Bóg

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Bóg

Postautor: Niewinny » 4 marca 2015, o 18:12

Waszym zdaniem istnieje?
Ja nie mam pojęcia, jednak jeżeli jest to nie jest wszechmocny bo inaczej nie było by takich filmów (spalenie pilota żywcem):

http://theync.com/shocking/isis-burns-a ... orning.htm

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 5 marca 2015, o 12:24

Nie jest wszechmocny lub dobry i sprawiedliwy. Albo go nie ma ;)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kamil.lisowski
Posty: 51
Rejestracja: 8 kwietnia 2015, o 16:58
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: kamil.lisowski » 8 kwietnia 2015, o 17:15

Tak istnieje i g*wno go obchodzi co tu się dzieje, tak więc proponuję Tobie odpuścić Boga i zająć się sobą. A tak po prawdzie to Ty jesteś Bogiem z wielu i tym jedynym którego powinieneś obudzić... Ale nie radzę, życie w iluzji jest o wiele lepsze, prawda okrutna jest, tak więc lepiej jednak nie szukaj Boga w sobie, szukaj go na zewnątrz i baw się.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 16 kwietnia 2015, o 17:53

kamil.lisowski
bzdury ;)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Lwica
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2015, o 16:07
Reputacja: 0
Płeć: K

: Bóg

Postautor: Lwica » 9 maja 2015, o 16:15

A czemu mieszacie Boga do spraw ludzkich?Bóg dał jedynym z istot czujących właśnie ludziom wolną wolę ale i odpowiedzialność za skutki wolnej woli.Każdy czyn ma swoje konsekwencje niestety.
A wiec to ludzkie ,czyli karma ,a nie boskie

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 9 maja 2015, o 23:43

Nie ma wolnej woli. Bóg nikomu niczego nie dał. Gdyby jednak istniał byłby odpowiedzialny za wszystkie skutki, a brak pomocy i wskazówek z jego strony to już jego wina, a nie ludzi. Tak samo jak nie jest winą dziecka, że czegoś nie wie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kamil.lisowski
Posty: 51
Rejestracja: 8 kwietnia 2015, o 16:58
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: kamil.lisowski » 16 maja 2015, o 10:36

Dokładnie. Boga wymyślili ludzie żyjąc w swoim obłędzie, stworzyli tą ideologię, by zrzucać na niego odpowiedzialność. Dowodem zaś na głupotę człowieka i całej tej nędznej miłości jest ten świat! Gdyby był Bóg i tu rządził nad ludźmi, byłby najgorszym Bogiem! A jeśli go nie ma, trzeba przyjąć do wiadomości, że ludzie sami sobie stworzyli piekło. I gdzie podziała się miłość? Nie ma jej i nigdy nie było. Jest tylko głupota ludzka, która nie zna granic i jeśli jest jakieś silne uczucie, jest nią nienawiść. Nie trzeba dużo szukać, wystarczy popatrzyć na ten świat i zobaczyć jak to miłością ludzie się obsypują... Ten świat dąży do zagłady.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Bóg

Postautor: wojtek96511 » 18 czerwca 2015, o 18:20

Bóg jest właśnie wszechmocny, wszechdobry i nieskończenie sprawiedliwy.. problemy na ziemi istnieją przez człowieka który ma wolną wolę, sama natura nie jest ani dobra ani zła.. Wolna wola również istnieje, Bóg wie co zrobisz nie dlatego że nie ma wolnej woli ale z racji swojej wszechmocności, nie istnieją u Boga prawa logiki ani czas, więc nie wyklucza się wolna wola.. zapraszam na studia filozoficzne, zmienicie proste myślenie

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 18 czerwca 2015, o 19:06

wojtek96511 pisze:Bóg jest właśnie wszechmocny, wszechdobry i nieskończenie sprawiedliwy.



Kto Ci to wmówił? Skąd ten pogląd? Czemu myślisz, że to prawda? Jakie motywy powodują, że wolisz tak myśleć?

wojtek96511 pisze: problemy na ziemi istnieją przez człowieka który ma wolną wolę, sama natura nie jest ani dobra ani zła.



