Duch vs ciało

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Duch vs ciało

Postautor: Kocur » 28 czerwca 2015, o 01:26

Jak rozwiązuje się tego typu konflikt? Ciało powinno podlegać duchowi, prawda? Ale tylko zaspokajanie przyjemności ciała sprawia mi przyjemność. Gdybym znalazł się na pustyni to bym zwariował. Muszę mieć to czego potrzebuję. Ale jednocześnie nie potrzebuję. Czyli jedno ja potrzebuję, a drugie nie. Jedno to duch, a drugie to ciało. Co i jak wybrać? Nie ma żadnego "JA", to iluzja. Świat to stop-klatki puszczone do przodu i zmieniające się i tę zmianę postrzegamy jako czas. Wiem co jest docelowe, ale wiem, że tego nie dostosuję do tego kim jestem. No i co dalej? Mam umrzeć dalej z taką świadomością i przegrać życie z góry bo taki się urodziłem? Jeśli jest karma to jedyna możliwość to tylko błędne koło pogarszające wszystko. Nic nie ma. Wszystko to iluzja, a kiedy umrę nie będę nic czuł... Kto nie będzie czuł? Przecież mnie nie ma, a i tak czuję. I tak jestem i żyję. Obserwuję czas, emocje i myśli, wartości, sens, cele, pozornie wolny wybór. Kto obserwuje skoro ja nie istnieję? Co się stanie kiedy umrę?... kto umrze? Może tylko ciało, a ja przecież nie. To pytanie jest pozbawione sensu.... co ma sens? Żyję i to ma wartość... co ma? Przecież żadna wartość nie istnieje bo wartość to ocena, a ocena zawsze jest subiektywna.

Wódka
Piwo
Skręty
I ten problem fajnie się rozkminia. Bez tego też się rozkminia, ale niezbyt fajnie :(
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Duch vs ciało

Postautor: kwiatuszek » 2 listopada 2015, o 00:10

A cialo chce jesc a na jedzenie trzeba zarobic zeby zarobic trzeba zyc w spoleczenstwie i duchowosc sie zamyka..

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Duch vs ciało

Postautor: Prometeusz » 2 listopada 2015, o 03:47

Duch = Ciało jak dla mnie :)

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Duch vs ciało

Postautor: Kocur » 2 listopada 2015, o 09:20

Duch to umowne pojęcie pokrewne do świadomości, więc mówiąc, że duch = ciało to tak jakbyś mówił, że ręka = ciało. Niby można ale już ciało =/=duch, i ciało =/= ręka.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Duch vs ciało

Postautor: Prometeusz » 2 listopada 2015, o 12:45

Ręka vs ciało? :lol:

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Duch vs ciało

Postautor: Kocur » 2 listopada 2015, o 13:53

Tego nikt nie powiedział, nie trolluj :P
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości