pomoc

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
magda
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2017, o 15:22
Reputacja: 0
Płeć: K

pomoc

Postautor: magda » 10 stycznia 2017, o 15:27

chce znalezc prace jednak nie idzie mi to . jak moge pomoc sobie korzystajac z prawa przyciagania aby znalezc prace aby praca do mnie przyszła.
dziekkuje..

Awatar użytkownika
Praktyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 lipca 2014, o 06:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

pomoc

Postautor: Praktyk » 11 stycznia 2017, o 09:45

Powiedzenie mówi, że "jak cię widzą, tak cię piszą", więc duże znaczenie ma to, jak się w oczach potencjalnego pracodawcy prezentujesz. Jeśli pokażesz się jako osoba nieśmiała, zakompleksiona i niepewna, to szanse na przyjęcie nie są duże. Spójrz na siebie oczami pracodawcy: co widzisz? Największe szanse na przekonanie do siebie pracodawcy dają otwartość, odpowiedzialność, asertywność i zdecydowanie. Pracodawca musi być przekonany, że dasz sobie w pracy radę, i że będzie z Ciebie pożytek.

Inna kwestia, to jakie masz kompetencje, wiedzę i doświadczenie. Poza tą wizerunkową sferą, to jest także bardzo istotne, choć są takie przypadki, że przyjmują kogoś o mniejszym doświadczeniu, dlatego, że wywarł dobre wrażenie, i odwrotnie: można być bardzo mądrym i doświadczonym, ale jeśli nie pokażemy się z dobrej strony, to nie przekonamy do siebie pracodawcy.

Poczytaj sobie także o autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a nawet możesz z koleżanką lub kimś innym odegrać takie scenki rozmowy z pracodawcą, które sobie nagrasz kamerą, a potem zobaczysz, co źle zrobiłaś, w którym miejscu mogłaś coś lepiej powiedzieć lub się zachować. To dobra metoda, zwłaszcza dla osób nie do końca pewnych siebie, aby wyuczyć się właściwego zachowania podczas rozmowy z pracodawcą.

Typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej razem z proponowanymi, właściwymi odpowiedziami znajdziesz np. tu: Pytania i odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej

Życzę powodzenia w znalezieniu pracy. Na pewno się uda :ok
http://jakzmnienicswojezycie.blox.pl/ - Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.

http://wiedza-jest-super.blogspot.com/ - Blog o szeroko rozumianej wiedzy.

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

pomoc

Postautor: Sidd » 12 stycznia 2017, o 10:41

Warto przede wszystkim wiedzieć czego się szuka. To połowa sukcesu. Dalej może być przydatna wizualizacja - pozytywnych odczuć związanych z nowym miejscem pracy. To da podstawę do dalszego działania.

Oczywiście zagłębiając się w temat może wyjść wiele negatywnych myśli podświadomości typu "nie chcę takiej pracy, boję się..." itp. Po usunięciu tych blokad, droga do celu będzie prosta.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Awatar użytkownika
ManifestZwyciezcy
Posty: 5
Rejestracja: 28 stycznia 2017, o 19:54
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

pomoc

Postautor: ManifestZwyciezcy » 28 stycznia 2017, o 20:28

Prawo przyciągania to jedno. Drugie to działanie! Zatem samym wizualizowaniem czy pozytywnym nastawieniem nie będziesz niestety w stanie osiągnąć właściwych a co najważniejsze oczekiwanych rezultatów. Możesz zatem wizualizować, możesz tworzyć afirmacje właściwe dla osiągnięcia celu, ale do tego musisz działać. A działanie to także zadbanie o swój wizerunek i nie chodzi mi bynajmniej o odpowiedni strój na rozmowę o pracę, ale o postawę - człowieka pewnego siebie i swoich kompetencji. Pewność siebie bywa problemem. Niektórzy twierdzą, że jej nie mają w ogóle, inni natomiast, iż czasami - incydentalnie brakuje jej im w określonych sytuacjach, czy w kontaktach z pewnymi ludźmi. Możesz dość łatwo "wyćwiczyć" w sobie stałą pewność siebie.
Na marginesie też podpowiem, że istnieje możliwość zdobycia każdej, wymarzonej pracy bez wysyłania cv i bez stresujących rozmów kwalifikacyjnych :D
Tomasz Ksobiak
Life Coaching | Motywacja
www.manifestzwyciezcy.pl
motywacja@manifestzwyciezcy.pl
Twój Osobisty Doradca Sukcesu


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość