'ja' jest iluzją

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
Awatar użytkownika
mocmilosci
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

: 'ja' jest iluzją

Postautor: mocmilosci » 11 marca 2015, o 00:31

strzeliłem se w potylice i dalej swe ja tutaj ćwice...

:-D :-D :-D
:kwiatek :kwiatek :kwiatek
:ok
JAMJEST
....MIŁOŚĆ....

kamil.lisowski

Re: 'ja' jest iluzją

Postautor: kamil.lisowski » 8 kwietnia 2015, o 17:12

Prawda = Iluzja.

Kocur

Postautor: Kocur » 16 kwietnia 2015, o 17:54

Nie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Wzniosły25

: 'ja' jest iluzją

Postautor: Wzniosły25 » 23 kwietnia 2015, o 00:53

Ja może być iluzją jeżeli tego Na prawdę chcesz od Ciebie zależy co wpuszczasz do swojego życia. Jeżeli to potrzebne można wykluczyć Ego Swoje ,,Ja'' Zależy Co to zmieni i w czym Ci pomoże. Chociaż sam Osobiście sądzę że Ja nie istnieje. Ja zrodziło się z Potrzeby Bytu osobowości Istnienia dzięki któremu możemy się widzieć nawzajem poprzez Charakter,Osobowość jak I zarówno co kto lubi. Lecz żeby można było żyć W Prawdzie warto wyjść ponad iluzoryczne Ego dla Spokoju Duszy,Umysłu I Ciała. Ponieważ widząc Siebie I mając Swoje JA zawsze będziemy przywiązywać Uwagę do Swojego Materialnego Ciała Które W istocie Jest Czystym Bytem Pierwiastkiem Życia. A Życie samo w Sobie jest Dobre. Tylko Ludzie Są nie uważni i pozwalają na Kontakt ze Zmysłami które w rezultacie Zaczynają panować na naszym zdrowym rozsądkiem I wierzeniami... I tak rodzą się komplikację i problemy...

Kocur

Postautor: Kocur » 23 kwietnia 2015, o 01:59

Najgorsze są wierzenia. Ja to nie iluzja tylko coś czego realnie doświadczasz. Możesz doświadczać tylko dwóch rzeczy - JA, które jest prawdziwe oraz iluzji na temat ja czyli WSZYSTKICH myśli. Nie da się opisać JA. Można opisać wyobrażenie o sobie zaczynając od czysto materialnego poprzez etykietki charakteru a kończąc na wierzeniach, rasie, przynależności do jakiejś grupy, idei. Jak do czegoś przynależysz z przymusu to albo jest to neutralne (jak np to, że jesteś Polakiem) albo negatywne (jak narzucone przez innych role, których nie chcemy pełnić). Ważne tylko żeby buntując się nie czynić innym zła i nie wyzbywać się empatii i logicznego myślenia. Ważne także żeby nie wypierać pewnych cech ego jak np seksualność. Mamy prawdziwe JA, obraz JA czyli "MNIE" i opis MNIE czyli moralność albo system wierzeń, głupot wepchanych do głowy przez społeczeństwo, do którego MNIE często nie pasuje. Ludzie często nie potrafią stworzyć spójnego obrazu swojej osobowości bo boją się, że obiektywna ocena ich osoby jest zła. Tymczasem obiektywna ocena nie istnieje i jest iluzją. Bóg reprezentuje w umyśle tę iluzję i tworzy się system wierzeń, który staje się dla świadomości światem realnym (zaburzenia odróżniania wyobrażeń od rzeczywistości). Każdy z nas popełnia błędy poznawcze ale wiara w Boga wręcz je wywołuje. Wiara w cokolwiek to robi. Dlatego warto podważać swoje przekonania i zadawać sobie pytanie o ich źródło. W ten sposób dochodzi się do naturalnej potrzeby dążenia do przyjemności jako źródła. Wiara w to, że coś nam przeszkadza jest destrukcyjna a religia zamiast rozwiązania naturalnych problemów wprowadza duchowy komunizm. Ludzki mózg niestety często tworzy w głowie komunistyczny raj, który nie przystaje do realnego świata. Przecież wiara w to jest niekorzystna. Lepiej stworzyć sobie własny raj w oparciu o to co jest tutaj na świecie i do tego wykorzystać tę funkcję umysłu. Nie narzucać niczego innym tylko informować ich, że sami tworzą swoją rzeczywistość.

Wzniosły25

Postautor: Wzniosły25 » 23 kwietnia 2015, o 10:35

Ale jeżeli istnieje Bóg To co kiedy miałeś szanse Go wyznawać a Myślałeś że Osobisty rozwój duchowy był słuszny???. Myślę że Bóg Jest tam Gdzie wszelkie dobro. Więc nie ważne jaką religie się wyznaję. Zapewne jest potrzebny Ale Komunizm Życia. Być Absolotnym ze wszystkim i Intergralnym Aby Móc Współdziałać z Rzeczywistością...

Awatar użytkownika
Marizjan

Postautor: Marizjan » 23 kwietnia 2015, o 11:13

Książka Anthony de Mello świetnie opisuje to zagadnienie. Chodzi mi oczywiście o Przebudzenie.
Education is the movement from darkness to light.
Allan Bloom

Wzniosły25

Postautor: Wzniosły25 » 23 kwietnia 2015, o 16:43

Nie Jestem Krysznowcem Ale Przeczytałem Bhagavad Gite I Naprawdę Polecam To Księgę sam jej przekaz jest Niczym Wodospad Czystej energii,Zrozumienia i Oświecenia :)

Kocur

Postautor: Kocur » 23 kwietnia 2015, o 19:09

Wzniosły25 pisze:Ale jeżeli istnieje Bóg To co kiedy miałeś szanse Go wyznawać a Myślałeś że Osobisty rozwój duchowy był słuszny???. Myślę że Bóg Jest tam Gdzie wszelkie dobro. Więc nie ważne jaką religie się wyznaję. Zapewne jest potrzebny Ale Komunizm Życia. Być Absolotnym ze wszystkim i Intergralnym Aby Móc Współdziałać z Rzeczywistością...

"Jeżeli istnieje Bóg" = jeżeli w dupie rosną grzyby bungwa nungwa :D Nie istnieje.
"Myślę że Bóg Jest tam Gdzie wszelkie dobro" - Nie istnieje obiektywnie pojmowane dobro = Bóg nie istnieje.
"Więc nie ważne jaką religie się wyznaję" - bardzo ważne bo różne religie mają różne systemy wierzeń, które wpływają na wyznawców.
"apewne jest potrzebny Ale Komunizm Życia. Być Absolotnym ze wszystkim i Intergralnym Aby Móc Współdziałać z Rzeczywistością" - a co to znaczy w przełożeniu na polski? ;)

Wzniosły25

Postautor: Wzniosły25 » 24 kwietnia 2015, o 09:28

Kocur :)
Czemu uważasz że Bóg Nie istnieje? Z kąt Ta pewność ? Zobacz Jaki jest Wrzechświat Przeogromny a może są inne Wrzeswiaty? I co wtedy Byłeś widziałeś???
Czemu By nie? Bóg mógł by być gdzie wszelkie Dobro,a może właśnie manifestuję w Ten Sposób ;)
Z religią Poniekąd się z Tobą zgodzę Bo rzeczywiście ważne jest dla Wyznawcy Kult ale bardziej miałem na myśli że każda religia doprowadza do tego samego punktu aby obudzić prawdziwą miłość Do świata :)
A jeżeli chodzi o Komunizm życia??? Hah ;) Chodzi o to aby Być W Harmonii ze Wszystkim Żyć w Zgodzie I rozumnie Co jest Bardzo trudne Aby Świat dążył Ku lepszemu Porankowi ;)

Kocur

Postautor: Kocur » 24 kwietnia 2015, o 14:08

A czemu miałbym uważać, że Bóg istnieje?

Czemu By nie?

A czemu by tak? :)

Bóg mógł by być gdzie wszelkie Dobro,a może właśnie manifestuję w Ten Sposób

Dobro i zło to sztuczne pojęcia.

każda religia doprowadza do tego samego punktu aby obudzić prawdziwą miłość Do świata

Żadna do tego nie doprowadza. Jeśli ktoś wierzący obudził w sobie prawdziwą miłość do świata w co wątpię to zrobił to pomimo religii a nie dzięki niej.

A jeżeli chodzi o Komunizm życia??? Hah ;) Chodzi o to aby Być W Harmonii ze Wszystkim Żyć w Zgodzie I rozumnie Co jest Bardzo trudne Aby Świat dążył Ku lepszemu Porankowi ;)

Utopia ;)

Wzniosły25

Postautor: Wzniosły25 » 26 kwietnia 2015, o 12:11

Kocur
Wytłumacz Mi jedno Czemu nie wierzysz w Boga? :)

Kocur

Postautor: Kocur » 26 kwietnia 2015, o 12:25

A czemu miałbym wierzyć? :) Nie wierzę z tego samego powodu co nie wierzę reklamom, że wygrałem i phona :)

Wzniosły25

Postautor: Wzniosły25 » 26 kwietnia 2015, o 12:42

Kocur
    Skoro miłość Istnieje To istnieje i Bóg. Nie sądzisz? jeżeli nie to wychodzi na to że jesteśmy nad wyraz wspaniałymi Istotami we wrzechświecie które potrafią Kochać :)

Kocur

Postautor: Kocur » 26 kwietnia 2015, o 12:45

Miłość może istnieć a Bóg niekoniecznie. Ale to też nie jest nigdzie powiedziane, że istnieje miłość. Za to istnieje takie pojęcie, które stworzył człowiek i istnieją uczucia (hormony w mózgu).

Wróć do „Świadomość”