Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
Divja
Posty: 3
Rejestracja: 23 października 2012, o 23:13
Reputacja: 0

Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: Divja » 23 października 2012, o 23:19

Witam serdecznie,

Rozwojem osobistym i duchowym zajmuję się już dość długo a buddyzm i medytacja fascynują mnie właściwie od dzieciństwa. Studiuję podyplomowo psychologię. Obecnie prowadzę badania do pracy magisterskiej na temat medytacji uważności. Poszukuję osób medytujących (zen, uważność), po treningach mindfulness. Chciałabym przeprowadzić krótki wywiad na temat tego jak postrzegacie wpływ praktyki medytacyjnej na wasze życie codzienne. Zależy mi na osobach z Poznania i Warszawy a także z innych miast (wtedy zdalnie przez skype). Jeśli możesz poświęcić mi parę chwil, napisz proszę.

Pozdrawiam
Marta
m.rembalska@wp.eu
skype: meribre1

Ekhmm

: Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: Ekhmm » 25 października 2012, o 20:59

Divja... Divja, Divja, pamiętam niejaką Divję z forum przebudzenie.net, dawno temu. To ty?

Divja
Posty: 3
Rejestracja: 23 października 2012, o 23:13
Reputacja: 0

Re: Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: Divja » 25 października 2012, o 21:36

To chyba przypadkowa zbieżność 'imion' :)

Ekhmm

: Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: Ekhmm » 26 października 2012, o 12:14

Tak myślałem.

A y chyba pytasz o praktykowanie zazen, nie zen?

Ale i tak nie pomogę, bo moja medytacja jest spontaniczna.

Divja
Posty: 3
Rejestracja: 23 października 2012, o 23:13
Reputacja: 0

Re: Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: Divja » 26 października 2012, o 12:36

Skupiam się bardziej na aspekcie uważności (mniej na koncentracji) na co dzień, w myśl powiedzenia "zen jest twoim codziennym umysłem". Istotą uważności jest akceptacja przedmiotu aktualnego doświadczenia i jego eksploracja z otwartością i zainteresowaniem. Świadomy monitoring treści własnych doświadczeń ogranicza rozproszenie i błądzenie myślami oraz uciekanie i pogrążanie się w fantazjach i dialogach wewnętrznych. Dlatego w tym aspekcie elementy praktyki zen i mindfulness są zbieżne. Jeśli masz ochotę podzielić się swoim doświadczeniem (mogę wysłać pytania) to zachęcam :)

heretyk
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 06:09
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Poszukuję osób praktykujących mindfulness lub zen

Postautor: heretyk » 26 października 2012, o 17:10

Do mnie możesz wysłać, ale uprzedzam, że mogę odpowiedzieć tylko do obszarów, które sam eksplorowałem czy penetrowałem, słowem do punktów, będących w orbicie mojego zainteresowania. Pytania proszę wysyłać na skrzynkę pocztową rozwoju.


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości