Nasze wcielenia-pytania

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Nasze wcielenia-pytania

Postautor: piotrekski » 19 czerwca 2015, o 16:32

Mamy wcielenia. Moje obecne to 43 wcielenie. Załóżmy, że zostanę człowiekiem oświeconym później umrę no to w kolejnym wcieleniu powinienem wiedzieć w pewnym momencie sam, że żyłem, że miałem wcielenia? Czy później znowu od początku? Bo jednak słyszałem, że poprzez wcielenia możemy "zapracować" na kolejne życie i poprzednie będą zależały od tego następnego, więc co z człowiekiem oświeconym?

Drugie pytanie- każda dusza przybiera nowe ciało? Od czego to zależy? Czy zmarłe dusze chodzą sobie po ziemi w swoim wymiarze i my po prostu ich nie dostrzegamy a niektóre dostrzegalne można uznać za duchy?


Pytania może są i trochę prymitywne, ale skądś się człowiek musi dowiedzieć więc ja pytam tutaj Was :)

PS- oczywiście zakładając, że faktycznie mamy wcielenia bo ja do końca jeszcze nie wierzę w to ale wszystko może przede mną :->

Pozdrawiam i dziękuję.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Kocur » 20 czerwca 2015, o 03:52

Nic nie wiadomo ;)

Ile mamy wcieleń? Ja od jednego ezoteryka słyszałem, że liczy się to w setkach, np teraz mam 600 wcielenie. Inny mówił, że teraz to pewnie ze 2000, a do oświecenia trzeba mieć 6000. W ezoterycznej książce przeczytałem, że jest ok 50 wcieleń na naszej planecie, a potem awansuje się na planetę lepszej kategorii (nasza jest oczywiście najgorsza :D ). Jeszcze jacyś kolesie mierzą ERD czyli jakiś duchowy wskaźnik rozwoju. Okazuje się, że mam wysoki, ale to przez pomoc obciążeń duchowych, które są demonami wychodzi taki wynik :aniol

To są takie rzeczy, że tego nie możemy wiedzieć:
- tego czy oświecenie istnieje
- tego czy istnieje reinkarnacja, a jeśli tak to ile mamy wcieleń i czy są wyższe kategorie planet i formy życia, którymi się staniemy, czy też może zjednoczymy się z Bogiem.
- czy jest Bóg
- czy istnieje dusza
- czy istnieją obciążenia duchowe
- czy istnieją demony
- czy jeśli istnieje reinkarnacja to czy można się cofać w formie
- czy istnieje karma
- czy istnieje przyciąganie dobra pozytywnym myśleniem i zła złym myśleniem
- czy Biblię napisało UFO
- skąd wziął się świat
- czym jest czas i czy istnieją inne wymiary

Nic nie wiemy. Wszystko co ktoś mówi na te tematy to konfabulacje chorego umysłu lub kreatywnego oszustwa. Ja dopuszczam możliwość, że to wszystko co wypisałem od pauz to prawda. Nie wykluczam też tego, że Reptilianie zbudowali ten świat, ani że założył go Latający Potwór Spaghetti. Nie wykluczam bo nie istnieją przekonujące dowody na to, że tego nie ma. Logiką można wysnuć to, że reinkarnacja jest sprawiedliwsza od chrześcijaństwa, ale dalej niesprawiedliwa i bezsensowna. Można wysnuć, że istnieje dusza, ale to może być tylko takie samo pojęcie jak "ego". Niby istnieje, ale tak naprawdę to jakiś obszar mózgu, który umownie tak nazywamy. W rzeczywistości nie wiadomo nawet czy poszczególne części mózgu i osobowości czyli części tego co mózg tworzy (software) współpracują ze sobą. Może nie, a efekt działania tych części jest rozproszony, a podświadoma część to interpretuje tworząc całą wersję, a jeszcze inna część usuwa to co nie pasuje do interpretacji tworząc zamknięty obraz świata i może faktycznie większość tak żyje. Można wymyślić pełno hipotez, a wszystko i tak na końcu jest relatywne i dlatego posługując się racjonalizmem należy zachować spokój i dążyć do swoich celów, być dobrym dla innych (robić to co opłaca się mnie i pomagać innym bo to się wszystkim opłaca).