Kompletna bzdura. Zobacz, jeśli wszystkiemu winna jest wolna wola, a człowiek nie wie jak się nią posługiwać, to winny byłby Bóg, który dał wolną wolę lub natura, która stoi ponad Bogiem i ogranicza mu możliwość tworzenia (Bóg może tworzyć tylko to co da się stworzyć czyli nie jest wszechmogący). Jeśli natura wymaga wolnej woli żeby człowiek mógł czuć się dobrze to w takim razie zło jest elementem Boga/natury i stanowi jego większość i na dodatek musi istnieć żeby istniało dobro. Takich sprzeczności jest więcej i jest to strasznie niski poziom rozkminy. Trzeba myśleć szerzej, szerzej, szerzej i jeszcze szerzej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić. W ten sposób rośnie Twoja inteligencja, świadomość i unikasz takich wierzeń jakie tu przedstawiłeś o wszechmogącym, sprawiedliwym Bogu.

Następną kwestią jest sama wolna wola. Nic takiego nie istnieje. To mrzonka, utopia, bzdura.

wojtek96511 pisze: nie istnieją u Boga prawa logiki ani czas, więc nie wyklucza się wolna wola.



No tak. Jeśli logika czy czas przeszkadzają, przyczynowo skutkowe działania przeszkadzają, moralność przeszkadza to trzeba je usunąć żeby wierzyć w Boga. W ten sposób spada się w dół i osłabia świadomość oraz intelekt.

wojtek96511 pisze:zapraszam na studia filozoficzne, zmienicie proste myślenie



No chyba Ciebie trzeba tam zaprosić, ale patrząc na to co napisałeś stwierdzam, że byś się nie dostał. Za wysokie progi. Lepiej idź na teologię :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Bóg

Postautor: wojtek96511 » 18 czerwca 2015, o 19:58

jestem wierzący więc wierzę w to co napisane w Biblii, mowa o tym iż Bóg jest wszechdobry, wszechmocny i nieskończenie sprawiedliwy... jeśli myślisz inaczej to fajnie, ja nie mam powodu żeby myśleć że jest odwrotnie..

Bóg nie jest temu winien bo dał człowiekowi wybór, nie widzę powiązania. Bóg może stworzyć wszystko, tutaj nie ma praw logiki, nie rozumiesz tego, nawet kulę która wszystko niszczy a jednocześnie niezniszczalną ścianę.. nie wiem o jakiej wolnej woli mówisz, ja o tej chrześcijańskiej, możesz wierzyć i żyć w zgodzie z przykazaniami lub nie..

w ten sposób tak jak mówisz osłabiasz intelekt.. jest to jedyne wytłumaczenie wszechmocy... chyba że wolisz uwierzyć w teorię ewolucji która nie ma kompletnie rąk i nóg... wiara w Boga też nie ma dla mnie logiki ale jest najlepszym co mamy aktualnie, taka jest prawda...
Co na tym świecie ma sens? wymień choć 1 rzecz, wiara w Boga wydaje się mi najsensowniejszą z możliwych..

dzięki za niemiłe uwagi, chamstwo jest takie inteligentne, pasuje Tobie...
no i dzięki wielkie również za głupią argumentację ale to że nie jesteś wierzący nie znaczy że masz na siłę udowadniać sprzeczności wierzącym, pzdr

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 18 czerwca 2015, o 21:31

wojtek96511 pisze:jestem wierzący więc wierzę w to co napisane w Biblii

Masakra... A ja wierzę w to co jest napisane w Harrym Potterze... :D Skąd ta obsesja na punkcie jakieś głupiej książki pisanej słabym językiem, sprzecznej wewnętrznie, niejasnej i pisanej przez ćpunów, psycholi lub spryciarzy - manipulantów, którzy chcieli żeby motłoch uwierzył w ten shit?

wojtek96511 pisze:mowa o tym iż Bóg jest wszechdobry, wszechmocny i nieskończenie sprawiedliwy..


To sprzeczności. Spójrz na ten świat, pomyśl. To są tematy, które przerabiałem w gimnazjum i już wtedy rozumiałem bezsens tego gadania.

wojtek96511 pisze: jeśli myślisz inaczej to fajnie, ja nie mam powodu żeby myśleć że jest odwrotnie..


A ja nie mam powodu żeby myśleć odwrotnie niż myślę, ani żeby wierzyć w Biblię, Jahwe, Odyna i Ozyrysa, ani sprzeczne dogmaty niejasno wytłumaczone dla głupków. No stary, chcesz podyskutować na poważnie czy cytować głupoty z bezsensownej książki, która ma moc tylko dlatego, że inni w nią wierzą? A jakby inni skakali w ogień to też byś skakał?

wojtek96511 pisze:Bóg nie jest temu winien bo dał człowiekowi wybór, nie widzę powiązania.


Jasne nie jest winien będąc pierwszą przyczyną... :D Logika jak fiks :) Jeśli Bóg dał wybór, a ten wybór jest przyczyną zła to kto jest winien? Jeśli dasz dziecku narkotyki to kto jest winien, że je zjadło? Małe dziecko, które nie wie, nie decyduje, nie ma świadomości? Nie mamy wyboru między dobrem, a złem bo nie istnieje czyste dobro i czyste zło. Nie mamy wszystkich danych, które trzeba wziąć pod uwagę. Gdyby istniał Bóg to właśnie on byłby za wszystko odpowiedzialny.

wojtek96511 pisze: Bóg może stworzyć wszystko


Czyli co może stworzyć? Który Bóg - Jahwe, Odyn czy Ozyrys? Dlaczego akurat ten? Czym jest wszystko? Skoro może wszystko a stworzył to co stworzył to serio nie jest winien za to, że jest tak źle? Skoro źle się potoczyło to czemu nie pomaga? Bo jest poza logiką, czasem i przestrzenią i wszystkim tym co można zmierzyć i logicznie przemyśleć? To tylko łamanie mechanizmów obronnych po to żeby sekta wyprała Ci mózg. I wyprała jak widać bardzo skutecznie...

wojtek96511 pisze:tutaj nie ma praw logiki, nie rozumiesz tego,


No jeśli nie ma praw logiki to się nie zrozumie. Natomiast mogą być nielogiczne bzdury chorego umysłu, które zrozumie tylko inny chory umysł, albo zdrowy zostanie przekabacony, zrobiony na chory.

wojtek96511 pisze:nawet kulę która wszystko niszczy a jednocześnie niezniszczalną ścianę.


Ale nie obie rzeczy na raz.

wojtek96511 pisze:nie wiem o jakiej wolnej woli mówisz, ja o tej chrześcijańskiej


A czemu akurat o tej? Ja o tej z muminków :D Jest fajniejsza, przynajmniej nie mściwa, psychopatyczna i sadystyczna.

wojtek96511 pisze:możesz wierzyć i żyć w zgodzie z przykazaniami lub nie..


Tak jak więzień może żyć zgodnie z zakazami obowiązującymi w więzieniu lub nie. Może np siedzieć na pryczy albo pójść do kibla. To nazywasz wolą? To jakieś psychopatyczne wypaczenie woli. Albo wychowywał Cię psychopata, albo jesteś psychopatą, albo to religia wywołała takie spustoszenie w Twoim mózgu i moralności...

wojtek96511 pisze:w ten sposób tak jak mówisz osłabiasz intelekt.. jest to jedyne wytłumaczenie wszechmocy.


że co? Mówię o intelekcie czyli go osłabiam, a Ty mówisz o tym, że coś jest poza logiką i światem czyli co? Bo zamotałeś się i bredzisz.

wojtek96511 pisze: chyba że wolisz uwierzyć w teorię ewolucji która nie ma kompletnie rąk i nóg.


No jak ktoś już nie ma w głowie logiki bo ją zabito to nie rozumie logiki teorii ewolucji, która jest teorią naukową, potwierdzaną na każdym kroku, uczoną małe dzieci w podstawówce. Doucz się. Proponuję zacząć od podręcznika do biologii z podstawówki i poćwicz majcę i fizykę żeby wzmocnić logiczne myślenie, którego nie masz.

wojtek96511 pisze:wiara w Boga też nie ma dla mnie logiki ale jest najlepszym co mamy aktualnie, taka jest prawda...


W jakim sensie najlepsza? Jaka znowu prawda? Co uważasz za prawdę?

wojtek96511 pisze:Co na tym świecie ma sens? wymień choć 1 rzecz, wiara w Boga wydaje się mi najsensowniejszą z możliwych..


Przyjemność, miłość, szacunek, tolerancja, życzliwość, altruizm, dobre jedzenie, sport, podróże, poznawanie świata, innych ludzi, kultur, muzyka, sztuka, teatr, filmy. Jest cała masa takich rzeczy, które mają sens, ale to pojawia się kiedy odrzucasz narzucone Ci z góry pseudo substytuty sensu w postaci Boga, duchów i innych pierdół.

wojtek96511 pisze:dzięki za niemiłe uwagi, chamstwo jest takie inteligentne, pasuje Tobie...


Jakie niemiłe uwagi i chamstwo? Ja tylko piszę tu o faktach. Jeśli czujesz się urażony to być może jest to dysonans poznawczy związany z tym, że obalam Twoje głupie wierzenia wsadzone Ci do głowy. A na takie duchowe chamstwo jak religia, szczególnie ta należy odpowiadać twardo i bezwzględnie.

wojtek96511 pisze:no i dzięki wielkie również za głupią argumentację


A to już sam sobie powinieneś podziękować. To, że z czymś się nie zgadzasz to nie znaczy, że to głupie. Proponuję użyć argumentacji, ale nie ma argumentów na takie idiotyzmy...

wojtek96511 pisze: to że nie jesteś wierzący nie znaczy że masz na siłę udowadniać sprzeczności wierzącym, pzdr


Dlatego nie robię tego na siłe, a na luzaku wykorzystując 2% możliwości, a i tak ośmieszam te bzdury tak jakbym strzelał z czołgu do komara :) Sprzeczności warto udowadniać bo tak obala się głupoty, które mogą manipulować umysłem i powodować choroby psychiczne.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Bóg

Postautor: wojtek96511 » 19 czerwca 2015, o 07:40

teraz ja ośmieszę Twoje bzdury..
1. piszesz o sprzeczności Biblijnej to podaj przykłady, liczę że nie wymienisz banałów typu różnice w Ewangeliach po zmartwychwstaniu...
2. Skoro ja bredzę to co jest przyczyną powstania świata wg Ciebie? masz rację, teorii ewolucji w niektórych szkołach uczą głupie dzieci.. idem per idem... tylko oddala pytanie o powstanie, co było przyczyną wielkiego wybuchu, dalej, dalej... nieskończoność.. dlatego obstawianie 1 istoty poza prawami logiki jest bardziej logiczne..
3. Rzeczy które wypisałeś nie mają sensu bo są płytkie ale fakt, fajnie je mieć.. problem śmierci skreśla ich celowość, kolejny powód na szukanie Boga..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 19 czerwca 2015, o 13:27

wojtek96511 pisze:teraz ja ośmieszę Twoje bzdury..


:lol:

Ośmieszenie bzdur nie polega na jakimś wygrywaniu dyskusji za pomocą słówek. Do tego trzeba jeszcze mieć rozsądną tezę, a religijna i boska teza to kretynizm, a do tego niemoralne postępowanie, więc ośmieszyć jest to łatwo i etycznie. Natomiast Ty nie masz szans na nic podobnego, bo próbujesz bronić absurdów, które milion razy były obalane, ośmieszane, krytykowane za swoją psychopatyczną naturę.

wojtek96511 pisze:1. piszesz o sprzeczności Biblijnej to podaj przykłady, liczę że nie wymienisz banałów typu różnice w Ewangeliach po zmartwychwstaniu...


Nie ma czegoś takiego jak bzdury. Jeśli to święta księga, słowo boże itd to nie ma prawa tam być ani jednego błędu. Wiem co odpowiesz - że to pisali ludzie więc mieli prawo się mylić. Ok, mieli prawo, a ja mam prawo odrzucać to i wyśmiewać ludzi, którzy wierzą w ten szajs :)
http://strona0biblii.republika.pl/
Jest tego więcej, kiedyś nawet sam pisałem tekst na ten temat. Ale to nie te sprzeczności są najważniejsze. Ważniejsza jest bezsensowność i niespójność wewnętrznych dogmatów chrześcijaństwa, totalny absurd ofiary na krzyżu, całkowicie popsuta "moralność". To religia dla kompletnego plebsu, który nie umiał czytać. Dziwne, że dzisiaj jeszcze ktoś wierzy w takie coś.

wojtek96511 pisze:2. Skoro ja bredzę to co jest przyczyną powstania świata wg Ciebie?


Potwór Pongwolongwo, którego cechy to miłosierdzie, a każdy zostanie przez niego torturowany i zabity, bo on jest poza czasem i przestrzenią i kieruje się inną logiką i inną moralnością. Trzeba mu oddawać cześć, klękać przed nim itd. Trzeba powtarzać "nie jestem godzien, nie jestem godzien, jestem gównem". :D To, że nie znamy jakichś faktów np początku świata nie oznacza, że jakieś byle g*wno jest faktem bo rozmówca nie potrafi podać innej wersji. Zrozum, że NIE WIADOMO co jest PRZYCZYNAMI (bo na pewno nie jedną przyczyną) powstania świata.
wojtek96511 pisze: dlatego obstawianie 1 istoty poza prawami logiki jest bardziej logiczne..


No właśnie nie jest. To oznaka IDIOTYZMU.

wojtek96511 pisze:3. Rzeczy które wypisałeś nie mają sensu bo są płytkie ale fakt, fajnie je mieć.. problem śmierci skreśla ich celowość, kolejny powód na szukanie Boga..


Poszukaj psychiatry bo bredzisz :)
Są płytkie bo Ty tak powiedziałeś? Co za człowiek...
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

wojtek96511
Posty: 48
Rejestracja: 18 czerwca 2015, o 17:15
Reputacja: 0

Re: Bóg

Postautor: wojtek96511 » 19 czerwca 2015, o 14:15

stronę znam i są to słabe, wymuszone argumenty.. skoro moje wierzenia są idiotyzmem to Twoje również bo teoria ewolucji jest równie przekonująca.. tak jak myślałem, żadnego argumentu nie potrafisz podać..

a teraz szczerze, nie potrafisz zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie i atakujesz forumowiczów.. przykre.. liczę, że kiedyś rozszerzysz swoje horyzonty oraz wrócisz do normalnego, zdrowego funkcjonowania.. pozdrawiam

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Bóg

Postautor: Kocur » 19 czerwca 2015, o 14:39

wojtek96511 pisze:stronę znam i są to słabe, wymuszone argumenty.

lepsze słabe z tej strony niż Twoje żadne :)

wojtek96511 pisze:skoro moje wierzenia są idiotyzmem to Twoje również bo teoria ewolucji jest równie przekonująca.


Wg umysłu idioty :)

wojtek96511 pisze:tak jak myślałem, żadnego argumentu nie potrafisz podać..


Nie, nie. To Ty nie podałeś żadnego. Moje są tylko nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Naprawdę cofnij się do szkoły, bo nie mam zamiaru edukować podstaw kogoś kto i tak wszystko neguje i niczego nie rozumie bo woli wierzyć w jakieś g*wno.

wojtek96511 pisze:a teraz szczerze, nie potrafisz zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie i atakujesz forumowiczów..


Napisałeś sam do siebie?

wojtek96511 pisze:liczę, że kiedyś rozszerzysz swoje horyzonty oraz wrócisz do normalnego, zdrowego funkcjonowania..


To też do siebie?

wojtek96511 pisze:pozdrawiam



A to już na pewno do siebie, bo przecież nie do mnie. Chyba, że pozdrawiasz bardzo serdecznie, ach jakie to szczere :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.


Wróć do „Świadomość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości