam przepraszać kogokolwiek za to że jestem, bo wiem że jestem tu bo tak chciałem :):) nikt mnie do tego nie zmuszał :) branie udział w tej zabawie jest warte wszystkiego :) i tylko sobie mogę być wdzięczny za to że tu jestem :):)

Tom

Postautor: Tom » 21 maja 2012, o 16:06

ale - moze zabrzmi to pompatycznie - ja juz nic nie chce dla siebie.

Awatar użytkownika
BezZnaczeniowy
Kontaktowanie:

Postautor: BezZnaczeniowy » 22 maja 2012, o 15:01

"O śmierć pytają tylko ludzie martwi. Ci, którzy naprawdę żyją w rzeczywistym świecie, nigdy nie zadawają takich pytań. Pamięć znajdująca się w tobie – która jest martwa - chce wiedzieć będzie trwać po tym co wydaje jej się śmiercią. Dlatego zadaje takie głupie pytania. Śmierć jest zakończeniem; umierasz tylko raz. Kiedy już umrą pytania i pojęcia, które masz, wtedy nigdy więcej nie zapytasz się o śmierć."
Krishnamurti

bardzo celna odpowiedź :):):) dokładnie wiem o czym mówił :)

Tom

Postautor: Tom » 22 maja 2012, o 15:28

Z tym, ze wszyscy boimy sie smierci, wiec ci co nie osiagneli tego co Krishnamurti(czyli 99%) zawsze beda ze strachu przed smiercia albo unikac tematu, albo poruszac temat, albo na niego odpowiadac albo go czytac.

kowalskil

Postautor: kowalskil » 20 marca 2013, o 22:05

Tom pisze:ja sie coraz bardziej boje smierci. zwlaszcza, ze moje cialo powoli daje o sobie znac. czy bede istnial po smierci mego ciala? gdzie?

Nie martw sie. Wszystkie atomy twojego ciala beda nadal isniec, nietore w drzewach, niektore w ptaszkach, wodzie, kamieniach, powietrzu, cialach innych ludzi, itd.
Ludwik Kowalski autor darmowej ksiazki internetowej: Wspomnienia bylego komunisty,"

http://ludkow,info/byt

Dlaczego darmowej? Bo pisanie tego dokumentu bylo obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizm, i wobec Polski.

Wróć do „Rozmowy o wszystkim”