Wszystko jest względne. Wszystko płynie. Wszystko przemija. Nic nie ma sensu. To jest filozofia mądrych ludzi, a nie jakieś pierdoły :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: wojtek96511 » 20 czerwca 2015, o 17:25

naprawdę wierzycie w te głupoty? mam na myśli wcielenia..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Kocur » 20 czerwca 2015, o 17:29

Głupoty bo Ty tak powiedziałeś? W porównaniu z chrześcijaństwem to nie są głupoty. Gdyby nie to porównanie to może jednak są :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: wojtek96511 » 20 czerwca 2015, o 17:57

głupoty ponieważ nie ma na to najmnijszego dowodu... każdy poważny naukowiec wyśmieje takie teorie.. Jest to równie wielkie gdybanie co Bóg, teoria ewolucji.... zgadywanka

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: piotrekski » 20 czerwca 2015, o 18:42

wojtek96511 - Owszem to wielkie gdybanie.
A co z "serią" Dalajlamy?
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Kocur » 20 czerwca 2015, o 22:20

wojtek96511
czyli przyznajesz, że Jahwe i Bibilia to głupoty bo nie ma na to 1 dowodu? Ja twierdzę, że to bzdury, ale nie z takich powodów. Ehh widzę, że myślenie sprawia Ci duży kłopot.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Ahmada
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2015, o 18:47
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Ahmada » 21 czerwca 2015, o 13:53

Wracając do oryginalnych pytań.

Od czego zależy jakie ciało/rodzinę/kraj wybierze sobie dusza?

Zależy to od potrzeby serca. Lub nazywając to inaczej od struktury podświadomości w momencie śmierci. Jeśli ktoś umierając żałuje, że nie miał dzieci urodzi się w społeczeństwie i w rodzinie, które propagują wielodzietność, lub przynajmniej posiadanie dzieci. W taki sam sposób jeśli ktoś tęskni za oświeceniem i rozwojem duchowym odrodzi się w społeczeństwie szanującym takie wartości, albo przynajmniej w sytuacji społeczno-rodzinnej umożliwiającej łatwiejsze ich osiągnięcie.

Odpowiada to też po trochu na pytanie czy z każdym wcieleniem zaczynamy od nowa. Nie. Zaczynamy z nowym ciałem, umysłem i rodzina, ale kontynuujemy nasz rozwój duchowy, kontynuujemy zaspokajanie naszych potrzeb. Od tych najprostszych (mieć dość jedzenia, być bogatym, mieć dzieci), po te bardziej skomplikowane (być sławnym, szanowanym, osiągnąć trwałe szczęście).

Co do rozważań, czy wcielenia istnieją.

Każdy ma prawo się nad tym zastanawiać. Każdy ma prawo dochodzić do własnych wniosków. Dyskredytacja danego poglądu tylko dlatego, że się on nam nie podoba nie poszerza naszych horyzontów. Natomiast przedstawienie konstruktywnych argumentów wspierających odmienny pogląd jest budujące dla wszystkich stron dyskusji.
Szanuję twoje poglądy. Opowiedz mi o nich więcej :)

Nie zależy mi na tym, byś przyjął moje spojrzenie na świat. Mój punkt widzenia jest wynikiem moich własnych przeżyć i jest właściwy dla nie, a niekoniecznie dla kogokolwiek innego.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Kocur » 21 czerwca 2015, o 14:23

Jeśli już istnieje reinkarnacja to dusze z całą pewnością niczego sobie nie wybierają. Raczej jest karma i przymus życia w takim a nie innym ciele i z taką sytuacją. Chyba, że większość osób ma dusze debili i moja też by wtedy byłą strasznie głupia :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Ahmada
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2015, o 18:47
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Ahmada » 21 czerwca 2015, o 15:06

Struktury podświadomości, ani tęsknot serca się nie wybiera, wiec można je nazwać karmą.
Szanuję twoje poglądy. Opowiedz mi o nich więcej :)

Nie zależy mi na tym, byś przyjął moje spojrzenie na świat. Mój punkt widzenia jest wynikiem moich własnych przeżyć i jest właściwy dla nie, a niekoniecznie dla kogokolwiek innego.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: wojtek96511 » 21 czerwca 2015, o 15:14

ja dyskredytuję ten pogląd dlatego że nie ma potwierdzenia naukowego choć w procencie.. Jest to teoria dla niewykształconych oraz dla zabobonnych mnichów tybetu oraz innych ludzi z 3go świata

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Kocur » 21 czerwca 2015, o 15:47

Ahmada
też tak to nazywam ;) Pytanie tylko czy po śmierci przechodzi dalej karma z tego wcielenia czy nie. Tego nie wiadomo.

wojtek96511 pisze:ja dyskredytuję ten pogląd dlatego że nie ma potwierdzenia naukowego choć w procencie.. Jest to teoria dla niewykształconych oraz dla zabobonnych mnichów tybetu oraz innych ludzi z 3go świata


Jakbyś tak jeszcze był konsekwentny i rozszerzył ten pogląd na pozostałe sprawy to by było super ;)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
daaatz
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 14:02
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: daaatz » 28 lipca 2015, o 15:09

wojtek96511 pisze:ja dyskredytuję ten pogląd dlatego że nie ma potwierdzenia naukowego choć w procencie.. Jest to teoria dla niewykształconych oraz dla zabobonnych mnichów tybetu oraz innych ludzi z 3go świata


A szukałeś chociażby tych dowodów ?
Wystarczy w google wpisać "dowody na reinkarnację", część z tych historii to napewno jakieś pierdoły.
Na kanale Planet leci czasem fajny program w kilku częściach, udokumentowano setki takich przypadków.
Jeden szczególnie zapadł mi w pamięć, chłopiec urodził się pamiętał swoje zeszłe życie jako dziewczynka, mówił że został zabity, dobrze wiedział gdzie leży tamto ciało. Dzięki temu udało się rozwiązać zagadkę śmierci dziecka, policja wcześniej nie znalazła ciała ani zabójcy. Chłopiec naprowadził policję także na zabójcę. I co brzmi to dalej jak teoria dla niewykształconych oraz dla zabobonnych mnichów tybetu oraz innych ludzi z 3go świata ?
Nie musisz obrażać nikogo, bo nie widzisz dowodów.

"Każdy poważny naukowiec" - a kto to wg Ciebie ?
Naukowcy mają wypłaty od władz/firm , myślisz że im zależy na prawdzie dla ludzi ?
Jak wiadomo powszechnie, władza rządzi ludźmi, a żeby ludźmi rządzić lepiej żeby byli głupi.
To już na pewno prawdy naukowcy mówić nie będą.
Niby powstaliśmy od małpy, ale jakoś na to dowodów nie ma, ale w szkole się o tym wpaja.
Gdzie te "naukowe dowody" bardziej wskazują że mózg mamy podobny do deflina a nie do małpy.
Czy teoria wielkiego wybuchu, jak się okazuje obecnie nie było to tak raczej a mimo wszystko dalej w to brną.
No jednak tu się nigdy w 100% nie dowiemy, można jedynie przypuszczać czy ma to sens czy nie.
Jednak no setki setki przypadków dzieci np z dziurą w głowie, czy deformacją palców, pamiętających poprzednie wcielenia ( które dało się potwierdzić szukając po urzędowych dokumentach, historie które nie były w TV ) coś znaczą.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: Prometeusz » 29 lipca 2015, o 00:51

Nie musisz obrażać nikogo, bo nie widzisz dowodów.


To nie są dowody, tylko anegdoty. Oglądałem te programy o których mówisz i nie jestem przekonany. Naukowcy, którzy gromadzą takie przypadki nie są wiarygodni jak dla mnie.

Często jest wiele niedomówień. Często za przykład badania naukowego mającego potwierdzić komunikacje pozazmysłową jest przykład bliźniaczek, które przeszły pewien test. Problem z tym przykładem jest taki, że na kilka naście prób, które wykonały był tylko jedwn taki wynik. To adanie powtarzano na całym świecie i nigdy więcej nie powtórzył się wynik dający potwierdzenie. Więc wnioskuję że zaszła tu koincydencja. No ale wielbicie ESP powołują się dalej na tsn przykład nie wspominając, o tym, że wydarzyło się to tylko raz. To jest właśnie wprowadzanie ludzi w błąd.

Niby powstaliśmy od małpy, ale jakoś na to dowodów nie ma, ale w szkole się o tym wpaja.
Gdzie te "naukowe dowody" bardziej wskazują że mózg mamy podobny do deflina a nie do małpy.


Pierwsze słyszę o tym, że pochodzimy od delfinów.... Możesz wskazać materiały z których korzystałeś?

My nie pochodziliśmy od małpy, ale mieliśmy wspólnych przodków, na co są mocne dowody chociażby genetyczne.

Jednak no setki setki przypadków dzieci np z dziurą w głowie, czy deformacją palców, pamiętających poprzednie wcielenia ( które dało się potwierdzić szukając po urzędowych dokumentach, historie które nie były w TV ) coś znaczą.


Znaczą jeśli są prawdziwe. Lecz moim zdaniem nawet jeśli są prawdziwe, to nie muszą koniecznie świadczyć o reinkarnacji. Mogą wskazywać na inny fenomen, np. na nielokalność świadomości. Chociaż sama podstawa reinkarnacji jaką jest wendrująca dusza ma poważne problemy by się utrzymać w mocy.

Awatar użytkownika
daaatz
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 14:02
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Nasze wcielenia-pytania

Postautor: daaatz » 29 lipca 2015, o 09:26

No no nie są to 100% wiadomo, może to świadczyć o czymś innym, ale są to potwierdzenia na to, że coś faktycznie istnieje więcej poza naszymi 5 zmysłami i nie trzeba zaraz wypisywać, że to jakiś zabobon. Autor tematu się pyta o coś a tu bach hejt leci, jak na wp.pl w komentarzach.

Full Moon
Na discovery to było ale też czytałem w necie.
Zobacz np. http://www.charaktery.eu/wiesci-psychol ... -czlowiek/

No ale Full Moon faktycznie nie sprawdziłem nigdy w necie czegoś o tych autorach, zacznę to robić, to dobra podejscie.


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości